Filmy i seriale na ekranie smartfona? Użytkownicy Netfliksa nie mają z tym problemu

News/Software 17.12.2018
Filmy i seriale na ekranie smartfona? Użytkownicy Netfliksa nie mają z tym problemu

Filmy i seriale na ekranie smartfona? Użytkownicy Netfliksa nie mają z tym problemu

Netflix to siła, z którą muszą się liczyć wszystkie światowe wytwórnie i dystrybutorzy filmów. Stały i imponujący wzrost liczby subskrybentów serwisu sięga już ponad 137 mln osób. To nie jedyny rekord, jaki firma pobiła w ostatnim czasie. Kolejny jest związany z liczbą pobrań aplikacji.

Smartfony to narzędzia wykorzystywane coraz powszechniej na całym świecie. Nie ma sensu wymieniać wszystkich plusów korzystania z mobilnego komputera, który mieści się w dłoni. Użytkownicy dokonali wyboru i trzymają się go nad wyraz mocno. Widać to również na gruncie korzystania z kultury. Gry wideo na smartfony to coraz pokaźniejszy segment całego rynku elektronicznej rozrywki (a ostatnio pojawiły się nawet plany dalszego łączenia tego świata z PC).

Coraz częściej na telefonach oglądane są także filmy i seriale. I choć niektórzy bardzo usilnie walczą z wizją oglądania kinowych hitów i artystycznych arcydzieł na smartfonach, to niektórych zmian nie zdołają powstrzymać. Prawda jest taka, że przy rozdzielczościach HD różnica na mniejszych ekranach nie jest tak wielka, by zniechęcić wielu użytkowników z korzystania wygody wyświetlania seriali w dowolnym miejscu. Dowodzą tego statystyki serwisu VOD w sklepie Google Play.

Jak donosi serwis Android Police, aplikacja Netflix została stamtąd pobrana już 500 mln razy.

Sklep nie podaje dokładnych wyników, ale umożliwia dostęp do ogólnych przedziałów, w których mieszczą się poszczególne aplikacje. Tak ogromna liczba (przewyższająca wielokrotnie wszystkie subskrypcje) pokazuje, że większość użytkowników serwisu ma zainstalowaną jego aplikację na co najmniej jednym urządzeniu. Niekoniecznie muszą z niej potem korzystać jako głównego źródła wyświetlania filmów i seriali, ale na pewno korzystają.

Dla porównania Hulu może się poszczycić między 10 a 50 mln pobrań. To niezły wynik zważywszy na to, że serwis nie jest dostępny w Europie, ale aplikacja Netflix i tak bije wszystkich konkurentów na głowę. Inna sprawa, że takie HBO GO wchodzi na rynek smartfonów z ogromnym opóźnieniem. I na ten moment nie jest w stanie na poważnie rywalizować z kimkolwiek.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Filmy i seriale na ekranie smartfona? Użytkownicy Netfliksa nie mają z tym problemu”

  1. Jak to mówią – miliony much nie mogą się mylić. To oczywiste, że coraz więcej ludzi będzie oglądać filmy na smartfonach, bo już dawno dali się ogłupić i zmielić swoje mózgi, poddając się wszelkim wygodom, które się im podtyka pod nos. Gdyby ludzie myśleli samodzielnie to tę zmianę dałoby się zatrzymać, bo nikt normalny nie chciałby oglądać filmów na telefonach, które muszą mieć dostep do wifi i być naładowane w pełni by spokojnie obejrzeć jakiś film czy cały sezon serialu w całości. O “komforcie” oglądania np. Avengersów na małym ekraniku telefonu już nawet nie wspomnę. Ciekawi mnie jakie jeszcze cofanie się ludzkości w rozwoju mentalnym kosztem rozwoju technologii będziemy wychwalać i uznawać jako pozytywny postęp…

  2. Nie chcę oglądać filmów na malutkim ekranie telefonu, ale krótki program satyryczny, 10 minutowy odcinek Egzekutora albo końcówkę serialu, który zacząłem wieczorem itd. mogę przemęczyć na smartfonie. Fakt to nie jest komfortowe i wolę oglądać na telewizorze albo komputerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...