TVP tworzy w Warszawie nowy serial. Produkcja „Ludzie i Bogowie” opowie o oddziale likwidacyjnym AK

News/Seriale 20.03.2019
TVP tworzy w Warszawie nowy serial. Produkcja „Ludzie i Bogowie” opowie o oddziale likwidacyjnym AK

TVP tworzy w Warszawie nowy serial. Produkcja „Ludzie i Bogowie” opowie o oddziale likwidacyjnym AK

Kilka dni temu w Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu TVP „Ludzie i Bogowie”. Produkcja ma opowiedzieć o okupowanej w trakcie II wojny światowej Warszawie.

Nowa produkcja TVP ma skupiać się na historii oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu AK. Natchniona prawdziwymi wydarzeniami opowieść poprowadzi swoich widzów przez akcje, o których w owym czasie było głośno w całej Warszawie. Wśród wielu inspiracji serialu znalazły się między innymi głośne wykonanie wyroku na znanym aktorze i dyrektorze Theater der Stadt Warschau Igy Symie, który był jednocześnie znanym kolaborantem III Rzeszy, a także zamach na życie niemieckiego komisarza warszawskich przedsiębiorstw komunalnych Ernsta Dürrfelda.

Historię oddziału AK poznamy głównie przez pryzmat dwóch przyjaciół.

Dwoma protagonistami serialu „Ludzie i Bogowie” będą dowódca oddziału „Pazur”, Leszek „Onyks” Zaremba oraz Tadeusz „Dager” Korzeniewski. Chociaż są przyjaciółmi, to dzieli ich niemal wszystko. Zaremba jest sumiennym, opanowanym dowódcą, który wykonuje efektywnie swoje zadania. Jednak z każdym dniem doskwierają mu rosnące wyrzuty sumienia. Reakcja Korzeniewskiego na wydłużający się konflikt jest zupełnie inna. Mężczyzna jest żądny zemsty na Niemcach, a swoje okrucieństwo usprawiedliwia wyższymi celami.

Jak informuje Onet, reżyserem serialu „Ludzie i Bogowie” jest Bodo Kox. W obsadzie aktorskiej znaleźli się między innymi Jacek Knap, Marianna Zydek, Dawid Dziarkowski, Tomasz Schuchardt, Anna Karczmarczyk, Julian Świeżewski, Aleksandra Justa, Patryk Szwichtenberg, Katarzyna Dorosińska oraz Bartłomiej Kotschedoff. Scenariusz do produkcji napisali Krzysztof Węglarz oraz Wenanty Nosul. Za zdjęcia odpowiada Arek Tomiak. Kostiumy dobiera Katarzyna Adamczyk. Scenografią w produkcji zajmuje się Paweł Jarzębki. Producentką „Ludzi i Bogów” została Jolanta Filipowicz.

Serial „Ludzie i Bogowie” ma zadebiutować w jesiennej ramówce TVP1. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Teksty, które musisz przeczytać:

Małomiasteczkowy „Saturnin” poleca się na jesienną lekturę. Oceniamy nową powieść Jakuba Małeckiego

Kiedy sięgałam po „Saturnina”, byłam przekonana (do końca sama nie wiem, dlaczego), że to będzie powieść o Kosmosie. Zamiast tego, wręcz przeciwnie — Jakub Małecki zaprosił czytelnika do maleńkiego Kwilna — swoistego mikrokosmosu, który na zawsze ukształtował tytułowego bohatera. I jest to absolutnie pozytywne zaskoczenie nową powieścią autora „Rdzy”.

Opinia/Książki 24.09.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...