„Marvel’s Runaways” będzie coraz silniej związany z szerszym uniwersum. Powstanie 3. sezon serialu

News/Seriale 25.03.2019
„Marvel’s Runaways” będzie coraz silniej związany z szerszym uniwersum. Powstanie 3. sezon serialu

„Marvel’s Runaways” będzie coraz silniej związany z szerszym uniwersum. Powstanie 3. sezon serialu

W dobie masowego wycofywania produkcji Marvela z platform VOD, twórcy „Marvel’s Runaways” mają wielki powód do radości. Produkcja właśnie dostała swój 3. sezon.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Ostatnich kilka miesięcy mogło być wyjątkowo bolesne dla fanów seriali Marvela. Netflix zamknął pięć produkcji związanych z tym uniwersum. Okazuje się jednak, że w ramach ostatnich przygotowań do startu platformy Disney+ nie wszystkie powiązane produkcje znikają z serwisów VOD. W miniony weekend nadeszło radosne ogłoszenie dla fanów „Marvel’s Runaways”

3. sezon „Marvel’s Runaways” będzie krótszy niż do tej pory.

W przeciwieństwie do dotychczasowej praktyki ma się on składać nie z 13, a z tylko 10 odcinków. Jak informuje Deadline, serial ma skupić się na pogłębianiu swoich powiązań z szerszym uniwersum. Co za tym idzie, twórcy produkcji rozwiną więcej wątków tematycznych związanych z nastoletnimi bohaterami, kosztem obecności rodziców. Ci pojawią się tylko w siedmiu z dziesięciu zapowiedzianych epizodów.

Jak poinformowali współtwórcy serialu Josh Schwartz i Stephanie Savage:

3. sezon będzie magicznym czasem dla [„Marvel’s Runaways”], ponieważ będziemy pogłębiać związki z uniwersum Marvela. Jesteśmy zaszczyceni możliwością dalszej zabawy w piaskownicy stworzonej przez Briana K. Vaughna oraz Adriana Alphonę.

Niby osobno, a tak naprawdę wszystko zostaje w rodzinie.

Dlaczego to właśnie serial „Marvel’s Runaways” dostał zamówienie na 3. sezon, a na przykład Daredevilowi odmówiono kolejnego? Najbardziej prawdopodobnej odpowiedzi należy szukać w układach rynkowych. Hulu może i jest osobnym serwisem VOD, jednak w skutek niedawno zakończonej fuzji Disneya oraz 21st Century Fox gigant branży rozrywkowej wykupił także pakiet większościowy w udziałach platformy. Na tę chwilę Disney posiada 60 proc. Hulu. A więc teoretycznie uniwersum Marvela będzie rozwijać się poza spodziewaną w końcu tego roku platformą Disney+, ale tak naprawdę wszystko spływa i tak do jednego źródła.

W dodatku po wycofaniu się Showmaksa z Polski produkcja jeszcze nie znalazła nowego domu na żadnej innej platformie dostępnej w naszym kraju. Jeśli zatem Disney+ zadebiutuje także w Polsce, nie jest wykluczone, że 3. sezon „Marvel’s Runaways” zobaczymy właśnie tam.

Teksty, które musisz przeczytać:

Halo, policja? Proszę przyjechać na Netfliksa. Czyli jak filmy szkalowały Polaków

Ponad 500 tytułów przeanalizowanych na ponad 70 stronach dokumentu dotyczącego zakłamań na temat Polski i Polaków, mających pojawiać się w produkcjach od takich platform jak Netflix, HBO czy Amazon — tak w skrócie wygląda raport przygotowany przez Redutę Dobrego Imienia. Brzmi niezbyt zachęcająco? Wiemy. I dlatego przeczytaliśmy i przeanalizowaliśmy najciekawsze fragmenty raportu: po to, żebyście … Continued

Artykuł/VOD 27.05.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...