Nowość od The National i wiele więcej. Premiery muzyczne, które warto nadrobić

Artykuł/Muzyka 18.05.2019
Nowość od The National i wiele więcej. Premiery muzyczne, które warto nadrobić

Nowość od The National i wiele więcej. Premiery muzyczne, które warto nadrobić

Indie rock czy alternatywny hip hop? Gitary czy oldschoolowe bity? Jak co tydzień wybieram najbardziej interesujące premiery muzyczne. 

Premiery muzyczne, które warto nadrobić:

The National – I Am Easy To Find

8. album w dyskografii, po 20 latach działalności musiał przynieść jakąś zmianę. I przyniósł, choć może dla niektórych nie aż tak wielką. The National na „I Am Easy To Find” dopuszczają do głosu wielu zaproszonych gości, w tym świetne wokalistki. Wśród nich Sharon Van Etten i Lisa Hannigan. Głębokie damskie wokale świetnie sprawdzają się obok jednostajnego, matowego głosu Matta Berningera. Za mną dopiero pierwszy odsłuch, wiem już, że to nie będzie moja ulubiona płyta The National. Ale widzę duży potencjał na częste powroty do tego krążka. Przy okazji wydania płyty powstał także krótki film w reżyserii Mike’a Millsa, z udziałem Alicii Vikander.

Interpol – A Fine Mess

EP-ka „A Fine Mess” zdaje się być konsekwentną kontynuacją wydanego w zeszłym roku albumu „Marauder”. Pięć nowych utworów to jedynie migawka, jednak intensywna, pełna melodyjności i charakterystycznego dla nowojorskiej grupy gitarowego brzmienia.

Tyler, The Creator – Igor

Zdecydowanie najciekawsza, najbardziej rozbudowana i wielowymiarowa premiera z tego krótkiego zestawienia. Sam Tyler poleca, by podejść do jego 6. albumu z otwartością i nie porównywać go do poprzednich wydawnictw. „Igor” jest nieprzewidywalny, przynosi sporo zwrotów akcji, oldschoolowych bitów i kompozycji wypełnionych rytmami r&b. No i gromadzi świetnych gości, wśród nich DMC i Kanye West.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...