Filmy MCU mogą wyglądać inaczej. Disney sugeruje bojkot Georgii, a robił tam „Czarną Panterę” i „Avengers: Endgame”

News/Film 30.05.2019
Filmy MCU mogą wyglądać inaczej. Disney sugeruje bojkot Georgii, a robił tam „Czarną Panterę” i „Avengers: Endgame”

Filmy MCU mogą wyglądać inaczej. Disney sugeruje bojkot Georgii, a robił tam „Czarną Panterę” i „Avengers: Endgame”

Sprawa zaostrzenia przepisów aborcyjnych w stanie Georgia zatacza coraz szersze kręgi w Hollywood. W ślady Netfliksa poszła kolejna firma kluczowa dla kształtów współczesnego Hollywood. Opuszczenie Georgii rozważa Disney, który robił tam większość ostatnich hitów spod znaku Marvel Cinematic Universe.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Netflix wczoraj jako pierwszy zdecydował się wyrazić zdecydowany sprzeciw wobec decyzji gubernatora Georgii, który wprowadził poprawki zaostrzające dopuszczalność aborcji na terenie stanu. Jeżeli nowe prawo wejdzie w życie, to od 1 stycznia 2020 roku zabieg będzie niedozwolony od około szóstego tygodnia ciąży. Plany częściowego zakazu aborcyjnego oburzyły wiele środowisk rodem z Hollywood. Wszystko dlatego, że stan oferuje bardzo duże ulgi podatkowe dla branży filmowej i często stanowił bazę produkcyjną dla największych hitów kina czy telewizji.

Wielkie wytwórnie przez długi czas milczały jednak w sprawie Georgii, obawiając się reakcji części swoich bardziej konserwatywnych widzów. Zmienił to dopiero  przykład Netfliksa, który zaangażował się w walkę przeciw nowemu prawu i rozważa rezygnację z miejsca, gdzie kręcono m.in. „Stranger Things” i „Ozark”. Nie jest to oczywiście pierwszy raz, gdy klasyczne hollywoodzkie wytwórnie idą śladem Netfliksa, który wyprzedził ich w lepszym czytaniu społecznych nastrojów i otwarciu na własne środowisko.

Nad opuszczeniem Georgii zastanawia się też Disney. A kręcił tam ostatnio m.in. dwie części Avengersów i „Czarną Panterę”.

disney prawo aborcyjne

Zapowiedź uszanowania zdania pracowników, którzy ze względów światopoglądowych nie będą chcieli pracować w Georgii, padła z ust szefa Disneya, Boba Igera w rozmowie z portalem Reuters. Południowo-wschodni stan USA był w ostatnich latach domem ogromnej liczby istotnych blockbusterów. Jeżeli Disney opuści Georgię, to tereny „Black Panther 2” oraz nowych Avengersów (a tacy zapewne powstaną w 4. fazie MCU) będą wyglądać zupełnie inaczej niż to, do czego zostali przyzwyczajeni widzowie. Warto też pamiętać, że od jakiegoś czasu firma jest właścicielem większości istotnych aktywów wytwórni Fox.

Oznaczałoby to, że Georgia musiałaby się pożegnać nie tylko z dziełami Marvela, ale też filmami 20th Century Fox, Disney+ czy Hulu. A to w połączeniu z Netfliksem (i zapewne innych firmami, które wkrótce dołączą do bojkotu) byłaby katastrofa dla finansów stanu. Biuro gubernatora podawało swego czasu, że współpraca z branżą filmową przyniosła bezpośredni zysk bliski 2,7 mld dolarów. Nie wspominając o pośrednich pozytywach w postaci wzmocnionej turystyki i możliwości reklamowych. Czy zagrożenie utraty wszystkich tych profitów wystarczy, by Georgia zrezygnowała z zaostrzenia prawa aborcyjnego? Przekonamy się w kolejnych tygodniach i miesiącach.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

5 odpowiedzi na “Filmy MCU mogą wyglądać inaczej. Disney sugeruje bojkot Georgii, a robił tam „Czarną Panterę” i „Avengers: Endgame””

  1. Kit, który ma ich chronić przed bojkotem ze strony liberalnej widowni. Disney podobnie jak inne korpo ma bardzo cyniczną politykę finansowania zarówno demokratów jak i republikanów. Z tego co pamiętam trochę bardziej finansuje tych drugich, więc jak to jest? Jesteśmy przeciw bardziej surowym przepisom, ale dajemy szmal ludziom, którzy właśnie tego chcą? Poza tym dla każdego jest oczywiste, że cholerna Georgia to nie San Francisco, ale jakoś przez lata nie przeszkadzało to producentom pompować kasy do jakiegoś pasa biblijnego bo dają im ulgi. Biorąc pod uwagę, że przemysł filmowy generuje w tym stanie miliardowe zyski to wielce “postępowi” hollywoodzcy bonzowie dokładali swoje cegiełki do lokalnego układu, który stworzył te zakazy.

  2. BP, A : Endgame Dwa słabe filmy promocja do tego poprawności politycznej, feminizmu, LGBT

    Elity, Hollywood, Disney … zamieszani są w zboczenia, pedofilie, satanizm, syjonizm,

    aborcja jako sposób składania ludzi w ofierze

    dla tego tak się rzucają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...