Mutanci przejdą do MCU, ale Deadpool pozostanie taki sam. Disney zdradza plany na ten rok

News/Film 04.04.2019
Mutanci przejdą do MCU, ale Deadpool pozostanie taki sam. Disney zdradza plany na ten rok

Mutanci przejdą do MCU, ale Deadpool pozostanie taki sam. Disney zdradza plany na ten rok

Fuzja Foxa i Disneya będzie prawdopodobnie najważniejszym branżowym wydarzeniem tego roku w Hollywood. Przedstawiciele obu film zdradzili podczas tegorocznego konwentu Cinemacon swoje plany na najbliższe lata. Szczególnie zadowoleni mogą być fani X-Menów, którzy staną się częścią MCU.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Proces przejęcia aktywów należących wcześniej do 21st Century Fox przez Disneya oficjalnie zakończył się w połowie marca. Dzięki tej operacji właściciel Marvela i „Gwiezdnych wojen” stał się jeszcze większym kolosem niż do tej pory (a i tak dominował w światowym box office). Wielu pracowników Foxa słusznie obawiało się zwolnień po zakończeniu fuzji, ale widzów znacznie bardziej interesowało, co stanie się z wieloma słynnymi markami należącymi wcześniej do firmy.

Część informacji na ten temat przedstawiciele Disneya i 20th Century Fox zdradzili podczas trwającego właśnie Cinemacon. Wydarzenie dotyczyło głównie najważniejszych premier połączonych wytwórni do końca 2019 roku. W najbliższych miesiącach będziemy mogli oglądać m.in. „Avengers: Koniec gry”, biografię J.R.R. Tolkiena, „Aladyna”, „X-Men: Mroczna Phoenix”, „Króla Lwa” oraz „The New Mutants”. Obecność ostatniego z wymienionych filmów na liście kinowych premier jest swego rodzaju niespodzianką.

Premiery obu filmów o X-Menach były w przeszłości wielokrotnie przekładane, a „The New Mutants” miało być w okropnym stanie przez kolejne dokrętki i zmiany koncepcji. Spekulowano więc, że produkcja trafi tylko na platformę VOD Hulu lub Disney+. Ostatecznie wygląda na to, że będzie inaczej.

Większe zmiany prawdopodobnie nie dotkną za to Deadpoola. Bohater grany przez Ryana Reynoldsa ma powrócić w kolejnych filmach.


Informacje o tym, że „Deadpool” pozostanie filmem z kategorią R pojawiały się już wcześniej. Szczegóły całej operacji nie były jednak znane, a powrót Reynoldsa niepewny. Jak podaje portal Hollywood Reporter, pracujący dla Disneya Alan Horn potwierdził właśnie powrót Deadpoola. Zażartował również ze słynnego tweeta aktora wcielającego się w wygadanego najemnika, w którym ten nawiązywał do fuzji obu firm. Wyraźnie widać więc, że wola współpracy jest po obu stronach. Nadal nie wiadomo jednak, czy Deadpool dołączy do MCU. X-Meni staną się częścią filmowego uniwersum Marvela, ale dopiero po premierach „X-Men: Mroczna Phoenix” i „The New Mutants”. Zresztą Wade Wilson jest postacią, która średnio pasuje do familijnego stylu Disneya.

A skoro o produkcjach dla całej rodziny mowa: firma pochwaliła się na Cinemaconie również fragmentami kilku swoich nadchodzących filmów. Pokazano choćby pierwsze spotkanie Chudego i Sztućka z „Toy Story 4”, scenę podróży Mufasy i Simby po Lwiej Ziemi, a także kilkuminutowy wycinek „Avengers: Koniec gry” (szerzej pisaliśmy o nim TUTAJ). Zaprezentowano także fragment sequela „Czarownicy”, w którym widzowie po raz pierwszy ujrzeli nową antagonistkę graną przez Michelle Pfeiffer.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

40 odpowiedzi na “Mutanci przejdą do MCU, ale Deadpool pozostanie taki sam. Disney zdradza plany na ten rok”

  1. Oby tylko X-Meni w MCU byli zrebootowaną wersją. Mam nadzieję, ze tej sieczki od Foxa nie będą na siłę doszywać do tkanki dotychczasowego uniwersum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...