Kapitan Marvel zmierzy się z Wonder Woman. Film Marvela ma zarobić olbrzymie pieniądze na starcie

Artykuł/Film 14.02.2019
Kapitan Marvel zmierzy się z Wonder Woman. Film Marvela ma zarobić olbrzymie pieniądze na starcie

Kapitan Marvel zmierzy się z Wonder Woman. Film Marvela ma zarobić olbrzymie pieniądze na starcie

Przed nami jeden z najważniejszych filmów superbohaterskich tego roku. W obieg ruszyły pierwsze przewidywania, ile zarobi widowisko „Kapitan Marvel”.

Ledwo zdążyliśmy się otrząsnąć po nowym roku, a tu już połowa lutego. A za pasem także Dzień Kobiet, który dla fanów uniwersum Marvela jest wyjątkowym świętem w tym roku. Tego dnia bowiem wejdzie do kin wielce oczekiwana produkcja – „Kapitan Marvel”.

Atmosfera wokół zbliżającej się premiery jest podgrzana do granic możliwości. I to nie tylko dzięki szerokiej promocji produkcji. Jednym z ważniejszych czynników jest scena po końcowych napisach filmu „Avengers: Wojna bez granic”, która sugeruje pojawienie się nowej superbohaterki. Nie dziwią zatem głosy, że „Kapitan Marvel” może być jedną z najbardziej kasowych premier filmowych tego roku.

Według specjalistów z branży filmowej, weekend otwarcia „Kapitan Marvel” przyniesie zysk w wysokości nawet ponad 100 mln dol.

Przed filmową Carol Danvers vel. Kapitan Marvel stoi nie lada wyzwanie. Filmy przedstawiające nowych superbohaterów Marvela wcale nie zarabiały aż tak ogromnych sum w trakcie swoich weekendów otwarcia. Wyjątkiem jest tutaj zeszłoroczna „Czarna Pantera” z niebotycznym zyskiem 201 mln dol. w rzeczonym okresie. Z kolei „Doktor Strange” zarobił 85 mln dol, a pierwsza część „Strażników Galaktyki” osiągnęła w pierwszy weekend zysk rzędu 94 mln dol.

Co więcej „Kapitan Marvel” będzie rywalizować o koronę najlepiej zarabiającego filmu z kobiecą superbohaterką – Wonder Woman. Najwaleczniejsza Amazonka w 2017 roku zgarnęła 103 mln dol. na swoje konto.

Przewidywania dotyczące „Kapitan Marvel” paradoksalnie wcale nie muszą być zawyżone.

Trudno określić w tej chwili, czy faktycznie opowieść o Carol Danvers przebije się przez próg 100 mln dol. w pierwszy weekend. Jednak nie można od razu spisywać tych przewidywań na straty. Na popularność filmu może wpłynąć przede wszystkim powiązanie tej superbohaterki z dramatycznym finałem „Avengers: Wojny bez granic” i fakt, że bohaterka Brie Larson może odegrać kluczową rolę w zbliżającym się filmie „Avengers: Koniec gry”.

„Kapitan Marvel” wchodzi do polskich kin na Dzień Kobiet, 8 marca.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Kapitan Marvel zmierzy się z Wonder Woman. Film Marvela ma zarobić olbrzymie pieniądze na starcie”

  1. WW była naiwna
    CM zapowiada się jeszcze gorzej
    Marvel mając do dyspozycji postacie typu Rachel Cole Alvares, Lynn Michaels, Jenny Cesare, Cheryl Gates, Kathryn O’Brien, Sammy Stone
    do tego Fallone Grey córka Erica Brooksa / Bladea
    Daje coś takiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...