Netflix kończy z darmowym okresem próbnym w Polsce. I bardzo dobrze, to świetna decyzja

Felieton/VOD 19.03.2019
Netflix kończy z darmowym okresem próbnym w Polsce. I bardzo dobrze, to świetna decyzja

Netflix kończy z darmowym okresem próbnym w Polsce. I bardzo dobrze, to świetna decyzja

Stało się to, czego się obawiałem. Netflix przestał oferować osobom, które do tej pory nie były jego klientami, darmowy okres próbny. Podziękować możemy za to cwaniakom, którzy masowo generowali konta premium i nimi handlowali.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Polacy bywają bardzo przebiegli. Niestety nie zawsze jest to powód do chluby. Nasi rodacy – tak jak zresztą ich zagraniczni koledzy o podobnie giętkim kręgosłupie moralnym – bardzo szybko znaleźli sposób na to, by nadużywać mechanizmu bezpłatnego okresu próbnego w usługach takich jak Netflix.

Po wygenerowaniu konta, które pozwalało oglądać filmy i seriale przez miesiąc za darmo, cwaniaki sprzedawały dane logowania za kwotę dużo niższą niż wynosił miesięczny abonament. Allegro co prawda zabroniło handlu kontami do streamingów takich jak Netflix, HBO GO czy Spotify, ale dla chcącego nic trudnego.

Do czasu – Netflix pozbył się właśnie darmowego okresu próbnego w Polsce.

Jestem przekonany, że wspomniane cwaniaki klną teraz pod nosem. Podobnie zareagują lada moment osoby, które miesiąc w miesiąc kupowały nowe konta, by trochę zaoszczędzić. Aż czuję w nozdrzach swąd palonej cebuli. Wcześniej testowano, jak na okres krótszy niż miesiąc zareagują potencjalni klienci, a teraz już w ogóle nie da się w Polsce stworzyć konta Netflix bez płacenia.

W Twoim kraju nie oferujemy obecnie bezpłatnego okresu próbnego. Aby rozpocząć członkostwo, odwiedź witrynę Netflix.com, wybierz plan i preferowaną opcję płatności, wprowadź adres e-mail, wpisz hasło, a potem zacznij oglądać – informacja ze strony pomocy serwisu Netflix

Zmienił się też ekran powitalny dla osób, które wchodzą na witrynę usługi VOD bez logowania. Wcześniej serwis zachęcał do przetestowania usługi. Teraz proponuje dołączenie do niej i przedstawia od samego początku cennik z trzema podstawowymi planami taryfowymi.

netflix darmowy okres próbny konta premium

Nie mam wątpliwości, że w ten sposób Netflix przeciwdziała pladze cwaniaków, którzy z generowania darmowych kont, z tytułu których Netflix nie ma ani złotówki, zrobili sobie przepis na biznes. Teraz w najlepszym wypadku albo nie będą mogli tego robić, albo będą musieli się przy tym dużo bardziej natrudzić.

„Właśnie dlatego nie możemy mieć fajnych rzeczy”.

Do tej pory osoby opłacające serwis Netflix musiały się de facto zrzucać na utrzymanie cwaniaków, którzy sprzedawali konta. Netflix nie tylko nie dostawał za nie żadnych pieniędzy, ale musiał też zapewnić infrastrukturę dla osób, które z serwisu korzystały bez płacenia.

Smutne w tym wszystkim jest to, że ucierpią na tym bogu ducha winni ludzie. Pomimo rozpoznawalności marki, nadal wielu rodaków dopiero dowiaduje się, czym Netflix jest. Ze względu na zmianę polityki dotyczącej bezpłatnego okresu próbnego nie będą mogli przetestować usługi przed zakupem.

netflix darmowy okres próbny konta premium

Ostatnio zniknęła opcja opłacania serwisu Netflix poprzez sklep App Store na urządzeniach mobilnych Apple’a. Tym sposobem nie da się przetestować usługi. Pewnym rozwiązaniem mogą być oferty operatorów telefonii komórkowej, którzy mają własne promocje na dostęp do serwisu Netflix bez żadnych dodatkowych opłat.

