The Killers i The Cure dołączyli do line-upu tegorocznego festiwalu Glastonbury

News/Muzyka 15.03.2019
The Killers i The Cure dołączyli do line-upu tegorocznego festiwalu Glastonbury

The Killers i The Cure dołączyli do line-upu tegorocznego festiwalu Glastonbury

Glastonbury Festival po roku przerwy powraca w pełnej chwale. Organizatorzy właśnie ogłosili kolejne gwiazdy, które wystąpią pod koniec czerwca na brytyjskim festiwalu, a także zaprezentowali plakat tegorocznej edycji.

Glastonbury Festival jest największym plenerowym festiwalem muzycznym na świecie. Organizowany od 1970 roku jest od wielu lat marką samą w sobie i sceną, na której występują największe gwiazdy współczesnej muzyki.

Glastonbury Festival 2019 będzie błyszczał od gwiazd światowego formatu.

Do wcześniej ogłoszonych gwiazd, Kylie Minogue, Stormzy’ego czy Janelle Monáe, dołączyła właśnie cała gromada wspaniałych muzyków. Wśród nich znajdziemy zespoły The Killers i The Cure, którzy dołączają w roli headlinerów festiwalu. Uczestnicy Glastonbury 2019 będą mieli okazję zobaczyć i posłuchać także między innymi George’a Ezry, Liama Gallaghera, Miley Cyrus, Tame Impala, The Chemical Borthers, Vamipre Weekend, Two Door Cinema Club, Jordji Smith, Bastille, Years & Years, Janet Jackson, Hoziera, Sigrid czy Snow Patrol.

Jeśli właśnie otwierają się wam oczy ze zdziwienia, a nie będziecie mogli pojechać w tym roku na festiwal w Wielkiej Brytanii, nie martwcie się. Uaktualniona lista gwiazd Glastobnury Festival może służyć za świetną podpowiedź, kogo jeszcze możemy się spodziewać w tym roku na polskich festiwalach. Wśród powtarzających się nazwisk artystów, którzy pojawią się nie tylko na Glastonbury, ale także na lipcowym Open’er Festival lub sierpniowym Kraków Live Festival, znajdziemy Years & Years, Diplo, Jorję Smith, Idles, Jungle, Kamasiego Washingtona, Rosalíę i Vampire Weekend. Możemy też przypuszczać, że do tej grupy dojdzie jeszcze kilka gwiazd, jako że wakacje są zwyczajową porą artystów na koncertowanie pomiędzy różnymi festiwalami.

Po roku przerwy Glastonbury Festival wraca do kalendarza letnich festiwali muzycznych.

Trzeba przyznać, że skład artystów, którzy mają się pojawić w tym roku na brytyjskim festiwalu, robi spore wrażenie. Organizatorzy ściągnęli śmietankę współczesnej muzyki rozrywkowej. I nie ma się co dziwić, ponieważ fani festiwalu musieli czekać na kolejną edycję aż dwa lata. Wszystko przez to, że organizatorzy Glastonbury robią co kilka lat cykliczną przerwę w kolejnych edycjach wydarzenia. Roczna przerwa to odpoczynek dla organizatorów, ale także i miejsca, w którym zwyczajowo od prawie 50 lat odbywa się pięciodniowe święto muzyki.

Pełną listę artystów, którzy do tej pory dołączyli do programu Glastonbury Festival 2019 znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Festiwal odbędzie się w dniach 26-30 czerwca 2019 roku. Impreza zlokalizowana jest w okolicach miejscowości Pilton w hrabstwie Somerset w południowo-zachodniej Anglii.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...