Co dalej po „Avengers: Koniec gry”? Zastanawiamy się, którą kolejną serię Marvel powinien zekranizować w „Avengers 5”

Artykuł/Film 24.04.2019
Co dalej po „Avengers: Koniec gry”? Zastanawiamy się, którą kolejną serię Marvel powinien zekranizować w „Avengers 5”

Co dalej po „Avengers: Koniec gry”? Zastanawiamy się, którą kolejną serię Marvel powinien zekranizować w „Avengers 5”

Marvel Cinematic Universe zaadaptowało już wiele uznanych serii komiksowych. Sprawdzamy, którą Disney mógłby wziąć na warsztat, pracując nad kolejnym filmem z serii, czyli „Avengers 5”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Filmy z serii MCU to z reguły luźne adaptacje komiksów wydawnictwa Marvel. Disney bierze na tapet kolejnych bohaterów i ich historie, pisząc na ich podstawie autorskie scenariusze. Bazą bywają zarówno pojedyncze serie, a nawet numery, jak i rozciągające się na dziesiątki zeszytów crossovery.

Do tej pory w ramach Marvel Cinematic Universe zekranizowano już takie głośne cykle jak „Civil War”, „Age of Ultron” czy „Infinity War”. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Disney ma w odwodzie jeszcze wiele innych serii, które byłyby świetną bazą dla „Avengers 5”. Przedstawiamy siedem z nich.

Civil War II

avengers 5 1 civil war ii

W pierwszym „Civil War” przeciwko sobie stanęli Kapitan Ameryka i Iron Man. Ich spór dotyczył tego, czy rząd powinien znać tożsamość zamaskowanych herosów. Tę historię zaadaptowano w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości wykorzystać kolejną odsłonę.

W ramach „Civil War II” naprzeciwko siebie stają Iron Man oraz Kapitan Marvel, która od tego roku jest członkinią Marvel Cinematic Universe. Tym razem spór dotyczy tego, czy można karać obywateli za zbrodnie, których jeszcze nie popełnili. Środowisko superbohaterów ponownie dzieli się na dwa obozy.

Secret Invasion

avengers 5 2 secret invasion

W ramach crossovera „Secret Invasion” fani śledzili przez długie tygodnie, jak Skrullowie przejmowali władzę nad Ziemią. Okazało się, że zmiennokształtna rasa obcych przez lata porywała mieszkańców naszego globu, w tym superbohaterów, i zastępowała ich swoimi agentami. Walka z nimi była ciężka i wyniszczająca.

Jest tu co prawda jeden mały szkopuł – Skrullowie w filmie „Kapitan Marvel” zostali przedstawieni nieco inaczej niż w komiksach. Mimo to myślę, że nie byłoby większego problemu z wprowadzeniem jakiegoś odłamu rebeliantów, który próbowałby na własny rachunek przejąć władzę nad naszą planetą.

World War Hulk

avengers 5 3 world war hulk

Tak jak Kapitan Ameryka i Iron Man powoli udają się na emeryturę, tak Hulk najpewniej zostanie z nami nieco dłużej. Warto jednak pamiętać, że już w filmie „Avengers: Wojna bez granic” uznał, że ma dość walczenia za ludzi, którzy się nim tylko wysługują.

Nie jest wykluczone, że Hulk po pokonaniu Thanosa powie wreszcie wszystkim co myśli o tym, jak jest traktowany. Jeśli pozostali bohaterowie postanowią, tak jak ich komiksowe pierwowzory, wysłać go znów w kosmos, Zielony Gigant może stać się ich kolejnym przeciwnikiem.

Secret Wars

avengers 5 4 secret wars

Marvel Cinematic Universe w kolejnej fazie będzie częściej sięgał gwiazd. Co byłoby zaś bardziej kosmicznego niż wezwanie największych herosów oraz złoczyńców na patchworkową planetę, która stałaby się areną walk pomiędzy nimi? Byłby to wspaniały festiwal CGI dla popcornożerców.

War of the Realms

avengers 5 5 war of the realms

Ten crossover w komiksach dopiero się rozpoczął, ale już teraz widać, że byłby niezłą bazą dla nowego filmu. Po zniszczeniu Asgardu w „Thor: Ragnarok” otworzyła się zresztą furtka dla Mrocznych Elfów, które mogą teraz zacząć podbój pozostałych krain, skoro nie patrzy już w ich stronę czujne oko Odyna.

Secret Empire

avengers 5 6 secret empire

Ten crossover nie byłby łatwy do zrealizowania bez udziału Kapitana Ameryki, który w filmach idzie na emeryturę. Głównym założeniem „Secret Empire” była bowiem podmiana prawdziwego Steve’a Rogersa na Agenta H.Y.D.R.Y. Na szczęście Marvel już nie raz pokazał, że adaptacje nie muszą być wierne.

Avengers vs X-Men

avengers 5 7 avengers vs x-men

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że mutanci nie są częścią Marvel Cinematic Universe, ale… do czasu premiery kolejnej części cyklu „Avengers” może się to zmienić. Disney przejął prawa do serii „X-Men”. Jeśli wprowadzi ich kolejno w 4. fazie, za kilka lat może postawić ich naprzeciw dotychczasowych bohaterów.

Teksty, które musisz przeczytać:

Marvel ujawnia pierwsze szczegóły „She-Hulk”. Główną rolę zagra aktorka z „Orphan Black” i „Perry Mason”

Ostatnie dni przyniosły pierwszą poważną aktywność Marvela od czasu ogłoszenia decyzji o kolejnym przesunięciu premiery „Czarnej Wdowy”. Najpierw dowiedzieliśmy się więcej na temat serialu „WandaVision”, a teraz ujawniono tożsamość aktorki wcielającej się w rolę She-Hulk. Tatiana Maslany to aktorka, która kiedyś miała zagrać w „Łotr 1”.

Seriale 18.09.2020

Dołącz do dyskusji (5)

38 odpowiedzi na “Co dalej po „Avengers: Koniec gry”? Zastanawiamy się, którą kolejną serię Marvel powinien zekranizować w „Avengers 5””

  1. Dodać kilku kosmicznych bohaterów i razem z Carol, Strażnikami i pełnym kosmosem Marvela zrobić Anihilację.
    Avengers Disassambled i House of M mogłyby wprowadzić mutantów do MCU. Wanda tworzy ich i świat przez nich rządzony, a po odkręceniu tego zostają oni we właściwym świecie nienawidzeni za ich dawną dyktaturę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...