Oczywiście nie jest wykluczone, że Netflix w przyszłości zmieni zdanie i przywróci bezpłatny miesiąc próbny.

Firma zapewne chce sprawdzić, ile z osób, które do tej pory korzystały z bezpłatnych kont, zdecyduje się zapłacić za dostęp do usługi pełną cenę, nie mając alternatywy w postaci darmowych, sztucznie generowanych i wymienianych co miesiąc kont, a ile zrezygnuje z niej całkowicie. Sam jestem tego ciekaw.

Podobnie jak tego, czy na podobny ruch zdecydują się konkurenci serwisu Netflix w postaci np. HBO GO oraz firmy świadczące usługę streamingu muzyki takie jak Spotify. W ich przypadków również cwaniaki generujące konta narażają dostawców treści oraz pośrednio ich twórców na starty.

Mam też nadzieję, że nawet jeśli darmowy okres próbny zniknie na stałe, to na tym skończą się zmiany. Nie chciałbym, aby Netflix zwinął się z naszego kraju tak, jak kilka miesięcy temu zrobił to Showmax, który najwyraźniej nie wytrzymał konkurencji. Byłaby to niepowetowana strata.

Aktualizacja:

Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko serwisu Netflix w tej sprawie. Dostaliśmy informację, że serwis obecnie prowadzi testy i tak jak podejrzewałem, sprawdza, ile osób będzie chciało korzystać z usługi bez opcji darmowego miesiąca. Obecnie okres próbny nie jest więc dostępny, ale niewykluczone, że wróci w przyszłości.

Testujemy dostępność i czas trwania bezpłatnej wersji próbnej, aby lepiej zrozumieć wartość platformy Netflix dla użytkowników. Testy te zazwyczaj różnią się pod względem czasu ich trwania i regionów, w których występują. Nie muszą też oznaczać wprowadzenia testowanych zmian na stałe – komentuje biuro prasowe Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (131)

453 odpowiedzi na “Netflix kończy z darmowym okresem próbnym w Polsce. I bardzo dobrze, to świetna decyzja”

  • Teraz to już bez znaczenia, ale po roku nieaktywności dostawało się ponowną możliwość wzięcia okresu próbnego. Bez żadnych kombinacji – na to samo konto, na tę samą kartę.

 1. Mnie ogolnie pusty smiech ogarnia jak patrze na stosunek ceny do oferty Netflixa w Polsce. Mam wykupione premium w UK dla czterech osob. Znajomi z Polski z ktorymi wspoldziele zadowoleni, bo placa mniej i maja lepsza oferte. Nie musza miec VPNa, bo ja caly czas ogladam bedac w UK wiec sie nic na tryb “Polska” nie przelacza.

    • Internet jest siecią globalną i w epoce internetowej licencje regionalne są czystym debilizmem do natychmiastowego zlikwidowania i wyrzucenia z systemów prawnych.

     • Nie wiem czy wiesz, ale nowe produkcje mają najczęściej prawa globalne, ale jest wiele umów dystrybutorskich zawartych kilka lat temu i wygasną one za ileś lat i je trzeba respektować.
      Konkluzja jest taka, że pewnie prawie wszyscy się z Tobą zgodzą, ale prawo należy respektować i musimy jeszcze kilka lat poczekać.

   • Licencje na filmy i seriale wynikają z tego, że w Polsce ktoś inny ma do tego prawa. Na początku nawet niektórych swoich produkcji nie mieli. Jest HBO, Canal+, Fox czy inne telewizje, które mają prawa do seriali.

   • Licencje na filmy i seriale wynikają z tego, że w Polsce ktoś inny ma do tego prawa. Na początku Netflix nawet niektórych swoich produkcji nie miał. Jest HBO, Canal+, Fox czy inne telewizje, które mają prawa do seriali. Dopiero po czasie odkupili pewne treści a i tak nie będą mieć tylu rzezy co na rynku amerykańskim.

