Kto chciał końca „Daredevila”? Gwiazda serialu twierdzi, że… Netflix, a nie Marvel

News/Seriale 17.12.2018
Kto chciał końca „Daredevila”? Gwiazda serialu twierdzi, że… Netflix, a nie Marvel

Kto chciał końca „Daredevila”? Gwiazda serialu twierdzi, że… Netflix, a nie Marvel

Wielu z was zapewne wciąż nie potrafi odżałować niedawno zakończonych seriali Marvela na Netfliksie. Na ten moment ostatni został skasowany „Daredevil”, chociaż zapowiada się na dalsze cięcia. Jak się okazuje, nie jesteście jednak w swoim smutku osamotnieni. Kolejni aktorzy związani z produkcjami wyrażają swoje zdziwienie.

Kilka dni temu mogliśmy przeczytać, że wieść o skasowaniu „Daredevila” była dla odtwórcy tytułowej roli bolesnym przeżyciem. W tym samym tonie wypowiedziała się niedawno jego koleżanka z planu, Amy Rutberg, która w serialu o czerwonym diable wcielała się w rolę Marci Stahl.

Rutberg w wywiadzie dla Inverse przede wszystkim komentowała zamieszanie wokół zakończenia produkcji serialu. Aktorka odniosła się także do szeroko omawianej kwestii, kto ponosi winę za skasowanie „Daredevila”, rzucając tym samym nowe światło na ostatnie wydarzenia.

Jak twierdzi Ruteberg:

Jakiekolwiek plotki, że [skasowanie serialu] było decyzją Marvela są błędne, sądzę, że to była wyłącznie decyzja Netfliksa. Te informacje pochodzą z bezpośrednich rozmów z osobami wysoko postawionymi w Marvelu. Byli tym naprawdę zaskoczeni.

Aktorka dodała, że omawiana decyzja nie należała do najłatwiejszych także i dla światowego giganta treści VOD:

Słyszeliśmy plotki, że produkcja [kolejnego sezonu] ma się rozpocząć w lutym 2019 roku. To trochę nietypowe, żeby mieć tak zaawansowane plany produkcyjne i odwoływać serial. Zatem myślę, że Netflix debatował nad tym, czy [serial] skasować, czy nie. Sądzę, że to nie była łatwa decyzja.

Na koniec Rutberg odniosła się także do możliwości przeniesienia ukochanych bohaterów i produkcji na dopiero powstającą platformę Disney+. Podkreśliła przede wszystkim, że umowa licencyjna, która wiąże Netfliksa i Disneya jest naprawdę mocno obwarowana. Zasugerowała, że możliwym jest wykupienie przez Marvela praw od Netfliksa, jednak jak sama podkreśliła, są to wyłącznie jej spekulacje i nie słyszała nawet plotek na ten temat.

Skasowany „Daredevil” ze swoimi trzema sezonami jest wciąż dostępny na Netfliksie. I na razie nigdzie się nie wybiera.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...