„Reksio”, „Bolek i Lolek” i inne bajki za darmo. Najciekawsze kanały z kultowymi kreskówkami na YouTube

Top/Seriale 01.04.2019
„Reksio”, „Bolek i Lolek” i inne bajki za darmo. Najciekawsze kanały z kultowymi kreskówkami na YouTube

„Reksio”, „Bolek i Lolek” i inne bajki za darmo. Najciekawsze kanały z kultowymi kreskówkami na YouTube

Każdy z nas ma swoją ukochaną bajkę dzieciństwa. Często, żeby je obejrzeć musieliśmy jednak toczyć walkę o pilota. Współczesne dzieci nie mają tego problemu. Wystarczy zajrzeć na YouTube’a, gdzie pełno jest legalnych kanałów z kultowymi kreskówkami za darmo.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Bajki to nieodłączna część dzieciństwa. Dla wielu najmłodszych oglądanie kreskówek oznacza nie tylko pierwsze zetknięcie z czarodziejskim światem wyobraźni, ale też możliwość poznania pasjonujących historii i legendarnych bohaterów. Coraz częściej bajki można znaleźć legalnie w internecie i to bez żadnych opłat, związanych choćby z abonamentem VOD. Na platformie YouTube nie brakuje kanałów zarówno z kultowymi polskimi produkcjami sprzed lat, jak i miejsc ze współczesnymi bajkami pochodzącymi z zagranicy.

YouTube bajki dla dzieci – Najlepsze kanały z kreskówkami dla najmłodszych:

Studio Filmów Rysunkowych

Oficjalny kanał na YouTubie legendarnego polskiego studia bajek dla dzieci uaktywnił się w ostatnich kilkunastu dniach. Do serwisu trafiły pełne odcinki filmów i seriali rysunkowych. Fani dawnego stylu animacji mogą szykować się na maratony „Reksia”, „Porwania Baltazara Gąbki”, „Przygód Bolka i Lolka” czy „Podróży Kapitana Klipera” u boku swoich pociech.

Peppa Pig Polski Kanał Oficjalny

Światowa popularność świnki Peppy to fakt nie do podważenia. Udowadnia to również polski kanał bajki na YouTubie, który może pochwalić się liczbą aż 440 tys. subskrybentów. Niektóre z kreskówek z Peppą obejrzane zostały ponad milion razy. Przygody rezolutnej bohaterki i jej rodziny najzwyczajniej w świecie przemawiają do widzów, nie tylko tych najmłodszych. Co więcej, na kanale dostępne są też odcinki innego popularnego serialu pt. „Pidżamersi”.

Studio Miniatur Filmowych

Przez wiele lat o uwagę dzieci w PRL-u rywalizowało ze sobą kilka polskich studiów specjalizujących się w różnych rodzajach animacji. Studio Miniatur Filmowych mogło pochwalić się przede wszystkim takimi produkcjami jak „Dziwne przygody Koziołka Matołka”, „Proszę słonia” czy „Piesek w kratkę”. Oprócz nich dzieci będą mogły znaleźć na youtubowym kanale studia również inne kultowe seriale animowane z tamtych lat oraz współczesne bajki i programy edukacyjne.

SE-MA-FOR TV

Łódzkie studio Se-ma-for to prawdziwa legenda branży. Specjalizuje się w filmach animowanych dla osób w każdym wieku. Oficjalny kanał Se-ma-fora na YouTubie oferuje widzom m.in. odcinki serii „Parauszek i przyjaciele” oraz wielu krótkometrażowych filmów animowanych z nagrodzonym Oscarem „Piotrusiem i wilkiem” na czele. Co ważne, firma udostępnia też specjalne wersje swoich filmów z komentarzem audiodeskrypcyjnym dla niewidzących.

Disney Junior Polska

Nie samymi bajkami znad Wisły żyje człowiek. Dlatego jedną z najpopularniejszych platform dla dzieci na YouTubie jest rodzima wersja Disney Junior. Kanał oferuje fragmenty popularnych filmów wytwórni oraz seriali pokazywanych w telewizji, krótkie spoty związane ze słynnymi bohaterami, a także filmy krótkometrażowe, karaoke i programy edukacyjne. Disney od dekad cieszy się olbrzymią popularnością wśród najmłodszych i przy takim ogromnie programów łatwo zrozumieć dlaczego.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “„Reksio”, „Bolek i Lolek” i inne bajki za darmo. Najciekawsze kanały z kultowymi kreskówkami na YouTube”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...