Mamy nadzieję, że HBO GO nie skróci listy abonentów o połowę. „Avengers: Wojna bez granic” jest już w serwisie

Artykuł/Film 23.12.2018
Mamy nadzieję, że HBO GO nie skróci listy abonentów o połowę. „Avengers: Wojna bez granic” jest już w serwisie

Mamy nadzieję, że HBO GO nie skróci listy abonentów o połowę. „Avengers: Wojna bez granic” jest już w serwisie

Mikołaj do fanów filmów na podstawie komiksów Marvela przyszedł w tym roku wcześniej, ale ma fioletową skórę zamiast czerwonego kubraczka. „Avengers: Wojna bez granic” można już obejrzeć w HBO GO, a my wyjaśniamy, o co chodzi Thanosowi.

„Avengers: Infinity War” jest z pewnością jedną z najbardziej oczekiwanych grudniowych nowości wśród widzów HBO. Stacja zdradziła, że w minionym roku wśród 10 najchętniej oglądanych filmów, aż cztery miejsca miejsc zajmowały pozycje na podstawie komiksów o superbohaterach – trzy na podstawie zeszytów Marvela, a jeden bazujący na komiksach DC.

Znalazły się tutaj takie produkcje jak „Czarna Pantera”, „Spider-Man: Homecoming”, „Thor: Ragnarok” i „Wonder Woman”. Listę otwierały zaś kolejno „Blade Runner 2049” oraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. HBO doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że blockbustery interesują widzów, a do oferty na Święta trafia teraz „Avengers: Wojna bez granic”.

Kto jest głównym bohaterem filmu i o co chodzi w „Avengers: Infinity War”?

Marvel szykował się na premierę trzeciej części cyklu „Avengers” przez ostatnią dekadę. W filmie pojawia się tytułowa grupa superbohaterów, która wraz z kolejnymi filmami wchodzącymi w skład Marvel Cinematic Universe rozrosła się do niebotycznych rozmiarów.

Bohaterowie wspólnie muszą stanąć do walki z wrogiem, który z ukrycia pociągał za sznurki od co najmniej dekady. Ich przeciwnikiem jest bowiem Thanos, czyli Tytan odpowiedzialny za inwazję Chitauri na Nowy Jork, którą oglądaliśmy w pierwszej części serii „Avengers”.

Thanos chce pozbyć się połowy żywych istot we wszechświecie.

W tym celu wyruszył na zbieranie Kamieni Nieskończoności. To potężne artefakty, które zapewniają ich użytkownikom niesamowite możliwości – ogromną siłę, zdolność manipulacji czasem, możliwość wpływania na umysły innych itp. Większość z tych klejnotów widzieliśmy zresztą w poprzednich filmach z serii.

Jeszcze przed rozpoczęciem filmu Thanos dociera do siedziby Nova Corps, gdzie ukryty został Kamień Mocy. Wyposażony w klejnot dociera na statek uchodźców z Asgardu, gdzie atakuje Thora, Lokiego i Hulka. Zdradza im swój plan – ludobójstwo na niespotykaną wcześniej skalę.

Okazuje się, że Thanos nie jest kolejnym obłąkanym łotrem.

Zwykle złoczyńcy w filmach Marvela są jednowymiarowi, a ich celem rzadko kiedy jest coś więcej niż destrukcja najbliższego otoczenia. Thanos jest jednak jednym z wyjątków i tak naprawdę można uznać go za głównego bohatera „Avengers: Wojna bez granic”, którego losy jako widzowie śledzimy.

filmowe premiery 2019

W dodatku, chociaż metody Thanosa są w najlepszym razie dyskusyjne, to jego cel jest… szlachetny. Uznał, że idąc obecnym tempem, dalszy rozwój żywych istot doprowadzi do zużycia wszystkich zasobów naturalnych we wszechświecie. Jedynym rozwiązaniem jest pozbycie się połowy z nich.

Thanos będzie mógł tego dokonać, gdy zbierze wszystkie sześć Kamieni Nieskończoności i umieści je w Rękawicy Nieskończoności. Potem wystarczy, że pstryknie palcem, a jego życzenie się spełni. Czy mu się to udało? Będziecie mogli się o tym przekonać już niebawem.

