Angaż nowej aktorki potwierdza, że w „Wiedźminie” pokazany zostanie las Brokilon

News/Seriale 02.04.2019
Angaż nowej aktorki potwierdza, że w „Wiedźminie” pokazany zostanie las Brokilon

Angaż nowej aktorki potwierdza, że w „Wiedźminie” pokazany zostanie las Brokilon

„Wiedźmin” od Netfliksa ma pokazać światu siłę i niesamowity czar świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Wygląda na to, że w produkcji nie zabraknie także mocno politycznego wątku elfów i driad z lasu Brokilon. Wiemy to dzięki aktualizacji obsady serialu.

Netflix znalazł główny trzon obsady „Wiedźmina” już kilka miesięcy temu, ale wciąż zatrudnia kolejnych aktorów do drugoplanowych i epizodycznych ról. Dzięki wprowadzanym co jakiś czas aktualizacjom fani produkcji dowiadują się, jakie wątki zostaną w niej przedstawione. W ostatnim czasie m.in. dowiedzieliśmy się, że w serialu pokazane zostaną wątki z opowiadań „Wiedźmin”, „Ostatnie życzenie” i „Mniejsze zło”.

Do obsady 5. epizodu „Wiedźmina” od Netfliksa dołączyła właśnie Raquel Amegashie. Aktorka wcieli się w driadę wojowniczkę.

Amegashie ma za sobą występy w kilkunastu różnych hiszpańskich produkcjach telewizyjnych. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że jej postać będzie strzec świętego lasu driad, czyli Brokilonu. To miejsce, do którego wstępu nie ma żaden mężczyzna, chyba że porwany przez driady w celach rozrodczych.

wiedźmin netflix las brokilon

Właśnie w Brokilonie następuje pierwsze spotkanie Geralta i Ciri (dzieje się to w opowiadaniu „Miecz przeznaczenia”). Las Śmierci pojawia się także na kartach „Chrztu ognia”, ale na ten moment niewiele wskazuje, że serial Netfliksa już w premierowym sezonie sięgnie po wątki z 3. tomu wiedźmińskiej sagi. Nie ma za to już wątpliwości, że produkcja obejmie większość najważniejszych opowiadań Sapkowskiego.

Nienawiść driad i elfów do ludzi stanowi ważną część historii o Geralcie z Rivii.

Wątek niszczenia starych ras i panującego wśród ludzi rasizmu ma bowiem wpływ na dorastanie Wiedźminów oraz koniec opowieści o najsłynniejszym z nich. Trudno powiedzieć, czy Netflix uwypukli te elementy, ale z pewnością nie będzie od nich uciekać skoro w serialu pojawią się mieszkanki Brokilonu. Zmasowany sprzeciw wobec czarnoskórej Ciri pokazuje, że wiele osób może zareagować negatywnie na jakiekolwiek polityczne komentarze. Nawet pomimo faktu, że w twórczości Sapkowskiego są one obecne.

„Wiedźmin” od Netfliksa ma planowo zadebiutować jeszcze w 2019 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

80 odpowiedzi na “Angaż nowej aktorki potwierdza, że w „Wiedźminie” pokazany zostanie las Brokilon”

  1. Ale tu chodzi o to zeby ten rasizm przedstawic w ramach tego fikcyjnego swiata jako czyste zjawisko. Ludziom nie podoba sie rasizm sam w sobie, a przedstawianie go w fikcyjnej historii, w kontekscie dzisiejszej polityki! W ksiazkach ludzie byli rasistami na maksa a elfy jeszcze wiekszymi, zreszta tworzyli specjalne komanda do walki partyzanckiej. Nie zdziwie sie jesli netflix przedstawi elfy i driady jako tych ucisnionych, pietnowanych zlotych bohaterów bez skazy, zeby puscic oczko do polityki imigranckiej jaka prowadzi Europa.

    Gra tego nie robila – ukazala prawdziwy czysty rasizm i WSZYSCY byli zadowoleni. Netflix tak nie umie, bo jest prowadzony przez SJW.

    • Dla osób, które liznęły trochę wiedźmińskiego świata jedynie poprzez trylogię gier, z zasłyszenia od znajomych lub różnych internetowych opracowań tego tematu (np. ja), dokładnie takie szczere podejście, zgodne z materiałem źródłowym może spowodować jeszcze większą chęć poznania tego uniwersum oraz przede wszystkim dowiedzieć się jak naprawdę wyglądają te słynne książki i opowiadania napisane w celach promocyjnych gier studia CD Project;)

  2. Wyobrażam sobie ten serial jako swoisty miks fantasy wywodzący się z różnych kultur europejskich (jak Europa długa i szeroka) + troszkę dodatku tych bardziej egzotycznych dla większej pikanterii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...