Prace nad „Wiedźminem” idą sprawnie i bez opóźnień. Netflix potwierdził, kiedy serial trafi na platformę

News/Seriale 17.04.2019
Prace nad „Wiedźminem” idą sprawnie i bez opóźnień. Netflix potwierdził, kiedy serial trafi na platformę

Prace nad „Wiedźminem” idą sprawnie i bez opóźnień. Netflix potwierdził, kiedy serial trafi na platformę

„Wiedźmin” to dla wielu abonentów Netfliksa najbardziej ekscytujący projekt tworzony właśnie przez platformę. Im więcej wiemy o produkcji, tym bardziej prawdopodobne, że zadowoli fanów twórczości Sapkowskiego. A co najważniejsze produkcję Lauren S. Hissrich zobaczymy na ekranach już za kilka miesięcy.

Poważne filmowe dzieło rozgrywające się w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego przez długi czas pozostawało w sferze marzeń czytelników jego książek. Polskie próby z początku XXI wieku poległy z powodu niskiego budżetu i nieznajomości materiału źródłowego. A dzięki sukcesowi „Władcy Pierścieni” szybko stało się jasne, że w taki projekt musi zaangażować się zagraniczny producent. Na ogłoszenie serialu „Wiedźmin” musieliśmy jednak poczekać do narodzin nowej ery telewizji i sukcesu serii gier autorstwa CD Projekt RED.

Od tamtego momentu minęły prawie dwa lata pełne spekulacji, teorii, kłótni i często niepotrzebnych burz w internecie. Pojawiające się każdego miesiąca informacje o postępie prac nad „Wiedźminem” coraz bardziej wskazują na to, że możemy mieć do czynienia z hitem. Zaczęło się od ogłoszenia obsady z Henrym Cavillem na czele. Wciąż słychać pewne narzekania na ten angaż, ale trudno podważać, że Netflix zaangażował aktora u szczytu popularności. Pierwsze nieoficjalne materiały z planu pokazują zresztą, że przynajmniej pod względem fizycznym Cavill stanie na wysokości zadania.

wiedźmin data premiery

Coraz więcej wiemy też o fabule serialu. Na bazie listy aktorów i elementów krajobrazów ze zdjęć możemy potwierdzić, że w produkcji pojawi się m.in. las Brokilon i zostanie pokazane pierwsze spotkanie Geralta i Yennefer. Wiadomo więc, że główne elementy scenariusza będą wierne książkowemu oryginałowi. A przecież na tym niezwykle mocno zależało fanom. Przedwczesna okazała się także rozpacz związana z planem zdjęciowym na Węgrzech. Sceny z „Wiedźmina” są kręcone na całym świecie i po długim oczekiwaniu zawitały do Polski. Dzięki zamkowi w Ogrodzieńcu nikt nie będzie mógł powiedzieć, że w produkcji brakuje polsko-słowiańskiego klimatu. A co ważne, liczne podróże nie opóźniły w żaden sposób prac nad produkcją.

Netflix właśnie oficjalnie ogłosił, że „Wiedźmin” trafi do serwisu w czwartym kwartale roku. Premiera nastąpi więc najwcześniej w październiku a najpóźniej w grudniu.

Jak podaje portal Deadline, zapowiedź padła z ust szefa treści na Netfliksie, Teda Sandarosa. I to tuż obok ogłoszenia premiery 3. sezonu „The Crown” w drugiej połowie 2019 roku. Wyraźnie pokazuje to, że „Wiedźmin” jest dla platformy dziełem priorytetowym. Powtórzyć sukces „Gry o tron” nie będzie łatwo (choć HBO dzieli się wskazówkami, jak to zrobić), ale Netfliksowi ewidentnie na tym zależy.

Mamy więc do czynienia z projektem mocno opartym na książkach, z międzynarodową obsadą, zróżnicowanymi planami zdjęciowymi i doświadczoną grupą scenarzystów. A w dodatku nic nie wskazuje na to, by na planie pojawiły się jakiekolwiek problemy czy konieczność dokrętek. Naprawdę można mieć coraz większą wiarę w powodzenie tej produkcji. I choć sam wstrzymam się z hurraoptymizmem do czasu opublikowania pierwszego oficjalnego wideo z „Wiedźmina”, to naprawdę jest bardzo niewiele powodów, by krytykować prace nad nowym serialem fantasy Netfliksa.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

28 odpowiedzi na “Prace nad „Wiedźminem” idą sprawnie i bez opóźnień. Netflix potwierdził, kiedy serial trafi na platformę”

  1. Swoją drogą jako psychofan Wieśka książkowego co raz bardziej myślę że zbytnie opieranie się na oryginale wcale nie musi się udać. Dla przykładu taki Altered Carbon – znam i lubię książkowego Kovacsa, serial mi się super podobał i nie wydaje mi się żeby zmiany cokolwiek zepsuły. Podobnej zależności oczekuję od Wieśka. Zgody z duchem i zmian tam gdzie się przydadzą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...