  • Brawo Ty. O.. to Janusz z UK – krainy mlekiem i miodem płynącej. Pokój też współdzielisz z 3 kolegami? Żeby się tak wygłupiać za kilka złotych.

   • Nie Marcinku to nie ja. To znajomi z PL sie do mnie zwrocili z propozycja. Ja w tamtym czasie mialem tylko Prime-a i nie do ogladania, a do ekspresowych dostaw.

   • Licencje na filmy i seriale wynikają z tego, że w Polsce ktoś inny ma do tego prawa.
    Na początku Netflix nawet niektórych swoich produkcji nie miał. Jest HBO, Canal+, Fox czy inne telewizje, które mają prawa do seriali.

   • Taki mamy klimat. Wybór jest po prostu mniejszy, ale doba ma tyle samo, więc nie obejrzysz więcej jak dorzucą więcej. Na dwóch łóżkach naraz też się nie położysz spać.

    • Wszystkie filmy jakie dotychczas nie widziałem zobaczyłem w pierwszym bezpłatnym miesiącu, a seriale dokończyłem oglądać w drugim. I zakończyłem przygodę z tym VoD gdzie od propagandy ideologicznej aż mi się niedobrze robiło.

 2. Już ktoś tu opisał jak założyć konto z Turcji. Ogólnie dla handlarzy nic się nie zmienia – jeśli korzystali z Revoluta czy czegoś podobnego to po prostu muszą konto założyć w Niemczech czy gdziekolwiek gdzie oferta okresu próbnego nie została wyłączona.
  Niestety uderzy to niemal wyłącznie w uczciwych testerów, bo dla oszustów taka przeszkoda to żadna przeszkoda.

 3. Cały artykuł o cwaniakach handlującymi/kupującymi konta, a praktycznie nic o ludziach którzy uczciwie chcieli sobie wziąć darmowy okres próbny. Tak jakby tylko cwaniacy korzystali z tego darmowego okresu próbnego.

  • Autor najwidoczniej w każdej takiej osobie widzi cwaniaka i oszusta. Ja jestem przeciwny tej zmianie, ale skoro tak, to zagłosuję portfelem ;)

   • Swoją drogą, zastanawiające że ta zmiana wyszła niedługo po tym jak weszły testowe wyższe ceny. Czyżby ktoś odpowiedzialny za sprzedaż, chciał utrzymać na tym samym poziomie sprzedaż pakietów po zmianach?

    • Nie mam pojęcia. Ja i tak nie mam czasu na oglądanie filmów na Netflixie, ale ta zmiana nie jest zachęcająca dla polskich użytkowników.

     • No nie jest zachęcająca. A cwaniaki przeniosą się po prostu wirtualnie do krajów w których wciąż są okresy próbne, albo niższe ceny. Hitem z tego co ostatnio widziałem, jest Turcja gdzie pakiety są drastycznie tańsze.

     • Ja nie będę kombinował, nawet nie chodzi tu o kasę, a o podejście do użytkownika. Jest masa innych serwisów streamingowych, zresztą i tak nie mam czasu na filmy (wolę poczytać w tym czasie książkę).

     • Też mam to samo podejście. Jak mnie serwis nie zadowala, to po prostu z niego nie korzystam, a nie że się zastanawiam jak się do niego dobrać od innej strony żeby mniej płacić. Obecnie HBO GO jest dość tanie i myślę że zyska na zmianach w Netfliksie.

     • Nie, nie stawiam wszystkich pod ścianą. Wyraźnie piszę o cwaniakach, a potem narzekam, że ucierpią w wyniku tej decyzji bogu ducha winne osoby. Także nie, nie wmawiaj mi, że napisałem coś, czego nie napisałem – i nie, nie będę teraz udowadniał, że nie jestem wielbłądem.

