„Underdog” miażdży polski box office i rusza na podbój światowych kin

News/Film 16.01.2019
„Underdog” miażdży polski box office i rusza na podbój światowych kin

„Underdog” miażdży polski box office i rusza na podbój światowych kin

Polskie kino coraz śmielej zagląda na zagraniczne rynki. „Underdog” to kolejny po głośnym „Klerze” film w ciągu kilku miesięcy, który zaliczył świetny weekend premiery i planuje ekspansję na światowe rynki.

Według polskiego box office „Underdog” obejrzało w zeszły weekend aż 285 tys. widzów w całym kraju. Pierwszy polski film opowiadający o środowisku MMA zaliczył tym samym najlepsze otwarcie filmu sportowego w styczniu w krajowych kinach. Wyprzedził także szereg produkcji zagranicznych o podobnej tematyce, w tym „Creed” czy głośny film Clinta Eastwooda „Za wszelką cenę”.

„Underdog” to film opowiadający o zawodniku MMA, Borysie „Kosie” Kosińskim. Będąc u szczytu formy popełnia jeden błąd podczas walki ze swoim największym rywalem, Deni Takaevem. Ta pomyłka kosztuje Kosińskego karierę, a w konsekwencji wszystko, co miało do tej pory dla niego znaczenie. Aby na nowo ułożyć sobie życie, zawodnik będzie musiał stawić czoła wielu przeciwnościom.

„Underdog” to pod wieloma względami debiutancka produkcja.

Pierwszy polski film opowiadający historię wprost ze środowiska MMA to także debiut reżyserski Macieja Kawulskiego, założyciela federacji KSW. Kawulski osiągnął tą produkcją jak do tej pory najlepszy wynik w box office spośród debiutujących twórców. W obrazie zobaczymy w rolach głównych Eryka Lubosa i Mameda Khalidowa. Khalidow w rzeczywistości jest jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników MMA. Rola w „Underdogu” to także dla niego nowe doświadczenie. Na ekranach obok wymienionych dwóch aktorów pojawią się m.in. Aleksanda Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno i Mariusz Drężek. Producentami filmu są Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes, czyli EKIPA SP. z o.o., którzy także debiutowali w tej roli.

Wyniki box office to nie wszystko. „Underdog” powędruje także poza granice Polski.

Świetne przyjęcie obrazu w Polsce to nie koniec dobrych wiadomości dla „Underdoga”. Film ma teraz ambitne plany podbicia zagranicznych rynków kinowych. Premierę produkcji przewiduje się obecnie w takich krajach jak Belgia, Luksemburg, Holandia, Dania, Islandia, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Irlandia, czy Stany Zjednoczone i Kanada.

„Underdog” trafił do polskich kin 11 stycznia.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Wesele 2” na nowych zdjęciach z planu. Zebraliśmy wszystko, co wiemy o nowym filmie Wojtka Smarzowskiego

Wojciech Smarzowski jest powszechnie uznawany za jednego z najpopularniejszych i najbardziej uzdolnionych polskich reżyserów. Twórca rozpoczął niedawno prace na planie swojego nowego filmu zatytułowanego roboczo „W2”, choć medialnie przyjęła się już nazwa „Wesele 2”. Do sieci trafiły właśnie premierowe zdjęcia z planu, a o samym filmie wiemy już całkiem dużo.

Artykuł/Film 27.07.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...