Syn Jamesa Gandolfiniego wcieli się w postać graną przez ojca. Wystąpi w prequelu „Rodziny Soprano”

News/Film 23.01.2019
Syn Jamesa Gandolfiniego wcieli się w postać graną przez ojca. Wystąpi w prequelu „Rodziny Soprano”

Syn Jamesa Gandolfiniego wcieli się w postać graną przez ojca. Wystąpi w prequelu „Rodziny Soprano”

„Rodzina Soprano” to serial kultowy, choć w natłoku nowych produkcji nieco zapomniany. Szansą na przywrócenie globalnego zainteresowania produkcją ma być filmowy prequel. Właśnie poznaliśmy, kto zagra w nim postać młodego Tony’ego Soprano, czyli protagonisty serialu HBO.

„Rodzina Soprano” jest jednym z najcieplej wspominanych dzieł telewizyjnych początku XXI wieku. Serial stacji HBO zrobił prawdziwą furorę i zdominował na długo rynek serialowych nagród. Część krytyków do dzisiaj twierdzi, że była to najlepsza produkcja wieloodcinkowa w historii. I mają ku temu absolutnie sensowne argumenty.

Trudno nie oprzeć się jednak wrażeniu, że sukces i wyjątkowość „Rodziny Soprano” działają do pewnego stopnia na niekorzyść serialu. W dzisiejszych czasach, gdy rynek seriali jest wypełniony po brzegi nowościami w każdym możliwym gatunku, rzadko wraca się do starszych dzieł telewizyjnych. I dlatego takie produkcje jak „Rodzina Soprano” czy „Prawo ulicy” częściej wspomina się jako świetne niż ogląda w całości. Przywrócić globalną popularność serialu HBO ma powstający właśnie filmowy prequel – „The Many Saints of Newark”.

Rodzina Soprano prequel – obsada

Do pracy nad projektem zostali zaangażowani najważniejsi twórcy mającego już ponad dwadzieścia lat serialu. Scenariusz przygotował pomysłodawca oryginału, David Chase. Pomaga mu w tym inna osoba zaangażowana w pisanie skryptów produkcji – Lawrence Konner. Za kamerą siądzie z kolei reżyser „Thor: Mroczny śwat” i odcinków „Gry o tron”.

rodzina soprano prequel

Prequel opowie o początkach mafijnej rodziny w samym środku kulturowej wojny toczącej się na ulicach Newark. Fanów serialu na pewno ucieszy, że pojawi się w niej postać Tony’ego Soprano. To właśnie charyzmatyczny, ale i ludzki bohater najmocniej hipnotyzował widzów „Rodziny Soprano”. Grający go aktor, James Gandolifni zmarł w 2013 roku, czym pozostawił ogromną lukę w sercach najbliższych. W Hollywood do dzisiaj wspomina się, że ogromny talent Gandolfiniego nie został należycie wykorzystany przede wszystkim w kinie.

Młodego Tony’ego Soprano musiałby jednak i tak zagrać inny aktor. Okazuje się, że podjąć legendę ojca zdecydował się Michael Gandolfini. To właśnie jego HBO zaangażowało do roli Tony’ego w filmie. Syn Jamesa Gandolfiniego jest na początku swojej aktorskiej drogi, zapisał się już jednak w pamięci widzów dzięki występom w serialu „Kroniki Times Square”. Michael nie ukrywa, że cieszy go otrzymana szansa, choć wyzwanie jest niemałe:

To ogromny zaszczyt kontynuować dziedzictwo mojego taty poprzez zagranie młodego Tony’ego Soprano. Nie mogę się doczekać współpracy z Davidem Chasem i ogromną grupą utalentowanych ludzi pracujących przy „The Many Saints of Newark” – powiedział aktor portalowi Deadline.

Film nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery. Cały serial „Rodzina Soprano” możecie obejrzeć na HBO GO.

__________________________________________________________________________

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Teksty, które musisz przeczytać:

Stereotypy, żarty i… kiełbasa. Polskie wątki w słynnych zagranicznych serialach są częstsze, niż myślicie

Od kilku lat Polacy nie muszą narzekać na jakość swoich seriali. To duża zmiana, bo przez długi czas jedyną możliwością usłyszenia rodzimego języka lub zobaczenia jakiegoś wątku powiązanego z naszym krajem było polowanie na smaczki w zagranicznych produkcjach. Polskich wątków w serialach wcale nie brakowało, choć nie zawsze mogły nas cieszyć.

Top/Seriale 06.07.2019

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...