Kapitan Marvel w ubiegły weekend szturmem podbiła kina. Film zarobił więcej, niż przewidywano

News/Film 11.03.2019
Kapitan Marvel w ubiegły weekend szturmem podbiła kina. Film zarobił więcej, niż przewidywano

Kapitan Marvel w ubiegły weekend szturmem podbiła kina. Film zarobił więcej, niż przewidywano

Mimo mieszanych recenzji, zarówno od krytyków, jak i widzów, „Kapitan Marvel” świetnie poradziła sobie w swój weekend otwarcia. Dotychczasowe wyniki box office sugerują, że może to być jeden z wielkich hitów MCU.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Dwa pierwsze miesiące 2019 roku obyły się bez żadnego większego objawienia w box office. Na rynku panowała swego rodzaju stagnacja. Z tym jednak koniec. Pod koniec zeszłego tygodnia do kin na całym świecie wszedł najnowszy film z Marvel Cinematic Universe, „Kapitan Marvel”. Produkcja z Brie Larson w roli głównej zmiażdżyła nikłą konkurencję. Obraz przewyższył początkowe estymacje sprzedaży biletów w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Wyniki box office plasują „Kapitan Marvel” na siódmej pozycji wśród filmów z MCU.

Produkcja opowiadająca o losach Carol Danvers zarobiła w Stanach Zjednoczonych 153 mln dolarów oraz prawie drugie tyle (302 mln dolarów) w pozostałych częściach świata. Łącznie daje to zawrotną sumę 455 mln dolarów tylko za pierwszy weekend. Tym samym, biorąc pod uwagę amerykański box office, „Kapitan Marvel” obecnie plasuje się na siódmym miejscu wśród pozostałych 21 filmów z uniwersum Marvela.

Opowieść osadzona głównie w Kalifornii w połowie lat 90. XX wieku pobiła o około 7 mln drugą część „Strażników Galaktyki”. Nie udało jej się pokonać takich pozycji jak trzeci „Iron Man”, wszystkie trzy części „Avengers”, zeszłoroczna „Czarna Pantera” oraz „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”.

„Kapitan Marvel” wygrywa także pierwsze starcie z heroiną DC.

To jednak nie koniec dobrych informacji dla Disneya. Wygląda na to, że w starciu Carol Danvers i Wonder Woman wygra jednak bohaterka Marvela. Co wcale nie było takie oczywiste. Opowieść o najsilniejszej Amazonce na razie przewyższa „Kapitan Marvel” pod względem pozytywnych recenzji. Jednak to Brie Larson pokonała Gal Gadot w pierwszych wynikach amerykańskiego box office. I to aż o 50 mln dolarów. „Wonder Woman” w 2017 roku zarobiła w weekend otwarcia około 100 mln dolarów. Nie mając wtedy zbyt dużej konkurencji została też ochrzczona najlepiej zarabiającą produkcją z kobietą-superbohaterką w roli głównej. W ubiegły weekend „Kapitan Marvel” z łatwością jednak przebiła ustanowiony dwa lata wcześniej rekord i zgarnęła tytuł najlepiej zarabiającej wśród superbohaterek.

Jeśli chcecie przyczynić się do sukcesu „Kapitan Marvel” w box office, to film znajdziecie w większości polskich kin.

Teksty, które musisz przeczytać:

Marvel ujawnia pierwsze szczegóły „She-Hulk”. Główną rolę zagra aktorka z „Orphan Black” i „Perry Mason”

Ostatnie dni przyniosły pierwszą poważną aktywność Marvela od czasu ogłoszenia decyzji o kolejnym przesunięciu premiery „Czarnej Wdowy”. Najpierw dowiedzieliśmy się więcej na temat serialu „WandaVision”, a teraz ujawniono tożsamość aktorki wcielającej się w rolę She-Hulk. Tatiana Maslany to aktorka, która kiedyś miała zagrać w „Łotr 1”.

Seriale 18.09.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisement

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...