W obsadzie „Wiedźmina” pojawiły się nowe nazwiska. Wiemy, kto zagra króla Foltesta i czarodzieja Vilgefortza?

News/Seriale 15.05.2019
W obsadzie „Wiedźmina” pojawiły się nowe nazwiska. Wiemy, kto zagra króla Foltesta i czarodzieja Vilgefortza?

W obsadzie „Wiedźmina” pojawiły się nowe nazwiska. Wiemy, kto zagra króla Foltesta i czarodzieja Vilgefortza?

Premiera serialu „Wiedźmin” zbliża się powoli acz nieubłaganie. Mimo medialnych doniesień nadal trwają jednak prace na planie i poszerzanie obsady produkcji. Według zaktualizowanej listy aktorów w serwisie IMDb do „Wiedźmina” dołączyło kilka znanych nazwisk. W tym aktorów, którzy podobno mają wcielić się w króla Foltesta i głównego antagonistę sagi – Vilgefortza.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Oczekiwania związane z „Wiedźminem” od początku były olbrzymie, ale wraz z każdą kolejną ujawnianą informacją na temat produkcji napięcie jeszcze wzrasta. Zwłaszcza, że oficjalnie potwierdzono już premierę w ostatnim kwartale 2019 roku. Teoretycznie im bliżej debiutu, tym częściej powinniśmy otrzymywać oficjalne doniesienia prosto od Netfliksa. W końcu od rozpoczęcia prac nad produkcją minął już ponad rok, więc na pewno jest co pokazać. Ale przynajmniej póki co musimy ograniczać się w większości do plotek, przecieków i spekulacji.

A tych nie brakuje, o czym świadczą choćby ujawnione zdjęcia i nagrania z planu w polskim zamku Ogrodzieniec. Od czasu do czasu pojawiają się też nowe doniesienia dotyczące obsady produkcji. Prawdziwą skarbnicą wiedzy w tym kontekście jest lista aktorów dostępna w serwisie IMDb.

W „Wiedźminie” zagrają Shaun Dooley i Mahesh Jadu, którzy podobno mają wcielić się odpowiednio w Foltesta i Vilgefortza.

Pierwszy ze wspomnianych aktorów potwierdził swoje zaangażowanie w projekt jeszcze w styczniu, ale do tej pory nie wiedzieliśmy kogo będzie mieć okazję zagrać. Również na IMDb nie zostało to zaznaczone. Dooley niedawno podzielił się jednak zdjęciem na swoim Instagramie, które wyraźnie sugeruje występ w roli koronowanej głowy. Wydaje się zbyt wiekowy na Jeża z Erlenwaldu, czyli cesarza Emhyra van Emreisa. Wobec tego od razu nasuwa się osoba Foltesta. Zwłaszcza, że w produkcji ma pojawić się matka monarchy, a jakiś czas temu ujawniono także, że Sam Marks zagra kapitana Segelina, który służył Foltestowi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

For all you #theWitcher fans out there. Small clue (ignore my name being spelt wrong) as to who I’m playing! 🤴#withcher @netflix @netflixUK

Post udostępniony przez Shaun Dooley (@shaun_dooley_)

Dooley ma za sobą bogatą karierę w takich serialach jak „Gentelman Jack”, „Jamestown” czy „Broadchurch” oraz horrorach „Kobieta w czerni” i „Szepty”. Według IMDb ma zagrać tylko w pilocie „Wiedźmina”, ale skoro nadal pracuje przy projekcie, to może mamy do czynienia z błędną lub nieaktualną informacją (tym bardziej, że pozostałe postaci z wątku temerskiego pojawiają się w 3. epizodzie).

Jedną z nowości na liście aktorów jest za to nazwisko Mahesha Jadu. To australijski aktor, który w niewielkich rólkach pojawiał się wcześniej w „Ja, Frankenstein” i „Piratach z Karaibów: Zemście Salazara”, zaś jego największym dotychczasowym osiągnięciem był występ w serialu „Marco Polo” Netfliksa. Jak widać wpadł wówczas w oko włodarzom serwisu, bo teraz otrzymał szansę zagrania pierwszoplanowego antagonisty wiedźmińskiej sagi.

Vilgefortz to potężny mag, który wsławił się podczas drugiej bitwy o Sodden, a później był ważnym członkiem Kapituły Czarodziejów.

Jego prawdziwym celem była jednak dominacja nad całym światem i zdobycie mocy Starszej Krwi. To właśnie on stał za nieudanym puczem na wyspie Thanedd, podczas którego pokonał w pojedynku Geralta i nieomal uwięził Ciri. To główny przeciwnik w serii książek Andrzeja Sapkowskiego, dlatego jego obecność w serialu wydawała się nieunikniona. Dziwi jednak, że IMDb „Wiedźmina” wskazuje jakoby miał się pojawić już w 1. odcinku serialu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

budapest youdabest 🌻🎬🌞

Post udostępniony przez Rhianna McGreevy (@rhiannamcgreevy)

O możliwym zaangażowaniu Jadu spekulowało się w sieci już od kilku tygodni, ponieważ aktor był widziany w Budapeszcie. Wydaje się więc, że pojawienie się jego nazwiska na liście aktorów znacząco wzmacnia wiarygodność tych doniesień.

Oprócz niego niedawno pojawiło się tam również nazwisko Dominica Creaseya, który podobno zagra w „Wiedźminie” lorda Peregrina z Nilfgaardu. Warto na sam koniec wspomnieć, że jeśli wierzyć plotkom, to w serialu zobaczymy jeszcze jedną czarodziejkę –  Lyttę Neyd zwaną też Koral. Ma ją rzekomo zagrać aktorka Rhianna McGreevy, którą również widziano na przełomie kwietnia i maja w Budapeszcie. Ale przynajmniej na razie jej nazwiska nie ma w obsadzie na IMDb.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...