Kim jest Jenny z piosenki „Jenny of Oldstones”? Utwór zachwycił widzów ostatniego odcinka „Gry o tron”

Artykuł/Seriale 22.04.2019
Kim jest Jenny z piosenki „Jenny of Oldstones”? Utwór zachwycił widzów ostatniego odcinka „Gry o tron”

Kim jest Jenny z piosenki „Jenny of Oldstones”? Utwór zachwycił widzów ostatniego odcinka „Gry o tron”

Utwór Jenny of Oldstones, śpiewany przez Podricka i Florence + The Machine, zachwycił wielu fanów „Gry o tron”. Piosenka ma związek z historią Westeros.

Uwaga na spoilery!

Nowy odcinek 8. sezonu „Gry o tron” podzielił fanów serialu. Jedni chwalą atmosferę i interakcje między bohaterami, inni zaś podsumowują, że znów nic wielkiego się nie wydarzyło. Wszyscy są jednak zgodni, że najlepszym momentem epizodu było pasowanie Brienne z Tarthu na rycerza Siedmiu Królestw. Spotkanie różnych bohaterów przy kominku dostarczyło też kilka zabawnych scenek z Tormundem oraz wzruszającą pieśń Jenny of Oldstones, którą zaśpiewał giermek Podrick Payne.

Wielu widzom to wykonanie błyskawicznie skojarzyło się z piosenką śpiewaną przez Peregrina Tuka w „Powrocie Króla”, gdy żołnierze Gondoru wyruszali na samobójczą misję z rozkazu swojego namiestnika, Denethora. Część osób uznała z kolei, że to po prostu licencjonowany utwór autorstwa Florence + The Machine. Wokalistka śpiewa swoją wersję w trakcie napisów końcowych.

Utwór doczekał się już ponad miliona wyświetleń na YouTubie. Ale ma większe powiązania z historią Westeros, niż mogło się wydawać.

Piosenka Jenny of Oldstones pojawiła się już w „Nawałnicy mieczy”. Słyszy ją Arya Stark, gdy zostaje zabrana przez członków bractwa na wzgórze Wysokie Serce. Tytułowa Jenny to kobieta o niskim pochodzeniu, która zdobyła serce księcia Duncana Targaryena. Jego ojciec, król Aegon V Targaryen, sprzeciwił się tej decyzji, ale Duncan był nieugięty. Poślubił Jenny i stracił prawo do korony. Jenny twierdziła, że była potomkinią Dzieci Lasu z czasów pierwszych ludzi. Przyjaźniła się też z leśną wiedźmą, autorką przepowiedni o „księciu, który został obiecany”.

W późniejszych latach jej historia stała się kanwą wielu romantycznych pieśni o dziewczynie z kwiatami we włosach, dla której książę porzucił należną mu koronę. W serialu została wspomniana w 7. sezonie, gdy maestrzy dyskutują o kruku otrzymanym od Brandona Starka. Mężczyźni nie dowierzają w opowieść o Nocnym Królu i porównują ją do historii o związkach między Jenny i Dziećmi Lasu.

____________________________________________________________________________________

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Teksty, które musisz przeczytać:

Nie oburzajcie się na sceny seksu we „Władcy Pierścieni” Amazona. U Tolkiena seks istniał, choć nie wprost

Czytelnicy fantasy od lat na różne sposoby porównują powieść „Władca Pierścieni” z cyklem „Pieśń lodu i ognia”. Najnowsza dyskusja rozgorzała w kontekście medialnych doniesień o scenach seksu w serialu „Władca Pierścieni” od Amazon Prime Video. Czy na pewno parafrazując Boromira, Tolkien nie miał seksu i Tolkien seksu nie potrzebuje?

Artykuł/Seriale 16.10.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...