PRO8L3M zaprasza do cyberpunkowego świata. Posłuchaj nowej płyty przed premierą

Artykuł/Muzyka 19.02.2019
PRO8L3M zaprasza do cyberpunkowego świata. Posłuchaj nowej płyty przed premierą

PRO8L3M zaprasza do cyberpunkowego świata. Posłuchaj nowej płyty przed premierą

Kilka dni temu Sokół sprezentował odsłuch swojego najnowszego albumu podczas wieczornej przejażdżki przez Warszawę czarnymi Range Roverami. PRO8L3M idzie jeszcze dalej i zaprasza słuchaczy do pierwszego odsłuchu ich świeżego materiału podczas multimedialnej instalacji.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Na tydzień przed premierą nowego albumu formacji PRO8L3M fani będą mogli doświadczyć nowej muzyki w niecodziennych okolicznościach. W piątek 22 lutego rusza OUTPOST – IN5TALAC7A. Mapping, czujniki sensoryczne, wizualizacje i inne bajery. Wszystko ma pomóc w wejściu do całkiem innego świata.

To próbą zerknięcia w przyszłość i przeniesienia odbiorców w dystopijny świat inspirowany muzyką PRO8L3Mu – tak o instalacji mówią jej autorzy.

OUTPOST to multisensoryczna, oparta na interakcji odbiorcy z medium instalacja, wykorzystująca różnego rodzaju technologie, takie jak mapping czy VR. Twórcy chcą odpowiedzieć na pytania: czy wszystkiego możemy doświadczyć cyfrowo? Która rzeczywistość będzie tą „główną” w przyszłości? W jakim kierunku podąża nasza cywilizacja – cyfrowej utopii czy dystopii? Charakter instalacji ma ścisły związek z tematyką nowego albumu PRO8L3Mu pt. „Widmo”. Oskar i Steez tym razem snują ponurą wizję upadku współczesnej cywilizacji.

pro8l3m

Instalacja zostanie umieszczona w post-industrialnej przestrzeni na warszawskiej Pradze.

Uczestnicy przejdą przez kilka pomieszczeń tematycznych, na przykład hologramowe go go.

Używamy też różnego rodzaju sensorów i gadżetów, które pomogą nam wzmocnić sensoryczność doświadczeń poza wizję i fonię. Owszem, to tylko narzędzia, ale takie, które pozwalają nam wymyślić i zaprojektować niemożliwe wcześniej do zrealizowania doświadczenia – opowiadają twórcy. I dodają:

Instalacje są równie mocno osadzone w tej przestrzeni, jednocześnie niezwykle z nią kontrastując. Korzystając z przytoczonego przykładu, to trochę tak, jakby ktoś dysponując technologią holograficzną postanowił otworzyć undergroundowy klub go-go w opuszczonej fabryce.

Twórcy instalacji, Kuba Matyka i Kamila Staszczyszyn ze studia MELT oraz agencja OUTRAGE, przy tworzeniu specjalnej przestrzeni inspirowali się między innymi instalacjami muzealnymi typu pop-up:

Za oceanem ludzie uwielbiają spędzać czas korzystając z kompletnie zaprojektowanych doświadczeń, a u nas jest to rzecz praktycznie nieznana. Popularne i rozwijane na wielką skalę np. w USA parki rozrywki, czy halloweenowe maze’y to był nasz punkt wyjścia, ale rozbudowaliśmy to o aspekty interaktywne, technologiczne i osadziliśmy w dystopijnym, cyberpunkowym świecie.

W ostatnim pomieszczeniu na uczestników czekać będzie odsłuch nowego albumu PRO8L3Mu.

Nadchodzący materiał „Widmo” to finał doświadczenia. Prawie godzina odsłuchu najnowszego albumu w finałowym pomieszczeniu instalacji, gdzie sięgamy po konwencję infinity room, aby wejść zmysłami w inną, nieskończoną przestrzeń. To wszystko, co zbudujemy wcześniej, emocje, których doświadczy odbiorca, wrażenia z którymi się zetknie, przygotowują go właśnie do przesłuchania najnowszej płyty. Warto tego doświadczyć. Sami jesteśmy bardzo ciekawi i nie możemy się doczekać… – zapowiadają twórcy instalacji.

OUTPOST – IN5TALAC7A – terminy wydarzenia

Instalację będzie można odwiedzić przez kilka dni na ul. Zabranieckiej 82 w Warszawie. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia.

22.02 – piątek, godz.: 18:00, 20:00, 22:00
23.02 – sobota, godz.: 18:00, 20:00, 22:00
24.02 – niedziela, godz.: 18:00, 20:00, 22:00
25.02 – poniedziałek, godz.: 19:00, 21:00
26.02 – wtorek, godz.: 19:00, 21:00

Bilety znajdziecie na platformie Going.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...