Najlepsze seriale o superbohaterach, które znajdziesz w Netfliksie. Sprawdzamy, jak ocenili je widzowie

Top/Seriale 15.12.2018
Najlepsze seriale o superbohaterach, które znajdziesz w Netfliksie. Sprawdzamy, jak ocenili je widzowie

Najlepsze seriale o superbohaterach, które znajdziesz w Netfliksie. Sprawdzamy, jak ocenili je widzowie

Przejrzeliśmy bibliotekę serwisu Netflix w poszukiwaniu seriali o superbohaterach. Sprawdzamy, które z nich widzowie oceniają najlepiej.

Komiksy latami były uznawane przez społeczeństwo za rozrywkę niskich lotów. Telewizyjne produkcje w odcinkach też były traktowane jako inna, poślednia kategoria. To się jednak zmieniło, a seriale tego typu interesują coraz więcej osób.

Seriale o superbohaterach w serwisie Netflix – TOP 13

Netflix jest producentem kilku seriali o superbohaterach na licencji Marvela, ale w bibliotece można znaleźć też inne produkcje o zamaskowanych herosach, którzy walczą ze złem i występkiem. Wiele z nich bazuje na komiksach konkurencyjnego wydawnictwa DC.

Porównałem oceny, jakie serialom o superbohaterach, które można obejrzeć w serwisie Netflix Polska, przyznawali widzowie. Przygotowując listę, pod uwagę brałem oceny widzów z serwisów IMDb oraz Filmweb, z których wyciągnąłem średnią arytmetyczną.

1/2. „Daredevil” (Netflix, 2015–2018) – 8,35/10

daredevil sezon 4

Opowieść o niewidomym prawniku, który pod osłoną nocy pierze gęby kryminalistom była pierwszym serialem produkcji własnej Netfliksa. „Daredevil” na mocy umowy z Marvel Television jest częścią Marvel Cinematic Universe, a jego akcja osadzona jest w tym samym uniwersum, co filmy o Avengers.

Daredevil jest przy tym produkcją znacznie bardziej mroczną i dojrzałą niż kinowe filmy. Niestety pomimo tego, że jest najlepiej ocenianym serialem superbohaterskim w ofercie Netfliksa – a w zasadzie najlepiej ocenianą produkcją tego typu w ogólezostał skasowany po trzech sezonach.

 • Ocena IMDb: 8,7
 • Ocena Filmweb: 8,0

1/2. „The Punisher” (Netflix, 2017-teraz)- 8,35/10

The Punisher 2 sezon zdjęcia z planu

Drugim serialem, który ma średnie oceny na takim samym poziomie, co „Daredevil”, jest „Punisher”. Głównym bohaterem jest Frank Castle, który po śmierci swoich bliskich postanowił walczyć z przestępcami bez białych rękawiczek.

Punisher jest brutalny i nie stroni od rozlewu krwi. Zadebiutował w 2. sezonie „Daredevila” i od razu stał się ulubieńcem fanów, a niedługo później otrzymał swój własny serial. Teraz trwają prace nad kolejnym sezonem, który zobaczymy w styczniu 2019 na Netfliksie.

 • Ocena IMDb: 8,6
 • Ocena Filmweb: 8,1
 • 8,1 8,35

3. „Titans” (DC, 2018-teraz) – 7,9/10

titans netflix

„Titans” to najmłodszy serial o superbohaterach. Bazuje na komiksach wydawnictwa DC Comics i jest sztandarową produkcją platformy DC Universe. Zamyka podium, chociaż formalnie rzecz biorąc, nie ma go jeszcze w bibliotece Netflix – pojawi się w niej jednak już w przyszłym miesiącu.

Głównym bohaterem „Titans” jest Dick Grayson AKA Robin. Poznajemy go już po tym, gdy opuścił Batmana, ale jeszcze zanim stał się Nightwingiem. Oprócz niego w serialu pojawiają się też Raven, Beast Boy, Starfire, Donna Troy, Hawk, Dawn oraz Jason Todd – czyli nowy Robin.

