Netflix łączy się z Instagram Stories, żebyś mógł pokazać znajomym, jaki serial muszą obejrzeć

News/VOD 22.01.2019
Netflix łączy się z Instagram Stories, żebyś mógł pokazać znajomym, jaki serial muszą obejrzeć

Netflix łączy się z Instagram Stories, żebyś mógł pokazać znajomym, jaki serial muszą obejrzeć

Jak powiedział niedawno jeden z szefów Netfliksa, Ted Sarandos, filmy ogląda się równie dobrze na telefonach, co w salach kinowych. Teraz platforma udoskonala swoją aplikację, abyśmy mogli przeżywać filmowe emocje wraz ze swoimi znajomymi.

Netflix od początku działalności dał się poznać jako firma, która jeszcze przed swoimi klientami wie, co im się będzie niedługo podobać. Najpierw zbudował swoją potęgę na dystrybucji treści VOD w sieci, potem postawił na lokalność i produkcje z całego świata. Kolejnym krokiem jest oczywiście wyjście naprzeciw temu, że czytelnicy i widzowie coraz częściej konsumują treści na urządzeniach mobilnych. Niektórym kinomanom pomysł oglądania „Romy” na telefonie może się wydać mniej komfortowy, ale dzięki aplikacji serwisu na smartfony i tablety możemy zawsze być na bieżąco z nowymi filmami serialami. Wszak wystarczy „odpalić” produkcję choćby w autobusie, w drodze do pracy.

Netflix chce być jeszcze bliżej widzów. Już od dziś aplikacja platformy streamingowej pozwoli wam dzielić się ukochanymi filmami i serialami na Instagram Stories.

Wstawiliście kiedyś na Instagram Stories urywek serialu albo filmu, który w tym samym czasie oglądaliście na Netfliksie? Najnowsza aktualizacja aplikacji Netflix na iPhone’y ułatwi wam zmagania z kilkoma sprzętami naraz, eliminując je do jednego.

Od dzisiaj posiadacze iPhone’ów z najnowszą wersją aplikacji Netflix będą mogli udostępnić swoje przeżycia na Instagramie. Aby udostępnić dany tytuł z aplikacji Netfliksa należy:

  • Wejść na określony film, czy serial w aplikacji Netflix na iPhone i kliknąć przycisk „udostępnij” (share).

Netflix Insta Stories

  • Wybrać „Instagram Stories” z listy proponowanych aplikacji. Nastąpi bezpośrednie przekierowanie do panelu Stories na Instagramie, gdzie możecie jak zwykle dodawać naklejki, napisy i oznaczenia.

Netflix Insta Stories

  • Kiedy wasze Story będzie gotowe, możecie dodać je do swojej relacji lub wysłać bezpośrednio do jednego, czy też kilku swoich znajomych w prywatnych wiadomościach.

Netflix Insta Stories

Jednak to nie wszystko. Wasi znajomi i obserwujący klikając na udostępniony tytuł w waszej relacji, zostaną przeniesieni na stronę produkcji w aplikacji Netfliksa. Już nie będziecie musieli wyjaśniać, co się stało z Chłopcem i Dziewczynką w „Nie otwieraj oczu”. A telefony przyjaciółek odpoczną od cyklicznych rozmów po obejrzeniu kolejnego odcinka „Ty”. Za to będziecie mogli dać upust swoim emocjom poprzez aplikację Netflix i InstaStories.

Posiadacze Androida będą na razie musieli obejść się smakiem.

Pozostaje im skorzystać na przykład ze strony serwisu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...