„Gra o tron” już nie siedzi na Żelaznym Tronie. Te seriale były najczęściej piracone w 2018 roku

News/Seriale 03.01.2019
„Gra o tron” już nie siedzi na Żelaznym Tronie. Te seriale były najczęściej piracone w 2018 roku

„Gra o tron” już nie siedzi na Żelaznym Tronie. Te seriale były najczęściej piracone w 2018 roku

2018 był rokiem bez „Gry o tron”, a produkcja HBO i tak zdominowała rozdanie nagród Emmy. Historia rozgrywająca się w Westeros do tej pory zyskiwała też tytuł najczęściej piraconego serialu. Tym razem jest inaczej.

Z jednej strony to dość oczywiste, skoro minione 12 miesięcy nie przyniosło nowych odcinków produkcji. Z drugiej strony zainteresowanie serialem jest tak duże, że nie byłoby zaskoczeniem, gdyby brak nowych epizodów skłonił do masowego ściągania wcześniejszych odcinków z nielegalnych źródeł.

„Gra o tron” ustąpiła jednak miejsca innej produkcji, która od lat deptała jej po piętach w drodze o niechlubny tytuł. Według danych zebranych przez portal Torrentfreak.com, najczęściej piraconym serialem 2018 roku został „The Walking Dead”.

Najczęsciej piracone seriale w 2018 roku:

 1. The Walking Dead
 2. The Flash
 3. Teoria wielkiego podrywu
 4. Wikingowie
 5. Titans
 6. Arrow
 7. Nie z tego świata
 8. Westworld
 9. Legends of Tomorrow
 10. W garniturach

Najciekawszą pozycją w zestawieniu jest „Titans”.

Trzy pierwsze miejsca to tak naprawdę dokładnie to samo, co mogliśmy zaobserwować w zeszłym roku. Wszystkie pozycje powędrowały po prostu o oczko w górę ze względu na nieobecność „Gry o tron”.

Ciekawi jednak tak wysoka pozycja „Titans”. Z jednej strony twórcy nie mają się z czego cieszyć, skoro pieniądze przepływają im przez palce ze względu na nielegalne pobrania, ale to jednocześnie dowód na to, jakim zainteresowaniem cieszy się serial. Wysoką liczbę ściągnięć można tłumaczyć ograniczonym dostępem do tytułu. Ten jest obecny tylko na platformie DC Universe, która w tym momencie działa tylko w Stanach Zjednoczonych. Co prawda premiera już wkrótce na Netfliksie, ale, jak widać, wiele osób było w gorącej wodzie kąpanych i zdecydowało się zajumać odcinki z sieci.

Spadek zanotował serial „W garniturach”, za to „Arrow” poszybował o cztery pozycje wyżej.

Nowymi tytułami w corocznym zestawieniu (w porównaniu do 2017) są „Nie z tego świata”, „Westworld” i „Legends of Tomorrow”. Każda z pozycji miała oczywiście premierę nowego sezonu w ubiegłym roku.

Wysoko znaleźli się „Wikingowie”, którzy z ósmego miejsca wspięli się na czwarte. To chyba dowód na to, że serial jest w stanie przyciągnąć do siebie osieroconych przez „Grę o tron” widzów, którzy szukają rozrywki spod znaku miecza i tarczy.

Ciekawe jak będzie prezentować się zestawienie Torrentfreak.com w 2020 roku, bo obraz tego przyszłorocznego wydaje się z góry przesądzony.

Teksty, które musisz przeczytać:

Niektórych ta informacja może zaskoczyć, ale akcja sagi o wiedźminie nie rozgrywa się w średniowiecznej Polsce

Premiera serialu „Wiedźmin” już za nieco ponad miesiąc. Wydawać by się mogło, że fani sagi Andrzeja Sapkowskiego będą się powszechnie radować. Niektórzy znaleźli jednak kolejny powód, żeby skrytykować Netfliksa. Nie podoba im się obecność czarnoskórych aktorów w obsadzie, bo „Wiedźmin” toczy się według nich niby w średniowiecznej Polsce.

Felieton/Książki 14.11.2019

Dołącz do dyskusji (6)

12 odpowiedzi na “„Gra o tron” już nie siedzi na Żelaznym Tronie. Te seriale były najczęściej piracone w 2018 roku”

 1. The Flash
  Wikingowie
  Titans
  Legends of Tomorrow

  Te seriale są na mojej liście akurat. Poza tym nie trzeba nic ściągąć. Można na bieżąco w sieci je oglądać w jakości 720/1080p z lektorem lub napisami na stronach typu fili.cc, ekino, alltube, zalukaj, itp. Jeśli tam oglądam a nie pobieram odcinka na dysk, to w sumie sam w sobie “piratem” nie jestem. I koło się zamyka.

  • dokładnie, nie pobieram, nie udostępniam nikomu więc gitara gra. Żeby ogarnąć te wszystkie seriale to trzeba by mieć wykupione chyba wszystkie abonamenty jakie są. To glupota. Zróbcie jeden serwis za 30-50zł na którym będą WSZYSTKIE seriale wtedy taki system ma sens. w innym wypadku alltube, cda itd są królami po wsze czasy. Dlaczego?Bo mają WSZYSTKO w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...