Poznaj historię matki Jedenastki. Pojawił się fragment książki dziejącej się przed wydarzeniami ze „Stranger Things”

Artykuł/Książki 18.02.2019
Poznaj historię matki Jedenastki. Pojawił się fragment książki dziejącej się przed wydarzeniami ze „Stranger Things”

Poznaj historię matki Jedenastki. Pojawił się fragment książki dziejącej się przed wydarzeniami ze „Stranger Things”

Witajcie w czasie przed Demogorgonem. Oto fragment książkowego prequelu do wydarzeń znanych z serialu Netfliksa. Jak zapowiada się „Stranger Things. Mroczne Umysły”?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Już od pewnego czasu wiadomo, że otrzymamy trzy książki, które opowiedzą o wydarzeniach sprzed tych dobrze nam znanych z serialu. Za wszystkie odpowiada Gwenda Bond, zaś pierwszy tom ma trafić na półki księgarń już 24 kwietnia tego roku. Jesteśmy zatem zawieszeni w oczekiwaniu na premierę 3. sezonu „Stranger Things”, a także książek mających poszerzyć serialowe uniwersum. Dzięki wydawnictwu Poradnia K możemy już zaznajomić się z fragmentami powieści.

Akcja książki skupi się na historii matki Jedenastki oraz tajemniczego programu MKULTRA.

Wydawnictwo udostępniło fragment prologu oraz pierwszego rozdziału. Z tekstem można się zaznajomić na stronie Niestatystyczny.pl.

stranger things mroczne umysły

Akcja rozgrywa się w 1969 roku. W prologu opisana została scena, w której dr. Martin Brenner (w serialu wcielał się w niego Matthew Modine) przyjeżdża do Państwowego Laboratorium Hawkins. Nie jest jednak sam w samochodzie, gdyż towarzyszy mu Ósemka, dziewczynka, której prawdziwe imię to Kali.

Później akcja się urywa i przeskakujemy do pierwszego rozdziału. Tym razem rzecz nie dzieje się w Hawkins, a w Bloomington, innym mieście stanu Indiana. Poznajemy trójkę nastolatków, są nimi Terry, Andrew oraz Stacey. Pierwsza z wymienionych opowiada o tym, jak skuszona 15 dolarami zgłosiła się do wzięcia udziału w eksperymencie psychologicznym. Wyjawia przyjaciołom, że zrobiono jej zastrzyk, a także podano tabletkę, by następnie zadać szereg pytań. Dziewczyna zwierza się z tego, że resztę wydarzeń pamięta jak przez mgłę. Wie, że odpowiadała na pytania i nigdy więcej nie zamierza powtórzyć tego doświadczenia nawet za wspomniane 15 dolarów. Kim jest Terry? To matka Jedenastki, Terry Ives.

To tyle, jeżeli chodzi o fragmenty, jednak z opisu wydawnictwa wiemy, że w fabule książki echem odbijać się będą wydarzenia związane z wojną w Wietnamie. Z kolei sama Terry, wraz z trójką innych pacjentów, spróbuje odkryć, co tak naprawdę kryje się za tajnym rządowym badaniem. Nie zdaje sobie sprawy, jak wielkiej i złowrogiej tajemnicy dotyka oraz jak wysoką cenę przyjdzie jej za to zapłacić.

Można już składać przedpremierowe zamówienia na książkę „Stranger Things. Mroczne umysły”.

Tytuł ukaże się nakładem wydawnictwa Poradnia K i będzie liczyć 350 stron. Koszt pozycji to 39,99 zł za miękką okładkę, ale obecnie w internetowym sklepie Świata Książki jest dostępny za 27,99 zł. Za tłumaczenie z języka angielskiego odpowiada Paulina Braiter.

Nowy sezon „Stranger Things” od 4 lipca, zaś fragment „Stranger Things. Mroczne umysły” na stronie Niestatystyczny.pl.

Teksty, które musisz przeczytać:

Geralt, Yennefer i Ciri na nowych plakatach z „Wiedźmina”. Czym różni się wygląd Białego Wilka od tego, co znamy?

„Wiedźmin” to produkcja wyczekiwana w równym stopniu przez fanów literatury i gier wideo. Ale od dłuższego czasu wiadomo, że popularni bohaterowie w serialu platformy Netflix będą nieco różnić się od tego, co znamy z poprzednich wersji historii wiedźminów. Nowych poszlak na ten temat dostarczają plakaty pokazujące trójkę protagonistów.

Analiza/Seriale 05.12.2019

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...