  • cytując samego siebie: “Smutne w tym wszystkim jest to, że ucierpią na tym bogu ducha winni ludzie. Pomimo rozpoznawalności marki, nadal wielu rodaków dopiero dowiaduje się, czym Netflix jest. Ze względu na zmianę polityki dotyczącej bezpłatnego okresu próbnego nie będą mogli przetestować usługi przed zakupem.”

   • Ceny netflix’a, którego bronisz, są śmieszne. 34 zł za dostęp do 20% bazy seriali i 12% bazy filmów? To nie kwestia licencji, bo ta aż tak nie ogranicza. Netflix jest cwaniakiem, śmiem twierdzić, że nawet większym niż przysłowiowi Janusze biznesu. Wyłączenie okresu próbnego miało miejsce nie tylko u nas w Polsce i skutkowało to obniżeniem ceny i powiększeniem biblioteki w kraju. Także, ja raczej bym podziękował tym, jak to ująłeś “cwaniakom” bo to właśnie oni przyczyniają się do obniżenia cen. Ty jesteś najlepszym przykładem ludzi, którzy potulnie przepłacają coś co w innych krajach jest dużo tańsze i przykładają rękę do zwiększenia i tak już absurdalnych cen za pakiety.

   • Ceny netflix’a, którego bronisz, są śmieszne. 34 zł za dostęp do 20% bazy seriali i 12% bazy filmów? To nie kwestia licencji, bo ta aż tak nie ogranicza. Netflix jest cwaniakiem, śmiem twierdzić, że nawet większym niż przysłowiowi Janusze biznesu. Wyłączenie okresu próbnego miało miejsce nie tylko u nas w Polsce i skutkowało to obniżeniem ceny i powiększeniem biblioteki w kraju. Także, ja raczej bym podziękował tym, jak to ująłeś “cwaniakom” bo to właśnie oni przyczyniają się do obniżenia cen. Ty jesteś najlepszym przykładem ludzi, którzy potulnie przepłacają coś co w innych krajach jest dużo tańsze i przykładają rękę do zwiększenia i tak już absurdalnych cen za pakiety.

   • Ale wiesz że to jedynie 3 zdania? Wolałbym szersze podejście do problemu, niż całość o cebulakach i jedynie wtrącenie o tych uczciwych.

 4. Do autora debilnego artykuły a co z tymi co chcieli by w przyszłości wykupić subskrycje a chca się przekonać czy warto? To że są takie osoby o których piszesz to racja ale cierpi na tym potencjalny klient dla mnie netflix to podstawa jestem ich klientem od lat ale tylko dla tego że miałem możliwość testu co mnie przekonało a to że ktoś zrobił interes na kontach próbnych na allegro to niech się zaimie tym netflix maja na to środki żeby ścigać cierpi na tym wszystkim użytkownik pozdrawiam

  • Przecież napisał “Smutne w tym wszystkim jest to, że ucierpią na tym bogu ducha winni ludzie. Pomimo rozpoznawalności marki, nadal wielu rodaków dopiero dowiaduje się, czym Netflix jest. Ze względu na zmianę polityki dotyczącej bezpłatnego okresu próbnego nie będą mogli przetestować usługi przed zakupem.”
   Czytałeś w ogóle ten artykuł czy tylko pierwszy akapit? Zresztą nie tylko ty, bo tutaj parę osób tego jakoś nie zauważyło :/

 5. Co za problem uruchomić VPN i skorzystać z okresu próbnego w innym kraju? Autor się cieszy, tylko ciekawe z czego, bo stracili na tym użytkownicy, którzy chcieliby w normalny sposób skorzystać z okresu próbnego, a i ci, co kombinują, żeby nie płacić i tak nie będą płacić, więc nic to nie zmienia.

 6. Co za problem uruchomić VPN i skorzystać z okresu próbnego w innym kraju? Autor się cieszy, tylko ciekawe z czego, bo stracili na tym użytkownicy, którzy chcieliby w normalny sposób skorzystać z okresu próbnego, a i ci, co kombinują, żeby nie płacić i tak nie będą płacić, więc nic to nie zmienia.

