O czym nawija Sokół? Dlaczego Voo Voo tańczy? Premiery muzyczne tego tygodnia, które warto nadrobić

Recenzja/Muzyka 16.02.2019
Nasza ocena:
O czym nawija Sokół? Dlaczego Voo Voo tańczy? Premiery muzyczne tego tygodnia, które warto nadrobić

O czym nawija Sokół? Dlaczego Voo Voo tańczy? Premiery muzyczne tego tygodnia, które warto nadrobić

Jakoś tak się złożyło, że dzisiejsze zestawienie składa się tylko i wyłącznie z muzyków polskich. I tylko i wyłącznie przedstawicieli płci męskiej. Cóż, tak nam obrodziło w ostatnich dniach. Moje ulubione premiery muzyczne tego tygodnia.

Sokół – Wojtek Sokół

Jakkolwiek banalnie to zabrzmi – tak dobra płyta to efekt wielu lat gromadzenia doświadczeń i wiedzy. Pierwszy zupełnie solowy album Sokoła to rzecz, do której warto było zbierać się tyle czasu. Na płycie mnóstwo zacnych gości – Taco (Sokół nawiązuje w jednej ze swoich zwrotek do wersu o niewinnych DM-ach), Oskar z Pro8l3mu czy Hewra. Jest świetna wokalistka Lena Osińska. Jest nawet Andrzej Zaucha na samplu w utworze Pomyłka.

The Saturday Tea – Quicksilver Dreams

„Quicksilver Dreams” to dobre połączenie indie rocka z delikatną psychodelią czy nawet stoner rockiem. Z jednej strony nieskomplikowane i surowe, z drugiej zaś z pięknymi gitarowymi riffami, zgrabnymi melodiami i w oldschoolowym, rockandrollowym klimacie, który nigdy się nie nudzi.

Daniel Spaleniak – Burning Sea

Poza twórczością piosenkową, Daniel Spaleniak ma na swoim koncie prace na potrzeby seriali, filmów czy etiud studenckich. Z takowych właśnie składa się „Burning Sea”. Zbiór ilustracyjnych kompozycji, wykorzystanych do zobrazowania rozmaitych formatów. Zestaw niepokojący, hipnotyczny, głęboki i angażujący.

Perfect Son – Cast

Wtajemniczonym znany z działalności w zespole Kyst oraz solowej działalności jako Coldair, Tobiasz Biliński przyjął nowe muzyczne alter ago. „Cast” to wizytówka dojrzałego, dopracowanego i różnorodnego brzmienia, oscylującego w granicach szeroko rozumianego electropopu. Perfect Son to pierwszy polski muzyk, którego album wydała amerykańska wytwórnia Sub Pop.


Voo Voo – Za Niebawem

Choć album promomuje dynamiczny singiel „Się poruszam 1”, jego charakter lepiej oddaje tytuł innego utworu – „Niespiesznie 1, 2”. Silny gitarowy faktor, bluesowe tropy i gospelowe wątki (dzięki obecności sióstr Przybysz i ich matki Anny) i bardzo aktualne przemyślenia („ja tańczę / na tę nienawiść / kompletnie chorą / na rozdwajanie / włosa na czworo / na hipokryzję w każdym zdaniu / na zmasowany atak glonów”). „Za niebawem” to płyta mocna i w wielu momentach bardzo bezpośrednia.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

5 odpowiedzi na “O czym nawija Sokół? Dlaczego Voo Voo tańczy? Premiery muzyczne tego tygodnia, które warto nadrobić”

  1. Jako, ze ostatnio wsiąkłem trochę w polskie rapsy to 22/02 wychodzi nowy album ostrego i, co warte bardziej uwagi (moim zdaniem) nowy krążek Małpy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...