Player.pl z rekordowymi wynikami. Czy to najpopularniejszy serwis VOD w Polsce?

News/VOD 12.04.2019
Player.pl z rekordowymi wynikami. Czy to najpopularniejszy serwis VOD w Polsce?

Player.pl z rekordowymi wynikami. Czy to najpopularniejszy serwis VOD w Polsce?

TVN i Discovery Polska chwalą się tym, że Player.pl jest liderem polskiego rynku, jeżeli chodzi o legalne serwisy OTT. Powód do dumy? Czy aby na pewno?

Terminem serwisów OTT opisuje się platformy dostarczające treści wideo czy audio, które są oferowane przez operatorów stacjonarnych, w tym sieci kablowe oraz platformy cyfrowe.

Według przedstawionego raportu Player.pl w marcu 2019 osiągnął rekordowe wyniki. Serwis odwiedziło 5,5 miliona realnych użytkowników, a konkurencja została daleko w tyle. Przykładowo vod.pl może się pochwalić niemal 2 milionami użytkowników mniej. Oznacza to, że konkurencja ma do przeskoczenia rozległą przepaść, aby móc zagrozić Player.pl.

player.pl tvn discovery polska

Do najpopularniejszych tytułów w serwisie należał program „Big Brother” oraz „Big Brother 18+”.

Oczywiście Player.pl to także inne treści, o których powiedział Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający platformy:

Player.pl oferuje rozrywkę na najwyższym poziomie, w tym hity prosto z kina oraz najpopularniejsze seriale i kanały live. Wiele tytułów pojawia się tu wcześniej niż w telewizji czy innych serwisach wideo na żądanie. Dzięki temu staliśmy się pierwszym wyborem wśród polskich użytkowników internetu.

Nic tylko otwierać szampana, ale jest też łyżka dziegciu. Ludzie szukający treści emitowanych w rodzimej telewizji faktycznie najczęściej wybierają Player.pl. Jednak wcześniejsza analiza oglądalności pokazała, że w naszym kraju bardzo dobrze zaczął sobie radzić Netflix, który jest przecież w pełni płatną usługą.

Badania wykazały, że serwis od czerwonego N wyprzedził kilka rodzimych usług, w tym vod.pl, Player.pl, a także ncplusgo.pl czy ipla.tv. Trudno powiedzieć, czy dalej tak jest, bo komunikat TVN i Discovery Polska obejmuje wyłącznie rodzime platformy oferujące dostęp w modelu bezpłatnym i płatnym. Tym samym spora część konkurencji nie była brana pod uwagę. Gdyby jednak było inaczej, to znacząco mogłoby to namieszać wśród zajmowanych na podium pozycji.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...