 • Ocena IMDb: 8,3
 • Ocena Filmweb: 7,5

4. „Jessica Jones” (Netflix, 2015-teraz) – 7,8/10

Jessica Jones Co obejrzeć w weekend

„Jessica Jones” jest kolejnym serialem powstałym na bazie współpracy serwisu Netflix z Marvel Television. Główną bohaterką jest prywatna detektyw o nadludzkiej sile, która próbuje sobie radzić z demonami przeszłości. Jak na razie można obejrzeć dwa sezony tego serialu, ale trzeci jest w produkcji.

 • Ocena IMDb: 8,1
 • Ocena Filmweb: 7,5

5/6. „The Flash” (CW, 2014-teraz) – 7,75/10

The Flash - S03E10 - recenzja

Drugi z seriali na podstawie komiksów DC stacji CW opowiada o najszybszym człowieku świata. Barry Allen w wyniku wypadku zyskał nadludzką szybkość, którą przy pomocy swoich przyjaciół ze S.T.A.R. Labs wykorzystuje do walki z innymi meta-ludźmi, którzy swoje zdolności wykorzystują, by wieść przestępczy żywot. „The Flash” jest częścią tzw. Arrowverse. Szkoda tylko, że Netflix oferuje wyłącznie trzy pierwsze sezony – w emisji jest już bowiem piąty.

 • Ocena IMDb: 7,9
 • Ocena Filmweb: 7,6

5/6. „Gotham” (Fox, 2014-teraz) – 7,75/10

gotham 4 sezon recenzja

Tak jak wszystkie seriale Marvel Television są częścią kinowego Marvel Cinematic Universe, tak DC daje twórcom seriali dużo więcej swobody. „Gotham” jest produkcją o mieście Batmana w czasach, gdy Bruce Wayne był jeszcze nastolatkiem. Głównym bohaterem jest młody detektyw Gordon, późniejszy komisarz i sojusznik Mrocznego Rycerza.

 • Ocena IMDb: 7,9
 • Ocena Filmweb: 7,6

7. „Arrow” (CW, 2012-teraz) – 7,55/10

arrow netflix

Pierwszy i najdłużej emitowany serial o superbohaterach stacji CW, który rozpoczął Arrowverse. Jego głównym bohaterem jest Oliver Queen. Po pięciu latach nieobecności, podczas której uznany był za zmarłego, wraca do rodzinnego Star City. W kapturze na głowie i z łukiem w dłoni doprowadzać pod oblicze sprawiedliwości przestępców, których zidentyfikował przed swoją śmiercią jego ojciec. Niestety w serwisie Netflix dostępnych jest tylko pięć sezonów „Arrow”, chociaż w emisji jest obecnie siódmy.

 • Ocena IMDb: 7,7
 • Ocena Filmweb: 7,4

8. „The Defenders” (Netflix, 2017) – 7,25/10

the defenders

Od samego początku Netflix zapowiadał, że czwórka bohaterów, która dostała swoje własne seriale, spotka się po kilku latach razem na ekranie. W miniserii „The Defenders” pojawiają się Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist i wspólnie przeciwstawiają się organizacji Ręka.

 • Ocena IMDb: 7,5
 • Ocena Filmweb: 7,0

9. „Luke Cage” (Netflix, 2016–2018) – 7,15/10

luke cage skasowany

Luke Cage jest dobrze zbudowanym mężczyzną, który kocha swoje rodzinne miasto. W przeszłości po niesłusznym oskarżeniu został skazany, a w więzieniu prowadzono na nim eksperymenty. W ich wyniku jego skóra stała się niezniszczalna, co jest bardzo pomocne u człowieka, który stał się samozwańczym obrońcą Harlemu. Serial został niestety skasowany po dwóch sezonach.

 • Ocena IMDb: 7,5
 • Ocena Filmweb: 6,8

10. „Legends of Tomorrow” (CW, 2016-teraz) – 6,8/10

DC's Legends of Tomorrow

Bohaterowie drugoplanowi z pozostałych seriali stacji CW połączyli siły, by chronić strumień czasu. Na pokładzie statku Waverider podróżują z jednej ery do drugiej, by pozbywać się anomalii, które mogłyby zagrozić historii. „Legends of Tomorrow” to serial przede wszystkim komediowy, który lubi śmiać się sam z siebie.