 7. Jak wprowadza w zamian niższy cennik z obsługą chociaż full HD za 20 zł kupuje w ciemno na 52 złote mnie nie stać jak to się mówi, akurat jutro mi się kończy, trzeba poczekać na lepsze czasy

 8. i tak tam nic nie bylo ciekawego oprocz biednych produkcji z tresciami homoseksualnymi

  lobby amerykanskie chicalo wypromowac ze gej to cos naturalnego

  bez zalu zrezygnowalem po 1 mc i nie zamierzam wspierac ten syf gejowski

 9. A ja tam wolę HBO GO więc bez różnicy chyba że kiedyś będzie u operatora Netflix tak to mi to bez różnicy tylko szkoda że normalny użytkownik na tym straci

 10. Największa cebula wyszła z autora.
  Cwaniaka nie zmienisz. A ciesząc się jak ostatni Janusz, że nie jest się jednym z głupków sumiennie płacących jest jeszcze gorsze.
  Ja płacę za Spotify i za Netflix.
  Mam szwagra, któremu słowo abonament nie przechodzi przez gardło.
  Nie zacietrzewiam się gdy błaznuje z cda tylko odpowiadam mu o opcji sprawdzenia darmowego miesiąca w Netflix. Jemu się spodobał i zaczął opłacać
  Teraz już kolejnego dusigrosza nie przekonam.

  • Ale jaka znowu cebula wyszła z autora? Jaki w ogóle ma autor związek z tematem, który opisuje? Ciekaw jestem jaki tu widzisz związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy tekstem, który komentujesz, a treścią Twojego komentarza.

 11. Cóż Netflix jest większą suką niż Canal+ bo robi w konia wszystkich ludzi robiąc z nich beta testerów wysokie ceny, wincej pakietów Premium, HD nie dla biedaków teraz brak darmowego miesiąca i to się nazywa Dymać na kasę

  Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o znikających filmach z Netflixa/HBO GO. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozpierdol.vlog.

  • Wg. help.netflix.com/pl/node/16282/ca
   Nie ma okresu testowego m.i. w Polsce, Hiszpania, Włoszech, Szwecji, Kanadzie i jeszcze innych, ale nie chciało mi się sprawdzać wszystkich małych krajów. Także nie czujmy się dyskryminowani, tylko wyróżnieni ;)

 12. A juz myślałem, ze skończy się januszowanie tworząc wirtualne karty na Revolut, usuwając i tworząc następną w nieskończoność tworząc nowe konta na Netflixie.

  • Przeniosa sie do turcji i tyle. Wogole netflix jest tak lipny ze nawet majac konto odpalilem moze 2 razy na miesiac, bo nie bylo co ogladac nie liczac durnych seriali, bo akurat mnie interesuja same dokumentalne itp.

   • A czy Netflix ma w nazwie dopisek “doku”, że oczekiwałeś tam samych dokumentalnych? To “odpal” sobie Polsat i ciesz się wiedzą, z której i tak pożytku dla Ciebie raczej nie będzie….

    • Netflix ma dużo ciekawych dokumentów, ale u nas tego nie zobaczysz przez wspaniałą geoblokadę oraz przez to ze prawa do danego tytułu może mieć jakaś stacja telewizyjna czy inne VoD. Przez to trzeba się zaopatrzyć w premium pakiet (tylko w takich pakietach jest coś więcej niż złomiarze z Disovery) NC+ lub CP oraz kilka VoD żeby mieć co oglądać.

   • Ja opłacam Netflixa miesięcznie po 13 zł (mamy konto w 4 osoby). Gdyby było drożej to bym zrezygnował, bo rzeczywiście nie ma co oglądać. Niestety na studiach nie mam zbyt dużo czasu na oglądanie seriali, a wolałbym obejrzeć jakiś dobry film. Niestety serial kusi zawsze by oglądać dalej… Poczekam może na Disney+ i jeśli tam będzie duża biblioteka filmów Disney&Fox to się przeniosę.

