„Władca Pierścieni” od Amazona pokaże Saurona u szczytu jego potęgi. Wiemy, w jakim okresie będzie rozgrywać się serial

News/Seriale 07.03.2019
„Władca Pierścieni” od Amazona pokaże Saurona u szczytu jego potęgi. Wiemy, w jakim okresie będzie rozgrywać się serial

„Władca Pierścieni” od Amazona pokaże Saurona u szczytu jego potęgi. Wiemy, w jakim okresie będzie rozgrywać się serial

Dla oddanych fanów twórczości J.R.R. Tolkiena to wiadomość, która z pewnością wywołuje niezmierną ekscytację. Do jakiego okresu w rozległej mitologii „Władcy Pierścieni” zabierze nas serial Amazona?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Na temat projektu wciąż zbyt wiele nie wiadomo. Musiało minąć naprawdę sporo czasu, nim do wiadomości publicznej przedostały się jakiekolwiek informacje. W zeszłym miesiącu na oficjalnym koncie produkcji na Twitterze opublikowano interaktywna mapę Śródziemia.

Była to swego rodzaju podpowiedź, gdyż na grafice zabrakło m.in. tak dobrze znanych z kart powieści Tolkiena krain, jak Shire czy Gondor. Powstało pytanie – w jakim czasie będzie toczyć się serialowy „Władca Pierścieni”? Teraz to już wiemy.

Amazon zdradził, że akcja serialu będzie się toczyć w Drugiej Erze.

Na oficjalnym koncie na Twitterze pokazano kolejną mapę, na której znajduje się m.in. wyspa Numenor, co potwierdza w jakim czasie będzie toczyć się akcja. Nie ma jednak pewności czy wspomniana lokalizacja będzie głównym terenem do rozwoju wydarzeń.

Druga Era zaczęła się wraz z ostatecznym pokonaniem Morgotha, a skończyła pierwszym pokonaniem Saurona. Trwała ona 3441 lat słonecznych. W filmach Petera Jacksona wspominano wydarzenia mające miejsce pod koniec Drugiej Ery. Wyjaśniały porażkę Saurona, zaś serial Amazona będzie najprawdopodobniej pokazywać jego dochodzenie do władzy.

Najważniejsze wydarzenia z Drugiej Ery, na których mogłyby się skupić odcinki, to budowanie przez Saurona swoich sił w Mordorze, tworzenie Pierścieni Władzy oraz zniszczenie Numenoru. Wskazówek do tego o czym może traktować fabuła należy szukać w „Silmarillionie”, we fragmentach „Władcy Pierścieni” oraz w „Niedokończonych opowieściach”. To tam właśnie autor opisywał Drugą Erę.

Dalsze szczegóły serialu Amazona nie są znane.

Wiemy jednak, że premierę projektu zapowiedziano na 2021 rok, choć może to jeszcze ulec zmianie. Całość przewiduje się na więcej niż jeden sezon, choć nie wiadomo o ilu dokładnie myślą twórcy. Scenarzystami serialu zostali JD Payne i Patrick McKay, którzy stworzyli wspólnie „Star Trek: W nieznane”. Niewykluczone, że przy serialu będzie maczać palce Peter Jackson, przynajmniej na to Amazon liczy. Jednak szczegóły tej współpracy są ponoć nadal negocjowane.

Filmowe odsłony „Władcy Pierścieni” można oglądać na Netfliksie.

Teksty, które musisz przeczytać:

Przy tej ekipie drużyna pierścienia to cieniasy. Dla kogo jest gra „Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie”?

Jeśli mimo niewielkich już ograniczeń koronawirusowyh (choć wszystko może się jeszcze zmienić) szukacie planszówki, która zapewni wam naprawdę wiele godzin zabawy, to „Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie” wydaje się całkiem niezłym wyborem. Warto jednak pamiętać, że są gracze, którym tytuł może szczególnie przypaść do gustu.

Opinia/Gry 10.08.2020

Dołącz do dyskusji (3)

177 odpowiedzi na “„Władca Pierścieni” od Amazona pokaże Saurona u szczytu jego potęgi. Wiemy, w jakim okresie będzie rozgrywać się serial”

  1. Wygląda na to że to będzie pierwsza próba ekranizacji choć części Silmarilionu.
    Swoją drogą to do tej pory nie rozumiem czemu Jackson po władcy zamiast rozdmuchiwać na siłę Hobbita nie wziął na warsztat np historii o Berenie i Luthien czy o dzieciach Hurina. Jakby chciał kręcić kolejne części to by mu materiału starczyło do 2200 roku ;)

    • Nie wziął, bo nie miał praw. I wydaje mi się, że oni też ich nie mają i będą się opierać nie na Silmarilionie, ale na dodatkach z WP, bo Christophen Tolkien był bardzo sceptyczny jeśli chodzi o ekranizacje LOTR i póki on żyje nie ma co marzyć o Berenie i Luthien na ekranie.

  2. Co za bzdura….
    Widać, że koleś, który to pisał nie ma nawet encyklopedycznej wiedzy o świecie Tolkiena.|
    Druga Era zakończyła się wraz z upadkiem Numenoru, a akcja Władcy Pierścieni toczy się u schyłku ery trzeciej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...