Już dzisiaj możecie obejrzeć film, na który czeka cała Polska. „Tylko nie mów nikomu” za darmo na YouTubie

News/Film 11.05.2019
Już dzisiaj możecie obejrzeć film, na który czeka cała Polska. „Tylko nie mów nikomu” za darmo na YouTubie

Już dzisiaj możecie obejrzeć film, na który czeka cała Polska. „Tylko nie mów nikomu” za darmo na YouTubie

Temat pedofilii w polskim Kościele katolickim od lat nie opuszcza pierwszych stron gazet. Wiele osób jest jednak niezadowolonych z postawy hierarchów kościelnych i traktowania przez nich ofiar księży-pedofilów. Zapowiedziany dokument autorstwa Tomasza Sekielskiego ma rozpocząć zupełnie nowy rozdział w tej dyskusji. „Tylko nie mów nikomu” od dzisiaj jest dostępny na serwisie YouTube.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Tomasz Sekielski pracował nad swoim filmem poświęconym wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich przez członków Kościoła katolickiego od miesięcy. Temat okazał się zbyt kontrowersyjny dla zwyczajowych nadawców telewizyjnych, a nawet serwisów VOD, które finalnie nie zdecydowały się na współpracę z uznanym polskim dziennikarzem. Wobec tego Sekielski zwrócił się z prośbą o wsparcie do Polaków za pomocą serwisu Patronite.

Udało się zdobyć odpowiednią kwotę, która zagwarantowała ukończenie produkcji. Film ma pokazać prawdziwe relacje ofiar duchownych, którzy dopuścili się molestowania seksualnego dzieci. Z tego powodu Sekielski został uznany za wroga przez wielu hierarchów kościelnych i mimo licznych próśb w większości otrzymał odmowne odpowiedzi. Recenzenci produkcji opisują ją jednak jako całkowicie obiektywną. Również w tekście na Rozrywka.Blog chwalimy Sekielskiego za jakość „Tylko nie mów nikomu”.

Debiutująca dzisiaj produkcja „Tylko nie mów nikomu” jest w całości dostępna za darmo na serwisie YouTube.

W pewnym sensie brak porozumienia między Sekielskim a jakąkolwiek platformą VOD sprawił, że „Tylko nie mów nikomu” zobaczyć będą mogli wszyscy. Osoby, które nie są pewne, czy na pewno chcą obejrzeć tak kontrowersyjną produkcję, mogą zawczasu sprawdzić zwiastun filmu lub opublikowany kilka miesięcy temu krótki fragment. Pokazane sceny toczą się m.in. we wnętrzu kościoła (w trakcie mszy świętej), ale zostały użyte, by pokazać wciąż działających aktywnie księży z wyrokami za molestowanie nieletnich.

Wszystko to pokazuje, że możemy spodziewać się niezwykle bolesnej, mocnej i bezkompromisowej produkcji. Na pewno znajdą się osoby, które skrytykują Sekielskiego jeszcze przed obejrzeniem filmu. Jak pokazał jednak sukces zbiórki na Patronite większość Polaków chce otwartej rozmowy o grzechach Kościoła. A dokument Tomasza Sekielskiego może okazać się idealnym pretekstem do jej rozpoczęcia. Nie wspominając o tym, że dzięki niemu będzie się mówić więcej o pomocy ofiarom pedofilii, które często były przedstawiane przez Kościół jakby sami byli sobie winni.

Czytaj także: „Boję się, że nie spełnię oczekiwań ofiar” – mówi w wywiadzie dla Rozrywka.Blog autor dokumentu Tomasz Sekielski.

Teksty, które musisz przeczytać:

Tomasz Sekielski zapowiada trzeci film o pedofilii w kościele i powstanie Sekielski Brothers Studio

Po dłuższej przerwie Tomasz Sekielski wrócił z programem „Sekielski Sunday Night Live”. Podał on w nim garść informacji dotyczących nadchodzących projektów braci Sekielskich. Dzięki temu wiemy już, że na pewno zobaczymy trzecią część tryptyku o pedofilii w polskim kościele, w której padną pytania o Jana Pawła II. Pojawi się również dokument o SKOK-ach, powstanie też Sekielski … Continued

News/Trendy 17.08.2020

Dołącz do dyskusji (25)