 13. Co za problem uruchomić VPN i skorzystać z okresu próbnego w innym kraju? Autor się cieszy, tylko ciekawe z czego, bo stracili na tym użytkownicy, którzy chcieliby w normalny sposób skorzystać z okresu próbnego, a i ci, co kombinują, żeby nie płacić i tak nie będą płacić, więc nic to nie zmienia.

 14. Dramat! Jak oni śmią!?!!11
  Teraz żeby wypróbować Netfliks trzeba podpisywać umowę na 2 lata i co miesiąc płacić 120zł! Skandal! Chociaż nie, czekaj…

 15. Nie ma to jak dać się robić w bambuko netflixowi :) połowa biblioteki ale cena jedna z najwyższych na świecie ;D gratulacje w wyborze netflixa, który oferuje kino klasy B za absurdalne pieniądze.

 16. Jak sprawa wygląda w innych krajach? To są globalne testy braku bezpłatnego miesiąca? Nie wierzę że z ponad setki krajów w których działa Netflix wytypowano jedną jedyną Polskę jako kraj cebulaków którym trzeba zabrać darmowy próbny miesiąc bo się nie umieją bawić.

 17. Czyli jak zwykle wysłano dziecko z kąpielą, zamiast pomyśleć, jak sobie z problemem poradzić i uatrakcyjnić ofertę. Np. obniżyć cenę lub dodać 1 slot. Ale nie, pogonić wszystkich. A oszustwo nie ubędzie i tylko uczciwi powiedzą – ok, już chciałem kupować, ale w takim razie dziękuję (jak np. ja).

 18. Od roku opłacam i szczerze to dobrze zrobili. Na allegro dostęp do konta za kilka złotych a sam place 45zl… I dziwić się że po VPN na UK masz 10x taką bibliotekę filmów i to z pl napisami…

  • dalej będą kombinować po vpn choć nie każdemu będzie się chciało :) ,częsć jak ja będzie kupować z Turcji :D

 19. To żaden problem wystarczy połączyć się przez vpn przy zakładaniu darmowego konta łącząc się przez inny kraj więc nic się nie zmieniło

  • Teraz dodali sprawdzanie telefonu z danego kraju. Numery z temporalnych telefonów ze stron zablokowali. Także potwierdzenie smsa nie chodzi w rachubę.

 20. Kupowałabym legalnego Netflixa, gdyby nie kosztował aż tyle. Ceny są chore w stosunku do polskich zarobków, a już szczególnie jak ktoś studiuje, nie pracuje i utrzymuje się jedynie ze stypendium socjalnego. Przecież to śmieszne, żeby w Polsce Netflix był droższy niż w UK czy USA, gdzie ludzie zarabiają 2 razy tyle.
  Do tego przecież nie jest tak, że ogląda się ciągle, czasem płacisz i oglądasz mało, bo nie masz czasu, a płacić musisz tyle samo.

   • Żeby “wymusić” branie wyższych pakietów. Zwykła zagrywka marketingowa, żeby cena nie odstraszała a jednocześnie żeby Ci co wzięli niski pakiet, nie czuli się z nim za dobrze i szybko podwyższali pakiet.

  • “Do tego przecież nie jest tak, że ogląda się ciągle, czasem płacisz i oglądasz mało, bo nie masz czasu, a płacić musisz tyle samo.”

   nie podpisujesz abonamentu na dwa lata – możesz zrezygnować po miesiącu i opłacać go np. co dwa miesiące.

