„Zimna wojna” pierwszy raz w telewizji. Podpowiadamy, gdzie można obejrzeć film

News/Film 25.05.2019
„Zimna wojna” pierwszy raz w telewizji. Podpowiadamy, gdzie można obejrzeć film

„Zimna wojna” pierwszy raz w telewizji. Podpowiadamy, gdzie można obejrzeć film

„Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, nasz tegoroczny kandydat do Oscara, po raz pierwszy w polskiej telewizji. Już dziś o 20.00 na Canal+.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Niemal równo rok po światowej i polskiej premierze filmu „Zimną wojnę” będzie można zobaczyć na małym ekranie. O obrazie Pawła Pawlikowskiego zrobiło się głośno już po pierwszych pokazach na prestiżowym Festiwalu w Cannes, skąd reżyser wrócił z laurem za reżyserię. Film następnie pojawił się na polskich i światowych ekranach, zewsząd zgarniając pozytywne recenzje, co poskutkowało także nominacją do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Wygrana przypadła wprawdzie „Romie” Alfonso Cuaróna, ale w oczach wielu to właśnie film Polaka był „tą lepszą czarno-białą historią”.

Film opowiada burzliwe losy pary rozdzielonej przez system i połączonej ponownie przez miłość, która nie zna granic. Joanna Kulig i Tomasz Kot jako dwójka artystów szukających miejsca, w którym ich twórczość może zakwitnąć.

Pięknie sfilmowany film wywołuje w widzu poczucie melancholii.

Produkcję nominowano do ponad 50 różnych nagród, z czego aż 25 udało się wygrać. Najważniejszym laurem, przypieczętowującym wysoki artystyczny poziom dzieła jest nominacja do Oscara. Nie warto jednak zapominać o 7 Złotych Orłach Polskiej Akademii Filmowej, trzech Złotych Lwach Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni czy aż pięciu nagrodach Europejskiej Nagrody Filmowej.

„Zimna wojna” dostępna będzie na antenie Canal+ dziś wieczorem (25 maja) o 20:00.

Już teraz niecierpliwi mogą obejrzeć ją legalnie na portalu VOD.pl. Film dostępny jest także w bibliotekach VOD większości dostawców sieci kablowych.

Teksty, które musisz przeczytać:

Piłsudskiego widzicie w kinie częściej niż na lekcjach historii? Polskie filmy historyczne po prostu lubią nudę i powtarzalność

Dwa filmy w obu gra Borys Szyc, a jednym z bohaterów jest Józef Piłsudski. Brzmi jak temat wypracowania szkolnego na lekcję historii lub języka polskiego? Nie, to raczej codzienna rzeczywistość polskiego widza, który co chwila jest raczony kinem historycznym na kilka wybranych tematów. Dlaczego ten gatunek tak bardzo lubi powtarzalność?

Felieton/Film 26.09.2019

Dołącz do dyskusji (5)

4 odpowiedzi na “„Zimna wojna” pierwszy raz w telewizji. Podpowiadamy, gdzie można obejrzeć film”

  1. [ John Wick 3 Parabellum ] najnowsza aktualizacja
    odwiedź natychmiast na tej stronie (dostępne 1080p)
    chodźmy: blackseries07.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...