Showrunnerka „Wiedźmina” pokazała zdjęcie z planu serialu. Plener wygląda jak kraina z „Wiedźmin 3: Dziki Gon”

News/Seriale 26.02.2019
Showrunnerka „Wiedźmina” pokazała zdjęcie z planu serialu. Plener wygląda jak kraina z „Wiedźmin 3: Dziki Gon”

Showrunnerka „Wiedźmina” pokazała zdjęcie z planu serialu. Plener wygląda jak kraina z „Wiedźmin 3: Dziki Gon”

Do premiery „Wiedźmina” od Netfliksa zostało jeszcze sporo czasu, ale prace na planie idą pełną parą. Nowym zdjęciem z lokacji, gdzie kręcone są epizody serialu, pochwaliła się showrunnerka produkcji. Wielbiciele Geralta z Rivii od razu zaczęli porównywać ją do krainy, gdzie toczyła się akcja „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Netflix nadal nie pokazał żadnych oficjalnych zdjęć, a tym bardziej nagrań swojego serialu, ale i tak można być pewnym, że 2019 rok będzie należeć do „Wiedźmina”. Wystarczy spojrzeć na to, jak wielkie emocje wśród widzów wzbudzają informacje dotyczące obsady i stylu produkcji. Od jakiegoś czasu wiemy, że serial Netfliksa będzie skierowany do dorosłych widzów.

Można powiedzieć, że krwawe fantasy to idealne środowisko dla Geralta z Rivii. W podobnym stylu były utrzymane zarówno dzieła Andrzeja Sapkowskiego, jak i seria gier autorstwa studia CD Projekt RED. Oczywiście nadal nie wiadomo, jak wierną ekranizacją opowiadań będzie „Wiedźmin”, choć kilku wskazówek dostarczyły nam ostatnie zmiany w kształcie obsady serialu. Na ich podstawie można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że w serialu pojawią fragmenty „Ostatniego życzenia”. W jednym z odcinków „Wiedźmina” na ekranie zagości także matka króla Temerii, Foltesta.

A skoro trafimy do Temerii, to czemu nie również do Velen? Tak przynajmniej myślą fani po obejrzeniu nowej fotografii autorstwa showrunnerki serialu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Blocking a scene with my partner in crime. #witcher

Post udostępniony przez Lauren S. Hissrich | Writer (@laurenhissrich)

Lauren S. Hissrich wrzuciła na swojego Instagrama zdjęcie z planu. Jest na nim pogrążona w rozmowie z mężczyzną, którego tożsamość trudno ustalić. Znacznie ważniejsze jest jednak to, co znajduje się na reszcie kadru. Widzimy tu prostą wiejską drogę prowadzącą do oddalonego lasu. To typowy europejski krajobraz, ale wielu komentującym przypomniał widoki z „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Gdzie znaczną większość 1. aktu gry spędza się w Velen. Terytorium zostało zniszczone na skutek działań wojennych między Nilfgaardem, Temerią, a później też Redanią i jest nazywane Ziemią Niczyją. Dominują tam lasy, bagna i niewielkie wioski.

Opis Velen (czyli zachodniej części Temerii) w dziełach Sapkowskiego jest nieco inny. Stolicą krainy jest Gors Velen. U wybrzeży miasta leży słynna wyspa Thanedd, gdzie swoją siedzibę ma szkoła czarodziejek. To właśnie tam toczy się duża część „Czasu pogardy”. Dlatego teoria z obecnością Velen w serialu nie jest całkowicie wydumana. Wciąż nie wiemy jednak, które dzieła Sapkowskiego zostaną przeniesione na ekran w serialu Netfliksa.

Czytaj także: Czy w „Wiedźminie” dojdzie do spotkania Yennefer i Myszowora? Sugeruje to wcielający się w niego aktor.

Teksty, które musisz przeczytać:

Tęsknicie za Transformersami sprzed ery Michaela Baya? Serial „Transfomers: Wojna o Cybertron” to idealne lekarstwo na fatalne filmy

Seria „Transformers” przeżyła w trakcie swojej historii liczne wzloty i upadki. Doskonały serial animowany o 1. generacji zabawek, kultowe „Beast Wars” czy udany spin-off o Bumblebee stoją po jednej stronie, a filmy Michaela Baya i liczne nijakie animacje z ostatniej dekady po drugiej. Gdzie na tej skali znajdziemy „Transformers: Wojna o Cybertron”?

Recenzja/Seriale 04.08.2020

Dołącz do dyskusji (15)

77 odpowiedzi na “Showrunnerka „Wiedźmina” pokazała zdjęcie z planu serialu. Plener wygląda jak kraina z „Wiedźmin 3: Dziki Gon””

  1. 2019 należy do wiedźmina? Z konia spadłeś? Chyba w polszy. Za niedługo nowy sezon gry o tron. A zdjęcie pleneru jest tak świetne, że aż polecam wyjść z domu.

  2. Showrunnerka? Okay Ty go do twój manager i prosić o lessons z język polski.
    Zdjęcie? Tak wygląda wieś albo zwykłe przedmieścia większego lub mniejszego miasta. Historia serialu coraz bardziej przypomina tego z 2001 roku. Wielkie zainteresowanie, kiepskie zdjęcia i kicha że ludzie z kina wychodzili.

  3. Tak, Velen, panie..ani chybi, prawiście panie….tako w grze stało, a wiada, że jak w grze coś widziałeś, to co do joty w serialu uwidzisz…to pewne, jak to że słonko co rano na wschodzie swoją wędrówkę po niebie naczyna…prawiście panie…naści jeszcze piwnej polewki, panie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...