Fani „Gry o tron” powinni szykować portfele. Powstanie nowa gra karciana i seria specjalnych książek

News/Seriale 13.03.2019
Fani „Gry o tron” powinni szykować portfele. Powstanie nowa gra karciana i seria specjalnych książek

Fani „Gry o tron” powinni szykować portfele. Powstanie nowa gra karciana i seria specjalnych książek

Oglądanie „Gry o tron” to przyjemność sama w sobie. Fani serialu HBO wielokrotnie zastanawiali się jednak co by było, gdyby sami znaleźli się na miejscu Neda Starka czy Daenerys Targaryen. Teraz otrzymają szansę, żeby się o tym przekonać. HBO zapowiedziało oficjalną grę karcianą na podstawie serialu o nazwie „Game of Thrones: Oathbreaker”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Popularność „Gry o tron” dawno przekroczyła ramy zwyczajnego serialu. Najważniejsze dzieło HBO to teraz globalna marka, która zawiera w sobie nie tylko powieści George’a R.R. Martina i kolejne sezony serialu, ale też inne popkulturowe dzieła. I to w bardzo szerokim znaczeniu tego słowa. Wystarczy wspomnieć, że oprócz planowanego spin-offa fani mogą cieszyć swoje zmysły choćby piwem stworzonym na cześć Jona Snow.

Kolejnych niespodzianek tego typu można było spodziewać się przy okazji zbliżającej się premiery 8. sezonu „Gry o tron”. Już wiemy, że HBO nie zawiedzie w tym aspekcie wielbicieli swojego dzieła. W kwietniu „Gra o tron” nie tylko powróci na ekrany, ale też otrzyma swoją oficjalną grę karcianą. O czym będzie wspomniana produkcja i ile wyniesie koszt jej zakupu?

W „Game of Thrones: Oathbreaker” od pięciu do ośmiu graczy wcieli się w najważniejsze polityczne figury Westeros.

gra o tron gra karciana

Jedna osoba przyjmie rolę króla lub królowej. Pozostali wystąpią w roli przedstawicieli największych rodów, którzy albo będą wspierać panującego władcę, albo potajemnie spiskować nad przejęciem Żelaznego Tronu. Ważniejsze od posiadanych kart będą jednak umiejętności samych graczy. Ich zdolność do manipulowania i przekonania króla lub królowej zadecydują o przebiegu rozgrywki. Wygląda więc, że „Game of Thrones: Oathbreaker” będzie w swych podstawowych założeniach przypominać takie gry jak „Mafia” czy „Wilkołak”.

Za jej stworzenie we współpracy z HBO odpowiada studio Dire Wolf Digital. Pojedyncza rozgrywka ma zająć od 30 do 45 minut. Dodatkowe informacje dotyczące liczby plansz, kart i dostępnych ról można znaleźć na oficjalnym portalu firmy. Dokładna data premiery w Stanach Zjednoczonych nie została podana, ale wiadomo, że „Game of Thrones: Oathbreaker” trafi do sklepów mniej więcej w tym samym czasie, co 8. sezon serialu. Za możliwość posiadania oficjalnej karcianki będzie trzeba zapłacić 35 dol. Póki co znajdziecie w sklepach wydaną wcześniej grę strategiczną „Ryzyko: Gra o Tron”.

A to jeszcze nie koniec pozytywnych wieści dla fanów „Gry o tron”.

Jak podaje portal Screen Rant, HBO przygotuje również serię książek zdradzających zakulisowe informacje dotyczące prac nad 8. sezonem serialu. Do sklepów trafią „Game of Thrones: The Storyboards”, „The Photography of Game of Thrones”, „Game of Thrones: The Costumes”, a także „The Art of Game of Thrones”. W tym ostatnim dziele mają znaleźć się nigdy wcześniej nie publikowane rysunki i grafiki koncepcyjne. Wszystkie książki zostaną wydane w ciągu 2019 roku.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

4 odpowiedzi na “Fani „Gry o tron” powinni szykować portfele. Powstanie nowa gra karciana i seria specjalnych książek”

    • I pewnie nie będzie bo po co?
      Nie pamiętam czy już sezon 6 czy dopiero 7 był robiony bez oparcia o książkę ale z chwilą wypuszczenia sezonu 8, moim zdaniem, opóźnienie będzie za duże aby Martin przytulił jakieś potężne pieniądze za książki. Pewnie dlatego wypuszcza jakiś poboczne projekty bo wcale nie pisze tych książek. Bo ile można czekać? Ja najpierw obejrzałam sezon 1, potem przeczytałem wszystkie książki a potem dopiero wyszedł sezon 2 :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...