285 odpowiedzi na “Już dzisiaj możecie obejrzeć film, na który czeka cała Polska. „Tylko nie mów nikomu” za darmo na YouTubie”

 1. Przeanalizujmy przykład typowego księdza:
  – nie pracuje, ale przytula grube pieniądze z różnego rodzaju usług
  – immunitet (w każdej kwestii) zapewnia mu korporacja katolicka – od braku odpowiedzialności za wykroczenia drogowe, do pomniejszych przestępstw, czy w końcu bezkarności w poważnych zbrodniach
  – pilnuje, aby w głowach szaraczków (w tym polityków) ciągle gościła mitologia katolicka, która daje mu władzę nad ludźmi – w tym możliwość mieszania innych z błotem
  – nie płaci PIT, nie płaci VAT za usługi (np. chrzest, czy ślub) – okrada tym Polskę i Polaków
  – uważa, że może bezkarnie wykorzystywać seksualnie zakonnice
  – wszystko “co łaska”, ale minimum 2000 PLN
  – sieje nienawiść gdzie tylko się pokaże – do dzieci z in-vitro, do innych wyznań, do homoseksualistów, do nauki, do wiedzy… czegokolwiek nie jest w stanie pojąć – dosłownie wszystko “jest dziełem szatana”
  – bezczelnie wykorzystuje zdobycze nowych technologii (np. smartfony, czy samochody), jednocześnie działając PRZECIWKO nauce i niszcząc wszystko co nowoczesne

   • Nie tyle Islam, co w sumie większość religii opartych na jednym głównym bóstwie i wymagających bezkompromisowego poddaństwa. Kapłani w religiach praktycznie zawsze posiadają wysoki status społeczny pozwalający im na poruszanie się poza prawem oraz dający im różnego rodzaju ulgi i przywileje. Podobnie sprawa wygląda w przypadku niechęci, a wręcz sabotowanie rozwoju technologicznego. Jest to temat powtarzający się w kolejnych religiach od tysiącleci. “Źle się wam dzieje, bo odeszliście od Boga. Wyciągacie ręce po bezbożne wynalazki *tego złego*. Powróćcie do korzeni, tego co było kiedyś, to zdobędziecie odkupienie i w boskiej łasce będziecie żyć dobrze i w dostatku”. Ten sam schemat, różne religie. O ile więc kolega powyżej opisał Islam, to tym samym opisał także wiele innych religii. Stąd też przywoływanie nazwy Religia Śmierci jest sporym nadużyciem.

   • Myślę, że chodziło mu o to, że nie płacą takich samych podatków co reszta, tylko co kwartał zryczałtowany podatek od liczby wiernych w parafii

    • To też jestem nie do końca prawdziwe. Ksiądz płaci nie od ilości wiernych tylko ilości mieszkańców, nie ważne że na ternie mieszkają też jechowi, żydzi itp itd

     • Czy kłamstwem jest, że kler nie wystawia paragonów/FVAT za usługi i nie płaci od tych usług (np. chrzest, komunia, ślub) podatków na rzecz Rzeczypospolitej Polskiej?

   • czy to oznacza, że ja też nie muszę płacić podatków i okradać Polskę tak jak kościół katolicki, “jak mi się nie podoba”?

  • Jak wyplenicie już katolików z PL to bądźcie pewni, że zastąpi ich islam z czasem. Próżni na pewno nie będzie. Widać to po wszystkich tych lewackich społeczeństwach, które przez ten proces już przeszły

 2. Czekam na film o sędziach, dziennikarzach i informatykach pedofilach. A jak taki kozak z tego dziennikarzyny niech zrobi film o rabinach pedofilach.

  • Ale zrobił o KK, obejrzyj oceń, podejrzyj jak to się robi. Załóż zrzutkę, a ja cię wesprę, jeśli twoja zajawka będzie tego warta. Czekam z niecierpliwością.

 3. Rozliczać trzeba konkretne osoby a nie stosować odpowiedzialność zbiorową. Niestety to co się dzieje to walka z kościołem i efekt mamy taki, że wiele osób widzi dziś w księdzu pedofila. Ponoć w grupie społecznej o nazwie “nauczyciele” jest ich % więcej niż wśród księży a mimo to mało kto patrzy na nauczyciela jak na pedofila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...