Dziś premiera! „Chyłka – Zaginięcie”, serial na podstawie książek Remigiusza Mroza, obejrzysz w serwisie Player

News/Seriale 26.12.2018
Dziś premiera! „Chyłka – Zaginięcie”, serial na podstawie książek Remigiusza Mroza, obejrzysz w serwisie Player

Dziś premiera! „Chyłka – Zaginięcie”, serial na podstawie książek Remigiusza Mroza, obejrzysz w serwisie Player

Do tej pory platforma VOD stacji TVN służyła głównie do dostępu do emitowanych w ramówce treści. Tymczasem „Chyłka – Zaginięcie” na podstawie prozy Remigiusza Mroza debiutuje dziś wyłącznie w Playerze.

Już dziś można obejrzeć nowy serial produkcji TVN, będący zarazem adaptacją cyklu powieści autorstwa Remigiusza Mroza. Jest to nietypowa premiera nie tylko z uwagi na atrakcyjny materiał źródłowy. To również pierwsza wysokobudżetowa i szeroko promowana produkcja telewizyjna TVN-u, która nie debiutuje na antenie stacji, a na jej platformie VOD – usłudze Player.

Remigiusz Mróz to prawdopodobnie aktualnie najbardziej płodny polski pisarz. Ma już na swoim koncie ponad 20 tytułów. Specjalizuje się głównie w kryminałach, thrillerach i political-fiction. Jego książki są często pozytywnie oceniane i chętnie kupowane, co zapewne zachęciło TVN do stworzenia serialowej ekranizacji.

Można już oglądać „Chyłka – Zaginięcie” w usłudze Player. Ale co to właściwie za serial?

Reżyserią zajął się Łukasz Palkowski, którego fanom seriali i polskiego kina raczej nie trzeba przedstawiać. To filmowiec, który odpowiada za takie produkcje jak 1. sezon „Belfra”, filmy „Bogowie” czy „Najlepszy”. Tytułową postać gra Magdalena Cielecka, a pierwszy sezon serialu składać ma się z siedmiu odcinków.

Joanna Chyłka to bezkompromisowa i niepokorna prawniczka. Wspólnie ze swoim aplikantem (w tej roli Filip Pławiak) podejmuje się obrony małżeństwa Szlezyngierów, których trzyletnia córka znika bez śladu i którzy są obarczeni za to odpowiedzialnością.

W serialu występują również Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Jerzy Schejbal, Mirosław Baka, Artur Żmijewski, Piotr Głowacki, Piotr Stramowski, Mirosław Haniszewski, Piotr Żurawski oraz Jakub Gierszał.

Scenariusz adaptacji był ponoć chwalony przez samego Remigiusza Mroza.

Czas się przekonać, czy słusznie. Nie zapominajmy, że „Chyłka – Zaginięcie” to nie jedyny serial na podstawie twórczości Remigiusza Mroza, nad którym pochylili się filmowcy. Zapowiedziano już ekranizację dwóch innych – jeden będzie bazował na serii z komisarzem Frostem, a drugi na cyklu z Seydą i Hauerem. Fani zdecydowanie mają na co czekać.

Obejrzyj 1. odcinek serialu w serwisie Player.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...