W 5. odcinku „Detektywa” nawiązano do 1. sezonu. Nowa odsłona jest crossoverem?

News/Seriale 01.02.2019
W 5. odcinku „Detektywa” nawiązano do 1. sezonu. Nowa odsłona jest crossoverem?

W 5. odcinku „Detektywa” nawiązano do 1. sezonu. Nowa odsłona jest crossoverem?

Trwający właśnie 3. sezon „Detektywa” ma w sobie sporo z klimatu i stylu pierwszej serii. Jak się okazuje obie odsłony mogą być ze sobą powiązane fabularnie.

Nowe odcinki serialu nie porwały widzów, o czym świadczą wyniki oglądalności premierowych epizodów. Jednak w obiegowej opinii ci, którzy zdecydowali się na seans, doceniają dzieło Nica Pizzolatto. Jesteśmy już nieco za półmetkiem 3. sezonu, gdyż dobiliśmy do piątego odcinka, dzięki przyśpieszonej premierze na HBO GO. W nim też czujne oko wypatrzy nawiązanie do rozpoczynającego serial sezonu.

Fani powinni docenić ten easter egg.

Około 18. sekundy, kiedy Wayne Hays rozmawia z dziennikarką, można zauważyć stojący obok niej otwarty laptop. Na jego ekranie wyświetla się artykuł prasowy, a jego nagłówek brzmi: „Byli funkcjonariusze policji stanowej zatrzymali rzekomego seryjnego mordercę”. Tekst został opatrzony zdjęciem Rusta Cohle’a (Matthew McConaughey) i Marty’ego Harta (Woody Harrelson), czyli bohaterów 1. sezonu.

Wayne Hays i detektywi z pierwszych odcinków nie spotykają się na ekranie, gdyż opisywana scena rozgrywa się w 2015 roku, podczas gdy pierwszy sezon dział się 13 lat wcześniej. To jednak dowód, że mamy do czynienia z jednym uniwersum wykreowanym przez Pizzolatto.

Być może na przestrzeni kolejnych odcinków ten motyw zostanie rozwinięty i będziemy mogli mówić o pewnego rodzaju crossoverze. Co prawda szanse na występ McConaugheya i Harrelsona, którzy są producentami wykonawczymi serialu są raczej nikłe, ale może przynajmniej pociągnięty zostanie wątek powiązania zabójcy z 3. serii z tym z 1. sezonu. To by było coś.

Ostatni sezon „Detektywa” zadebiutował 14 stycznia.

Bohaterem jest detektyw Wayne Hays. Mężczyzna bada sprawę morderstwa, do którego doszło w regionie Ozark. Wiąże się ona z tajemniczymi wydarzeniami mającymi miejsce na przestrzeni kilku dekad. Wayne Hays grany jest przez Mahershalę Alego, zaś akcja dzieje się w trzech różnych przedziałach czasowych.

Nic Pizzolatto w jednym z wywiadów wyznał, że ma już pomysł na 4. sezon „Detektywa”. Nie jest jednak pewne, czy takowy w ogóle powstanie.

Wszystkie dotychczasowe odcinki „Detektywa” można oglądać na HBO GO.

Teksty, które musisz przeczytać:

Netflix nie jest świętą krową. Serwisy VOD muszą wspierać kulturę, nawet jeśli abonamenty przez to wzrosną

Gdyby wierzyć przeciwnikom opodatkowywania dużych korporacji, to jutro polskich użytkowników serwisu Netflix czekałaby prawdziwa apokalipsa. Nagle podniesione ceny, ogłoszenie o rezygnacji z dalszej produkcji polskich seriali, a może nawet groźba całkowitego wycofania się z kraju. O dziwo wprowadzony wkrótce podatek od serwisów VOD nie wywołał jednak zapowiadanych reakcji.

Felieton/VOD 30.06.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...