Odcinkowe dzieło od Avy DuVernay, reżyserki „Selmy”, ma już zwiastun. Serial opowie historię tak zwanej „Piątki z Central Parku”. Zobaczcie zapowiedź „Jak nas widzą”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nie ma wątpliwości, że będzie to ważne dzieło dla czarnoskórej społeczności. Zresztą Ava DuVernay nie pierwszy raz pokazuje swoje zaangażowanie społeczne.

Nowa produkcja podpisana jej nazwiskiem jest oparta na faktach. Poznajemy w niej historię pięciu czarnoskórych chłopców, którzy w 1989 roku zostali oskarżeni o zbiorowy gwałt. W oczach opinii publicznej zostali uznani za winnych i okrzyknięci mianem „Piątki z Central Parku”. Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaama, Raymond Santana i Korey Wise byli jednak niewinni. Na prawomocne uniewinnienie przez sąd musieli jednak czekać aż do 2002 roku.

„Jak nas widzą” – zwiastun miniserialu Netfliksa:

Produkcja będzie opowiadać nie tylko o kulisach sprawy. Jej celem jest także napiętnowanie złego działania amerykańskiego systemu sądownictwa.

Na ekranie wystąpią m.in. Michael K. Williams, Vera Farmiga, Emmy John Leguizamo, Felicity Huffman, Niecy Nash, Blair Underwood, a także Tony Christopher Jackson. Ava DuVernay jest nie tylko reżyserką tego 4-godzinnego miniserialu, ale także jego scenarzystką razem z takimi osobami, jak Attica Locke, Robin Swicord i Michael Starrburry.

„Jak nas widzą” zadebiutuje na platformie Netflix 31 maja.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...