Netflix ze swoją najnowszą produkcją dokumentalną, „Zaginięcie Madeleine McCann”, zabiera widzów do wspomnień sprzed 12 lat. Pod lupą serwisu znajdzie się jedno z najgłośniejszych zaginięć XXI wieku.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Netflix zna się na robieniu dokumentów. Produkcje relacjonujące widzom faktyczne wydarzenia są jednymi z lepszych i bardziej docenianych na platformie. Emocje, które wywołują, są nieraz większe niż te, które można zaobserwować przy filmach i serialach fabularnych. W dokumentalnym katalogu platformy znajdziemy istną feerię barw, przez głośne „Making a Murderer”, które swego czasu było krajową sensacją w Stanach Zjednoczonych, aż po nagrodzonego w zeszłym roku Oscarem za najlepszy dokument „Ikara”. Teraz do netfliksowego panteonu gwiazd dokumentalnych ma szansę trafić produkcja „Zaginięcie Madeleine McCann”. Jak sama nazwa wskazuje, twórcy serialu skupili się w nim na jednym z najgłośniejszych dochodzeń XXI wieku w sprawie zaginięcia małej dziewczynki.

„Zaginięcie Madeleine McCann” to najnowszy serial dokumentalny Netfliksa.

Platforma zabierze swoich widzów dwanaście lat wcześniej na wybrzeże Praia de Luz w Portugalii. Tam na początku maja 2007 roku podczas rodzinnych wakacji zaginęła trzyletnia dziewczynka, Madeleine McCann. Sprawa początkowo była kolejnym zagadkowym zniknięciem. Jednak bardzo szybko eskalowała i stała się jednym z najgłośniejszych śledztw we współczesnej historii zarówno władz portugalskich, jak i brytyjskich. W dodatku, po dziś dzień pozostaje niewyjaśniona, a od czasu do czasu w mediach wciąż pojawiają się najnowsze informacje dotyczące śledztwa.

Wraz z ekipą twórców jeszcze raz zagłębimy się w szczegóły zaginięcia. Będziemy mieli okazję posłuchać zeznań świadków oraz teorii na temat tego, co właściwie stało się z trzyletnią dziewczynką w portugalskim kurorcie turystycznym.

Premiera serialu dokumentalnego „Zaginięcie Madeleine McCann” będzie miała miejsce już jutro, 15 marca, na platformie Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...