Netflix testuje zakładkę „Wkrótce”. Zapowiedzi najbliższych premier w jednym miejscu

News/VOD 04.01.2019
Netflix testuje zakładkę „Wkrótce”. Zapowiedzi najbliższych premier w jednym miejscu

Netflix testuje zakładkę „Wkrótce”. Zapowiedzi najbliższych premier w jednym miejscu

Biblioteka Netfliksa jest rzecz jasna stale uzupełniania o nowe tytuły. Jednak miło by było mieć to wszystko zebrane w jednym miejscu, aby wiedzieć jaki seans zaplanować na najbliższe dni. Dzięki nowej zakładce „Wkrótce” będzie to już możliwe.

Żmudne grzebanie w sieci w poszukiwaniu dat premier nowych pozycji w ofercie platformy to zadanie niekoniecznie przyjemne dla subskrybentów. Oczywiście co miesiąc śpieszymy z pełną listą tytułów, które w danym miesiącu pojawią się na Netfliksie, ale teraz możecie to mieć na wyciągnięcie myszki w ramach serwisu.

Zakładka „Wkrótce” była wcześniej dostępna w aplikacjach na iOS i Android. Teraz jednak ma być wprowadzana na przeglądarkach.

Niestety opcja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich kont. Jednak aby mieć pewność, że i wy będziecie mogli z niej korzystać, należy wejść w ustawienia konta, tam wybrać opcję Udział w testach i zaznaczyć Chcę brać udział w testach i próbnych prezentacjach. Po tym zabiegu, przynajmniej teoretycznie, powinniście niebawem cieszyć się dodatkowym ułatwieniem, które proponuje Netflix. Informacja o samej funkcji znajduje się już w Centrum pomocy serwisu.

Kolejną wygodą jest skorzystanie z opcji „Przypomnij mi”. Dzięki temu, jeżeli nadchodząca premiera was zainteresuje, serwis sam wam przypomni, że tytuł pojawił się już w bibliotece i można go oglądać.

netflix przypomnij mi aplikacja

Wciąż oczywiście można zaglądać do zakładki „Ostatnio dodane”. Tam mamy wgląd w nowości dostępne już na platformie streamingowej.

Aplikacja Netfliksa została już pobrana 500 mln razy, serwis chce więc przenieść funkcje z urządzeń mobilnych do zwykłych przeglądarek.

Przy stale rosnącej liczbie subskrybentów to naturalny krok. Co prawda nie tak dawno temu szef ds. treści serwisu, Ted Sarandos, przekonywał do oglądania filmów na smartfonach, ale włodarze platformy nie zapominają o udogodnieniach na przeglądarki. Netflix zresztą regularnie testuje nowe funkcjonalności, jedną z ostatnio dodanych jest przycisk „Obejrzyj scenę ponownie”.

Sprawdźcie, czy na waszych kontach dostępna jest już opcja „Wkrótce”.

Teksty, które musisz przeczytać:

Boisz się, że na Netfliksie pojawią się reklamy? Spokojnie, to kosztowałoby serwis utratę mnóstwa pieniędzy

Netflix i reklamy? To wydaje się nieprawdopodobne. A jednak jakiś czas temu ziarnko niepokoju zostało zasiane. Serwis testował spoty promocyjne własnych produkcji pojawiające się u widzów podczas oglądania. Nowe badania wskazują, że reklam proszków do prania czy leków na prostatę na szczęście prawdopodobnie nigdy się nie doczekamy. To Netfliksa by sporo kosztowało.

Artykuł/VOD 23.01.2019

Dołącz do dyskusji (1)

Jedna odpowiedź do “Netflix testuje zakładkę „Wkrótce”. Zapowiedzi najbliższych premier w jednym miejscu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...