„To brak szacunku dla ekipy” – Sophie Turner o petycji apelującej o remake 8. sezonu „Gry o tron”

Artykuł/Seriale 21.05.2019
„To brak szacunku dla ekipy” – Sophie Turner o petycji apelującej o remake 8. sezonu „Gry o tron”

„To brak szacunku dla ekipy” – Sophie Turner o petycji apelującej o remake 8. sezonu „Gry o tron”

Sophie Turner wyraziła swoje zdanie na temat petycji wzywającej do ponownego nakręcenia 8. sezonu „Gry o tron”. I wiecie co? Sansa Stark nie jest zadowolona.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Uwaga na spoilery dotyczące serialu „Gra o tron”.

Na liczniku petycji dotyczącej remake’u „Gry o tron” wybiło już ponad 1,3 mln wirtualnych podpisów. Liczba ciągle rośnie, choć tempo nieco wyhamowało. To jakieś 7 proc. z liczby widzów, którzy widzieli ostatni odcinek „Gry o tron” (19,3 mln). Całą sprawę w wywiadzie dla „The New York Times” skomentowała Sophie Turner, czyli serialowa Sansa Stark:

Wszystkie petycje i tym podobne rzeczy – myślę, że jest to brak szacunku dla ekipy, scenarzystów i filmowców, którzy niestrudzenie pracowali przez 10 lat i przez 11 miesięcy kręcili ostatni sezon. Wiele osób ciężko pracowało, a ludzie to po prostu odrzucili, bo nie wyglądało to tak, jak sobie wymyślili.

Trudno dziwić się wkurzeniu aktorki, która sama przez lat wypruwała flaki na planie „Gry o tron”, tworząc z resztą jedną z najciekawszych ról w serialu. Trudno także dziwić się rozczarowanym widzom – oni też spędzili z serialem wspomniane przez Turner blisko 10 lat. Należy zatem postawić po raz kolejny pytanie: w którym momencie dzieło przestaje należeć do twórcy, a staje się niejako własnością odbiorcy?

Ta petycja to całkiem nowy sposób radzenia sobie z rozczarowaniem.

Oczywistym jest, że nic nie zmieni – nie sprawi przecież, że twórcy i włodarze stacji przystąpią do produkcji innej wersji 8. sezonu „Gry o tron”. Dzieło jest skończone, taki był zamysł autorów, dajcie już spokój, pogódźcie się z tym. Jednak rozmiary tego internetowego protestu są na tyle duże, że po pierwsze zwróciły uwagę ekipy pracującej przy serialu, a po drugie – zaczyna to być niepokojące.

gra o tron george rr martin

O ile konstruktywna krytyka nadal jest w cenie, tak masowy, często nieumotywowany hejt, nie. Twórcy petycji oczywiście wyjaśniają swoje pobudki, argumentują jasno swoje zdanie. Podejrzewam jednak, że dla wielu podpisujących tę petycje jest to po prostu bierne dołączenie do wielkiej, zbitej masy hejtujących finałowy sezon serialu HBO.

Znamy przecież przykłady pokazujące, że takie masowe krytykowanie może prowadzić do bardzo złych skutków. Mam tu na myśli sytuację Ahmeda Besta, wcielającego się w postać Jar Jar Binksa w sadze „Gwiezdnych wojen”. Aktor przytłoczony hejtem ze strony widzów chciał popełnić samobójstwo.

Nie odmawiam nikomu prawa do wyrażania własnego zdania i krytyki.

Jednak i ten medal ma swoją drugą stronę. Twórcy dzielący się swoimi dziełami z publicznością znają ryzyko i są przygotowani na konstruktywną krytykę. Jednak gdy niezadowolenie fanów przeradza się w bezwzględny front, pewnie trudno zachować wobec tego spokój i dystans.

Teksty, które musisz przeczytać:

Jon Snow naprawdę nic nie wie. Kit Harington przyznał, że nie widział finału „Gry o tron”

Wczoraj wieczorem „Gra o tron” po raz kolejny została ogłoszona „Najlepszym Serialem Dramatycznym” przez Academy of Television Arts & Sciences , przyznającą nagrody Emmy. W związku z wygraną twórcy oraz obsada po raz kolejny spotkali się z prasą, aby odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań. Odpowiadając na jedno z nich, Kit Harington, serialowy Jon Snow, przyznał że … Continued

News/Seriale 23.09.2019

Dołącz do dyskusji (4)

34 odpowiedzi na “„To brak szacunku dla ekipy” – Sophie Turner o petycji apelującej o remake 8. sezonu „Gry o tron””

  1. “To brak szacunku dla ekipy” – no i? Szacunku brak, ponieważ trzeba na niego zasłużyć. Szanowałem przez 7 sezonów, obecnie gardze, ponieważ czekałem tyle czasu na… jakis ku*wa klan czy telenowele argentyńska…

  2. Brakiem szacunku wobec fanów było to, co zobaczyliśmy na ekranie w ostatnich dwóch sezonach. Chociaż nawet siódmy sezon nie równa się z finałowym.
    W moim odczuciu, potraktowano widza jakby był głupi – masa błędów logicznych, teleporty, stawianie na szokujące zwroty akcji, zniszczenie drogi, jaką przeszły postaci by się zmienić, upchnięcie wątków i potraktowanie ich po macoszemu, usunięcie znaczenia większości krain i rodów – możnaby tak długo, a potem przykrycie tego ładną otoczką wizualną i liczenie na to, że każdy przyklaśnie z aprobatą.
    Na dodatek te komentarze scenarzystów, które tylko w ósmym sezonie zwiększyły irytację odbiorców. W końcu D&D kinda forgot about good writing.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...