Black Manta z „Aquamana” może zostać postrachem Chicago. Twórcy „Candymana” szukają głównej gwiazdy

News/Film 26.02.2019
Black Manta z „Aquamana” może zostać postrachem Chicago. Twórcy „Candymana” szukają głównej gwiazdy

Black Manta z „Aquamana” może zostać postrachem Chicago. Twórcy „Candymana” szukają głównej gwiazdy

Najbliższe lata będą przepełnione wszelkiego rodzaju rebootami popkulturowych klasyków filmowych i telewizyjnych. Nowej wersji doczeka się również jeden z bardziej uznanych horrorów lat 90. XX wieku, „Candyman”.

„Candyman” w swojej oryginalnej postaci opowiadał historię Helen Lyle, studentki z Chicago, która przeprowadzała badania na temat miejskich legend. W trakcie swoich poszukiwań natrafiła na opowieść o mitycznej postaci Candymana nawiedzającego dzielnicę Cabrini-Green. Według niej upiorny morderca miał pojawiać się po tym, jak ofiara, patrząc w lustro, pięciokrotnie wypowiedziała jego imię. Kobieta w dążeniach do odkrycia prawdy o tej postaci wplątuje się w niebezpieczną grę.

Jak informuje portal Variety, nowy film „Candyman” ma być duchowym sequelem oryginału.

Powrócimy w nim do znanej widzom dzielnicy Cabrini-Green. Niestety pozostałe szczegóły na temat fabuły produkcji nie są ujawnione. Jeśli jednak łakniecie wiedzy na temat nowego obrazu, to z pewnością ucieszy was wiadomość, że trwają rozmowy odnośnie głównej roli.

Tytułowego „Candymana” być może zagra Yahya Abdul-Mateen II. Studio jest w trakcie rozmów z artystą. Kariera aktora rozwija się dość szybko. W 2017 roku zagrał w „Baywatch. Słoneczny patrol” oraz w produkcji „Król rozrywki”. W 2018 roku wcielił się w postać Black Manty, jednego z głównych przeciwników Jasona Momoy w filmie „Aquaman”.

Producentem filmu „Candyman” jest spec od horrorów, Jordan Peele.

Peele stoi między innymi za głośnym „Uciekaj!” sprzed dwóch lat. Jego najnowsza produkcja „Us” ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Tam zresztą zobaczymy także możliwego głównego aktora filmu „Candyman”, czyli Yahyę Andul-Mateena II. Z kolei za reżyserskimi sterami obrazu ma stanąć Nia DaCosta.

Film „Candyman” zadebiutuje 12 czerwca 2020 roku. Zdjęcia do produkcji mają ruszyć już na wiosnę.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...