Finałowy sezon „Bates Motel” od dziś na Netfliksie. W serwisie obejrzysz już cały prequel „Psychozy”

News/Seriale 20.02.2019
Finałowy sezon „Bates Motel” od dziś na Netfliksie. W serwisie obejrzysz już cały prequel „Psychozy”

Finałowy sezon „Bates Motel” od dziś na Netfliksie. W serwisie obejrzysz już cały prequel „Psychozy”

„Bates Motel” wpisuje się w trend seriali, które nawiązują do znanych dzieł filmowych. Produkcja z Freddie’em Highmore’em i Verą Framigą w rolach głównych to prequel „Psychozy” Alfreda Hitchcocka z 1960 roku. Na Netfliksie właśnie wylądował 5. i tym samym ostatni sezon serialu.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

To prequel nieoczywisty, bo wydarzenia w „Bates Motel” dzieją się współcześnie. Całość stylizowana jest na lata 60., w pierwszym odcinku zresztą mamy pewne wątpliwości, w którym roku się znajdujemy. Te jednak rozwiewają się w oka mgnieniu, kiedy koleżanki głównego bohatera w samochodzie bawią się smartfonem. Jednak klimat, dom tytułowych Batesów, a nawet stroje Normana i Normy – toksycznych syna i matki – nawiązują do minionej epoki.

„Bates Motel” to serial niezwykły, bo – tak jak choćby „Gra o tron” – świetnie się go ogląda mimo tego, że wielu bohaterów się nie znosi. A na pewno ma się bardzo mieszane uczucia w stosunku do pierwszoplanowych postaci.

A te zagrane są świetnie i przekonująco. Norman Bates jest psychotyczny, dziwny, nieśmiały, despotyczny, irytujący, ale i budzący współczucie. Z kolei Norma, matka, która za wszelką cenę próbuje chronić swojego syna, to kobieta uległa i demoniczna jednocześnie. Dla rodziny zrobi wszystko, nawet za cenę własnego bezpieczeństwa i komfortu. To zresztą właśnie dlatego oboje przyjeżdżają do pozornie urokliwego miasteczka, White Pine Bay, i rozpoczynają swoje życie na nowo. Norma i Norman otwierają przydrożny motel i zamieszkują w domu, który dobrze poznaliśmy już w „Psychozie”.

Widzowie wiedzą, do czego ta historia ich doprowadzi. Ale opowieść, która ostatecznie skończyła się w strasznej piwnicy, jest fascynująca.

„Bates Motel” to mieszanka dramatu psychologicznego, thrillera i kryminału. Mamy tu mnóstwo intryg, sekretów, a trup ściele się gęsto. To emocjonująca jazda bez trzymanki, która bierze na warsztat ludzką naturę, zbrodnię i… miłość, choć nie zawsze dobrze pojmowaną.

Na Netfliksie od dziś możecie zobaczyć już pełny serial. Wszystko dzięki temu, że w serwisie właśnie pojawił się 5., czyli finałowy sezon produkcji.

Obejrzyj „Bates Motel” w serwisie Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...