 21. Ja do autora artykułu. Sorry ale uważam że niepotrzebnie przeżywasz. Skoro korzystasz z platformy i płacisz uczciwie to miesiąc próbny i tak masz już za sobą. Jestem ciekaw, bo pisałeś że wszyscy uczciwi klienci płacą za “cwaniaków”, czy teraz Wasz uczciwy Netflix obniży Wam opłaty…

 22. A Netflix tez taki wspanialy, ze glowa mala. Cwaniaki sa wszedzie- po obu stronach. Kupilam przystawke Xiaomi MiBox i po chwili ogladania filmu wyskakiwal blad. Okazuje sie, ze to wina zabezpieczenia HDCP i napisalam reklamacje do Xiaomi, ktore odeslalo mnie do Netflixa a Netflix odeslal mnie do producenta przystawki i tak biznes sie kreci. Kase przytulili a nikt sie nie poczuwa do obowiazku pomocy. Ciekawe dlaczego w innych panstwach tak nie jest. W niemczech jakos potrafia oddac pieniadze lub pomoc a tu olewka. My robimy ich w balona a Oni nas. Nikt nie jest bez winy.

 23. To może niech Netflix obniży cholernie drogi abonament. Na przykład mnie nie stać by co miesiąc opłacać 47 zł za dostęp HD.
  Przeliczyli sobie cenę amerykańska na złotówki i zdziwieni że Polacy kupują dostęp.
  10 dolarów to przeciętny Amerykanin w godzinę zarobi. 50 zł to jest kolo 3-4h pracy przeciętnego Polaka. Zjebali rozpoznanie terenu a teraz chcą sobie strzelić w kolano. Brawo.

  • Problem z cenami dotyczy nie tylko Netfliksa, ale większości cen usług i produktów. Za telefony iPhone mieszkańcy USA płacą np. średnio 8x mniej niż my porównując cenę do zarobków. I pewnie, że super, jakby można było płacić taniej, ale nadal cena za dostęp do biblioteki Netflix w porównaniu do płyt Blu-ray i kablówek, które są alternatywą dla VOD i z których korzystaliśmy wcześniej, jest adekwatna do tego, co dostajemy.

 24. A kto by chciał płacić tyle kasy za tak kiepską usługę?
  10% tego co w US, miernej jakości tłumaczenia i kiepska jakość obrazu (chyba że oglądasz w 4k).
  Autor musi być niezłym dzbanem, że płaci pełny abonament.

  • Komentator musi być nieźle… zapatrzony w siebie ;) że wszystkich swoją miarą mierzy. Ale pomimo tego, że próbuje mnie obrazić, postaram się podzielić wiedzą, bo sprawa nie jest taka zerojedynkowa.

   1. Informacja o 10% treści tego co jest w US jest już mocno nieaktualna.
   2. Wielu treści, które są dostępne w Polsce, nie obejrzysz w USA. Sam miewam problem jak służbowo latam do Stanów, bo np. dostępne z polskiego konta Star Trek Discovery mi po przylocie zniknęło.
   3. Najważniejsze zresztą są i tak produkcje na wyłączność, a tych oglądam tam mnóstwo
   4. Oglądam na różnych urządzeniach, na jakość nigdzie nie narzekam, aczkolwiek fakt, korzystam z opcji 4K

 25. A ja z innej beczki, a co na to wszystko allegro? Przecież nie od dziś wiadomo że handluja tam podróbkami sprzedaż lewych kont itp., dlaczego nikt nie pociągnie tego serwisu do odpowiedzialnosci

 26. To może jeszcze niech podwyższą cenę i usuną więcej filmów. A i niech sztucznie postarzą więcej urządzeń – na moim Samsung Tab S2 już od dawna się nie da oglądać w najwyższej jakości, niedługo wprowadzą ograniczenie typu “kupuj co rok nowy tablet albo oglądaj dziadu w rozdzielczości 640×480 chociaż płacisz za plan Premium”!

 27. Według mnie wystarczy wprowadzić abonament za mniej niż 20 zł wersja premium na jedno urządzenie. Jeśli im nie przeszkadza dzielenie kont to w czym problem aby zagospodarować klientów, którzy nie chcą lub nie mają się z kim dogadać na dzielenie konta a nie mają potrzeby aby oglądać równocześnie na wielu urządzeniach.

