Ekranizacji prozy Stephena Kinga było już co niemiara. Na ekrany wkroczy także nowa wersja „Smętarza dla zwierzaków” – udostępniono spot telewizyjny filmu.

Będzie to już drugi obraz oparty na książce mistrza grozy z 1983 roku. Spisaną przez Kinga opowieść pierwsza na wielki ekran przeniosła Mary Lambert w 1989 roku. Po trzech latach film doczekał się kontynuacji, za którą odpowiadała ta sama reżyserka.

Tym razem nie jest już ona zaangażowana w produkcję, gdyż za tą odpowiadają Kevin Kolsch oraz Dennis Widmyer, mający na koncie wspólnie zrealizowane „Gwiazdy w oczach” oraz „Holidays”. Udostępniony już został pełny zwiastun filmu, ale teraz możemy również zobaczyć obfitujący w trochę świeżego materiału, dynamicznie zmontowany spot telewizyjny.

„Smętarz dla zwierzaków” – zapowiedź:

Dr. Louis Creed (Jason Clarke) przeprowadza się razem ze swoją żoną Rachel (Amy Seimetz) oraz dwójką małych dzieci z Bostonu do, a jakże, Maine. Rodzina odkrywa tajemnicze cmentarzysko w głębi pobliskiego lasu. W końcu rozpocznie się reakcja łańcuchowa powodująca serię przerażających wydarzeń. Zło nadciąga.

Na ekranie, oprócz wyżej wymienionych aktorów, pojawią się także John Lithgow, Hugo Lavoie czy też Lucas Lavoie. Autorem scenariusza jest Jeff Buhler, showrunner serialu SyFy „Nightflyers” opartego na prozie George’a R.R. Martina.

Inną z zapowiedzianych adaptacji twórczości Stephena Kinga jest druga część „Tego” z klaunem Pennywisem. Tym razem poznamy losy dorosłych członkach Klubu Frajerów. W obsadzie Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, James Ransone, Andy Bean, Isaiah Mustafa, a także ponownie Bill Skarsgård jako zło wcielone. Czekamy także na film „Doktor Sen” będący kontynuacją klasycznego „Lśnienia”. W tym wypadku główną rolę otrzymał Ewan McGregor.

„Smętarz dla zwierzaków” wejdzie na ekrany polskich kin 3 maja.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Dżuma”, „Miasto ślepców” i inne książki o epidemiach bestsellerami. Popkultura wzmaga panikę czy od niej ratuje?

Koronawirus to temat, który w ostatnich tygodniach opanował światowe media. Nie powinno więc dziwić, że powszechna panika udzieliła się również osobom korzystającym z kultury. Na szczyty światowych list bestsellerów awansowały właśnie powieści o epidemii, takie jak „Dżuma” i „Miasto ślepców”. Czy to dobrze, że znów rozmawiamy o tych arcydziełach?

Felieton/Książki 10.03.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...