Finałowy sezon „Gry o tron” tak bardzo nie przypadł do gustu widzom, że domagają się jego remake’u

News/Seriale 15.05.2019
Finałowy sezon „Gry o tron” tak bardzo nie przypadł do gustu widzom, że domagają się jego remake’u

Finałowy sezon „Gry o tron” tak bardzo nie przypadł do gustu widzom, że domagają się jego remake’u

Narzekasz na 8. sezon „Gry o tron”? Takich osób jest więcej i próbują działać. Powstała petycja, której celem jest doprowadzenie do stworzenia remake’u ostatnich odcinków.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Co prawda żyjemy w erze rebootów i remake’ów, ale żeby tak od razu? Cóż, finałowa seria hitu HBO nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Czy zasłużyła sobie na nią zasłużyła, to już inna sprawa, ale pewne jest, że wielu widzów jest mocno zawiedzionych poziomem ostatnich odcinków.

Postanowili oni wziąć sprawę w swoje ręce, domagając się satysfakcjonującego finału. Tym samym na stronie Change.org powstała petycja, w której fani (czy też może antyfani) domagają się stworzenia kończącego serial sezonu na nowo.

Pod tym postulatem podpisało się ponad 30 tys. osób.

Liczba rośnie z minuty na minutę, a założeniem jest dobicie do 35 tysięcy. Nie można mieć wątpliwości co do tego, że lada moment uda się osiągnąć ten wynik. Opis na stronie mówi:

David Benioff i D.B. Weiss udowodnili, że są żałośnie niekompetentnymi scenarzystami, gdy nie mają materiału źródłowego (np. książek), na którym mogliby się oprzeć. Ta seria zasługuje na ostatni sezon, który ma sens.

Można się zastanawiać, czy takie pospolite ruszenie zdziała cokolwiek więcej oprócz głośnego wyrażenia swojego rozczarowania. Powątpiewam w to, aby HBO miało posłuchać tego głosu i zabrać się za remake „Gry o tron”, no ale zobaczymy.

Liczba protestujących internautów jest wysoka, ale blednie przy tym, ilu widzów ma serial.

1. odcinek 8. sezonu obejrzało łącznie 17,4 mln fanów, co było rekordem w skali serialu. Ostatni epizod podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej. Zgromadził on widownię wynoszącą 18,4 mln widzów. Trudno orzec ile z tych osób uznaje tę serię „Gry o tron” za udaną, a ile wręcz odwrotnie. Można chyba jednak śmiało założyć, że więcej niż 35 tys. fanów cieszy się z tego, jak prowadzona jest fabuła.

Ci, którzy uważają inaczej, świadectwo swojego niezadowolenia dają w różny sposób. Petycja to jedno, są też prześmiewcze memy, a także inne działania. Jednym z oryginalniejszych jest akcja zapoczątkowana na Reddicie – jej celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której po wpisaniu do Google’a hasła „bad writers” pojawi się zdjęcie Benioffa i Weissa. Czy się udało? Sprawdźcie sami.

Finał „Gry o tron”, mamy nadzieję udany, już 20 maja na HBO i HBO GO.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

72 odpowiedzi na “Finałowy sezon „Gry o tron” tak bardzo nie przypadł do gustu widzom, że domagają się jego remake’u”

  1. A mnie się podobał. Odbieram to tak że miało to być a nie to jak ja chcę. Chciałbym żeby Aria została królowa. Nie zostanie to trudno. Tu każdy ma apetyt na swoje zakończenie. Jak nie po jego myśli to obraża się. Co się z wami ludzie dzieje że chcecie swoje zakończenia?

  2. Ponad milion!
    Ja co prawda nie lubię happy endów, ale akurat tutaj chętnie bym go widziała! Jon na króla! Zakończenie jakoś przeżyłam. Inne niedociągnięcia są faktycznie słabe. Nie dziwię się ludziom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...