 28. Nie rozumiem po co dawali aż miesiąc ? Ja potrzebowałem dosłownie jednego dnia aby ocenić czy aplikacja działa mi ok na TV i zobaczyć czy zawartość mnie interesuje. Miesiąc free sam Neflix zrobił sobie dziurę.

 29. Nie zgadzam się z postawioną tezą, że to świetna decyzja.
  Jednak doskonale zdaję sobie sprawę, czym była podyktowana. Irytującym zaczyna być fakt, braku możliwości sprawdzenia jekiejkolwiek usługi przed wykupieniem do niej dostępu. Obejrzenie testu nie zawsze wszystko wyjaśni.

 30. Użyj express VPN i utwórz nowe darmowe konta w Netflix. Expressvpn to VPN poza prawem unii europejskiej Idealny dla wszystkich terrorystów i hackerów. Nikt was nie znajdzie bo firma działa na Karaibach – podobno a tak naprawdę nikt nie wie gdzie. Tani prosty i anonimowy dostęp z każdej geolokalizacji nadający się do wszelkiego rodzaju przestępstw i działalności poza zasięgiem służb i prawa. Tym sposobem ominiesz każda ustawę o konieczności rejestracji kart SIMM.

 31. I słusznie, tylko tak można było ukrócić cebulaków generujących kolejne darmowe konta. Brawo za odwagę poczynioną w tym kroku. Z drugiej strony oferta jest ciut za droga jak na polską kieszeń patrząc na konurencję od Prime Video, HBO czy pakietów na Ipla, gdzie swoje pakiety sprzedają po kilkanaście – 20-25 zł.

 32. Po raz kolejny dostaje się uczciwym za nie ich grzechy. Może by tak w końcu skopać dupę przestępcom, a nie karać jak leci. Dostaje się Intelowi za rzekome luki bezpieczeństwa w procesorach, Googlowi za wyciek danych, użytkownikom aut w postaci wysokiego ubezpieczenia przed kradzieżą, itp., itd. Nigdzie nie ma informacji, po której różne mendy trochę by się zaczęły bać, bo to nie ich się każe tylko tych, którzy posypią głowę popiołem.

 33. To typowi polscy “biznesmeni”. Dodam, że “uczciwi”. A potem społeczeństwo się dziwi, że ktoś ich okrada, a te same społeczeństwo chce mieć wszystko za darmo i zarabiać jak najwięcej. Tak jest w każdej branży bo Polak musi się nachapać w ciągu paru lat, Piep…. polakowo.

 34. Poziom Cebuli w naszym kraju wywala poza skalę. Dramat to co czytam.

  UWAGA CYTAT “To co oferuje Netflix u nas nie jest warte nawet wydania za pakiet premium dzielony na cztery osoby po 13-16zł, a co dopiero płacić za tą ilość filmów i seriali samemu, nawet za najniższy pakiet 34-39zł”

  Serio ? jeżeli uważasz, że Netflix nie jest wart takich pieniędzy to go po prostu nie kupuj. Uważasz, że okradnie firmy to lepszy sposób i Netflix należy Ci za darmo? Bo tak ? Bo jesteś Januszem ? Bo Cie nie stać i to Ty ustalasz ceny na rynku ? To tak jakbyś zlecił kradzież nowego Mercedesa wartego 300k płacąc za niego 30k bo ty uważasz, że tyle jest wart. No masakra jakie mamy durne społeczeństwo w naszym kraju.

 35. mam to samo tez nie wykorzystałem okresu próbnego. Skoro pracują tam tacy specjaliści to powinni ściągać informacje o numerze seryjnym tv czy też inne które by wpływały na sens korzystania z 30 dniowego okresu testowego przykre to że udciwi ludzie tracą korzyści przez innych użytkowników

 36. Do informacji autora to nie jest tak, że Netflix zablokował darmowych miesiąc w Polsce przez cwaniactwo kogokolwiek, Netflix zablokował darmowy miesiąc w całej Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...