Z każdym miesiącem zbliża się premiera solowego filmu o Księciu Zbrodni Gotham i największym przeciwniku Batmana w jednej osobie. „Joker” właśnie doczekał się pierwszego pełnoprawnego zwiastuna. Co stało się w życiu nieudolnego komika, Arthura Flecka, że przeszedł transformację w masowego mordercę?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Wydawnictwo DC w ostatnim czasie ma zdecydowanie swoje pięć minut. Firma dopiero co obchodziła 80. urodziny Batmana, a na dniach do kin trafi ich najnowszy film „Shazam!”. Produkcja cieszy się bardzo dobrymi recenzjami i ma szansę na dobre zdjąć z DC i wytwórni Warner Bros. piętno słabych ekranizacji komiksów. Nic więc dziwnego, że postanowiono pójść za ciosem.

Ledwie wczoraj firmy zaprezentowały oficjalny plakat „Jokera” z Joaquinem Phoenixem w roli głównej, a już dzisiaj postanowiły przebić ten fakt materiałem promocyjnym największego kalibru. Do Internetu trafił właśnie premierowy zwiastun solowego filmu o arcywrogu Batmana. Dzięki filmowi poznamy mroczną stronę Gotham i dowiemy się, w jaki sposób Arthur Fleck przemienił się w morderczego klauna.

Joker – zwiastun:

Zapowiedź wideo przedstawia widzom Flecka zarówno przed, jak i po transformacji w Jokera. Mężczyzna cierpi na chorobę psychiczną i próbuje swoich sił jako komik. Nie odnosi jednak żadnych sukcesów i musi dorabiać jako uliczny klaun. W pewnym momencie nie wytrzymuje dalszego znęcania się i porażek. Postanawia pomóc zwariowanym mieszkańcom Gotham w najlepszy sposób jaki potrafi. Czyli dając im morderczą dawkę humoru.

„Joker” będzie historią oderwaną od filmowego uniwersum DC. Zwiastun pokazuje jednak, że nie zabraknie również mniej lub bardziej wyraźnych nawiązań do komiksowego Batmana. W trailerze widzimy więc choćby szpital Arkham, a także ojca Bruce’a Wayne’a. W jednej ze scen Joker siłą zmusza znajdujące się za bramą dziecko do uśmiechu – czyżby mogło tu chodzić właśnie o chłopca, który w przyszłości stanie się Mrocznym Rycerzem? W filmie Todda Phillipsa oprócz Joaquina Phoenixa zobaczymy także Roberta De Niro, Zazie Beetz czy Frances Conroy.

Światowa premiera „Jokera” została zapowiedziana na 4 października.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

4 odpowiedzi na “Gotham zeszło na psy i tylko szczery uśmiech poprawi sytuację. „Joker” na premierowym zwiastunie”

  1. Szczerze? Słabe to. Kompletnie mi nie pasuje do uniwersum Batmana ani do wizji Jokera w mojej głowie. Niechby to była alternatywna rzeczywistość, albo luźna interpretacja – nieważne. Ten zwiastun jest nijaki, Joker jest jeszcze bardziej nijaki.

  2. Kiedyś to były filmy-komiksy, superbohaterowie byli superbohaterami. Dziś…no, od jakieś już czasu… to dramaty a wręcz melodramaty, które z komiksową rozrywką nie mają nic wspólnego. W każdym razie nudzę się na tych ostatnich batmanach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...