Avengers: Wojna bez granic” w HBO i HBO GO

Najnowszy film Marvela z cyklu „Avengers” już 23 grudnia trafi do biblioteki HBO GO. Oprócz tego film będzie można obejrzeć na kanałach HBO i HBO2. Stacja zaplanowała na ten moment emisję „Avengers: Infinity War” w 14 różnych terminach od 23 grudnia aż do 28 stycznia:

 • HBO: 23–12–2018 20:10;
 • HBO: 24–12–2018 15:25;
 • HBO: 26–12–2018 20:10;
 • HBO: 27–12–2018 13:45;
 • HBO: 29–12–2018 11:05;
 • HBO: 29–12–2018 22:00;
 • HBO2: 03–01–2019 21:00;
 • HBO2: 04–01–2019 13:55;
 • HBO: 07–01–2019 20:10;
 • HBO: 08–01–2019 12:05;
 • HBO: 19–01–2019 20:10;
 • HBO: 20–01–2019 13:30;
 • HBO2: 27–01–2019 18:30;
 • HBO2: 28–01–2019 09:55.

Oferta programowa HBO i HBO GO na grudzień nie kończy się zresztą na „Avengers: Wojna bez granic”. Oprócz tego stacja przygotowała liczne inne niespodzianki na nadchodzące święta. Firma zdradziła też, czym będzie kusić widzów w 2019 roku.

Co trzeba wiedzieć przed seansem „Avengers: Infinity War”?

Jeśli jesteście przed seansem, to zapraszam do lektury bezspoilerowych materiałów na temat „Avengers: Wojna bez granic”, dzięki którym odświeżycie sobie Marvel Cinematic Universe:

Co trzeba wiedzieć po seansie „Avengers: Wojna bez granic”?

Zachęcam do dodania sobie tego wpisu do zakładek. Po seansie możecie tu wrócić, by przeczytać materiały omawiające najambitniejszy crossover w historii filmów o superbohaterach. Uwaga na spoilery!

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (22)

56 odpowiedzi na “Mamy nadzieję, że HBO GO nie skróci listy abonentów o połowę. „Avengers: Wojna bez granic” jest już w serwisie”

 1. Już od jakiegoś czasu nie oglądam tych głupich filmów o superbohaterach i jestem szczęśliwszy. Mam tylko pełno roboty w wywalaniu tego typu newsów z czytnika rss.

  • Tak, to prawda, że większość tego typu produkcji wychodzi już maszynowo, ale… niektórym udaje się wybić z monotonii. Choć szczerze, to tylko dwa takie tytuły przychodzą mi do głowy: Strażnicy Galaktyki (plus kontynuacja i może… Thor3?), oraz Deadpool (i kontynuacja). Pierwsze to bardziej fajna space opera aniżeli kolejna opowieść o superbohaterach, a drugie to po prostu genialna komedia.

 2. Zacząłem wczoraj oglądać. Tak złego CGI to nie widziałem od czasów Króla korpiona. O w mordę! Jakim cudem w XXIw robi się takie coś?

   • Ok, no to czas na sprostowanie. Wczoraj obejrzałem koło 10 minut bo usnąłem i nie widziałem za dużo. Bardzo mi się w oczy rzuciło to jak źle zanimowany był Thor koło 3 minuty filmu (screen). Naprawdę wygląda to bardzo źle, nienaturanie. Zdecydowanie poniżej poziomu z tego i poprzednich filmów.
    Biję się w pierś! Reszta filmu wygląda pięknie! Bardzo dobrze się to ogląda pod względem wizualnym i rozrywkowym.
    To w ogóle jeden z najlepszych filmów o superbohaterach jaki widziałem! Polecam jak cholera.
    Dzięki stark2991, że zadajesz to pytanie. Bez tego na pewno nie wysłałbym sprostowania.
    Wesołych Świąt!!!
    https://uploads.disquscdn.com/images/1592c471c3707cd78cc188eb5881d6fa4638432d11cbf23dc0212661e70aaf37.jpg

    • Odpaliłem tą scenę i mimo chęci nie potrafię się do niczego tu przyczepić. Ciężko ocenić, czy wygląda ona naturalnie czy też nie, bo to przecież fantastyka :)
     A film owszem, w tej kategorii naprawdę jeden z lepszych, zwłaszcza przez postać Thanosa i zakończenie ;)

     • Wszedłem w fazę testów. Sprawdziłem na kompie, drugim kompie, telefonie i drugim telefonie. I jest dobrze. Telewizor mam słaby więc może to jego wina.
      Ale potwierdzam. Zakończenie jakiego nie było! No… prawie nie było żeby nie spojlerować :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...