Mieszkaj jak bohaterowie swoich ulubionych seriali. Nowa akcja sieci IKEA zachwyca fanów

News/Seriale 30.05.2019
Mieszkaj jak bohaterowie swoich ulubionych seriali. Nowa akcja sieci IKEA zachwyca fanów

Mieszkaj jak bohaterowie swoich ulubionych seriali. Nowa akcja sieci IKEA zachwyca fanów

Internet obiegły świetne zdjęcia promocyjne, przygotowane przez oddział sieci IKEA w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Odtworzono na nich słynne przestrzenie mieszkalne z najpopularniejszych amerykańskich seriali. Ile kosztuje mieszkanie w stylu Rachel Green czy Homera Simpsona?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Projekt o nazwie „IKEA Real Life” – stworzony przez oddział IKEA na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich we współpracy z firmą Publicis Spain, która konsultowała się z twórcami popularnych serii – przygotowywany był przez blisko dwa miesiące. Grupa pracowników wertowała fizyczne i wirtualne katalogi sklepu, aby – z pomocą produktów z podstawowej oferty sieci szwedzkiego giganta – odtworzyć trzy słynne lokalizacje, znane wszystkim fanom popkultury na całym świecie.

Przyjaciele

IKEA odtwarza mieszkanie z Przyjaciół

kadr z serialu Przyjaciele

Projekt powstał przy użyciu aplikacji IKEA, umożliwiającej dobór mebli, a także specjalnego oprogramowania 3-D, dzięki któremu firma mogła jak najwierniej odtworzyć słynne wnętrza. Kampania ma pojawić się w reklamach oraz nowym katalogu, a także, co najciekawsze, w fizycznej wersji w kilkunastu sklepach na Bliskim Wschodzie.

Simpsonowie

IKEA odtwarza mieszkania z seriali - The Simpsons

Kadr z serialu The Simpsons

Na specjalnej stronie, dedykowanej projektowi, można przyjrzeć się wszystkim wykorzystanym produktom i zdecydować, które wnętrze chcielibyśmy odtworzyć we własnym domu.

Ile kosztuje przyjemność siedzenia w salonie rodem z „Przyjaciół”?

Portal Noizz.pl wyliczył, że za przyjemność siedzenia w pomieszczeniu łudząco podobnym do tego z kultowych „Friends” zapłacimy około 3800 złotych. Nieco taniej kosztować nas będzie minimalizm znany z „The Simpsons” (ok. 2800 zł). Największym przepychem charakteryzuje się zaś odtworzenie planu ze „Stranger Things”.

Za przyjemność pokrzyczenia sobie do ściany, na której zapalają się światełka pod poszczególnymi literkami, zapłacimy już prawie 5900 zł.

Lampki gwiazdkowe zostały już wliczone w cenę, nie to co liczne książki na regale Billy.

Stranger Things

IKEA odtwarza mieszkania z seriali - Stranger Things

kadr z serialu Stranger Things

Akcja „IKEA Real Life” już echem odbiła się w Internecie, zyskując przychylność fanów popularnych seriali, którzy nie mogą zdecydować się, który z projektów – Pokój dla Przyjaciół, Pokój dla Rodziny czy Pokój dla Wszystkich – podoba im się najbardziej.

Kampania IKEA rozbudziła też apetyt na więcej. Jakie jeszcze mieszkania można by odtworzyć z pomocą podstawowych produktów sklepu?

Czekamy na polską edycję, w której będziemy mogli skompletować salon Krawczyków z „Miodowych Lat”, ciekawe wnętrza z „Rodziny Zastępczej”, czy „Magdy M.” A z bardziej bieżących przykładów – na odtworzenie minimalistycznego mieszkania Kuby ze „Ślepnąc od świateł”.

To kiedy parapetówka?

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

194 odpowiedzi na “Mieszkaj jak bohaterowie swoich ulubionych seriali. Nowa akcja sieci IKEA zachwyca fanów”

  1. Pokój Moniki z pierwszych sezonów jest do dziś moim wzorem. Od lat staram się dobierać dodatki by było bardzo podobnie. Pomysł bardzo fajny ale komoda pod tv od ikei to nieporozumienie w porównaniu z oryginałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...