 • Ocena IMDb: 6,9
 • Ocena Filmweb: 6,7

11. „Iron Fist” (Netflix, 2017–2018) – 6,5/10

iron fist skasowany

Danny Rand jest dziedzicem fortuny, który po latach powraca do Nowego Jorku. Przez lata wierzono, że zginął, ale ukrywał się w tajemniczym mieście Kun’Lun w Himalajach, gdzie uczył się sztuk walki od mnichów. „Iron Fist” jest niestety najsłabszym z seriali na podstawie komiksów Marvela produkowanym przez Netfliksa i nic dziwnego, że został skasowany jako pierwszy.

 • Ocena IMDb: 6,7
 • Ocena Filmweb: 6,3

12. „Supergirl” (CBS/CW, 2014-teraz) – 6,45/10

netflix polska październik oferta

Produkcja o Dziewczynie ze Stali jest częścią Arrowverse, ale Kara Danvers – bo pod takim imieniem kryje się Supergirl na co dzień – zamieszkuje inną rzeczywistość niż Flash i Arrow. Bohaterka mieszka w National City i współpracuje z organizacją DEO, by chronić Ziemię przed zagrożeniami z kosmosu… i nie tylko.

 • Ocena IMDb: 6,5
 • Ocena Filmweb: 6,4

13. „Black Lightning” (CW, 2018-teraz) – 6,1/10

Black Lightning premiera Netflix

Najsłabszy z seriali w zestawieniu to produkcja stacji CW, która nie jest częścią Arrowverse – przynajmniej na razie. Główny bohater „Black Lightning” to emerytowany superbohater, który po raz kolejny musi założyć kostium, by walczyć ze złem. W przeciwieństwie do wielu innych herosów nie jest to młodzieniec, a dorosły facet z żoną  – i to po rozwodzie – oraz z dwójką córek.

 • Ocena IMDb: 6,4
 • Ocena Filmweb: 5,8

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

20 odpowiedzi na “Najlepsze seriale o superbohaterach, które znajdziesz w Netfliksie. Sprawdzamy, jak ocenili je widzowie”

  • Ja, bo zawsze mnie wkurza, gdy trafiam na strony, na których trzeba scrollować na sam dół (albo w ogóle przełączać slajdy, brrrr), żeby dowiedzieć się, co na pierwszym miejscu było – a zwykle właśnie to mnie interesuje.

    • No pewnie, że zależy mi na tym, by czytelnik przeczytał do końca. Mógłbym zrobić ranking odwrotnie, mógłbym go podzielić na galerie 10 podstron – ale wybrałem wariant, w którym osoba zainteresowana pierwszą lokatą ma podane na tacy to co ją interesuje, bez konieczności przewijania/klikania – a osoba faktycznie zainteresowana całym tekstem może i tak go przeczytać.

     I szczerze mówiąc jesteś pierwszą osobą w internecie, którą spotkałem, która wolałaby właśnie układ budujący napięcie. Zwykle widzę w sieci narzekania na to, że twórcy serwisów internetowych robią wszystko, by wydłużyć dotarcie do meritum celem podbicia swoich statystyk ;-)

     • Lista i szybkie dotarcie do meritum to dla mnie dwie komletnie inne sprawy ;) Mi osobiście bardzo brakuje długich i dobrych treści w internecie. Wszystko na chybcika…
      A slajdy i podstrony niepotrzebnie utrudniają czytanie.

 1. Najlpesze seriale na Netfiksie – miejsce 3 nie ma (jeszcze) na netfliksie :D I Iron Fist zastnawia mnie, ze w ogóle bierzemy to pod uwagę, bo jednak wyszedł takie trochę dno i metr mułu :D

 2. 10. O co chodzi z tym lgbt w tym durnym serialu? Kapitan to lesbijka, Konstantin gej, koło z prisonbrake gej. Nie za dużo tego w jednym serialu? Do porzygu z tym promowaniem…

  • Wiesz, że dzwoni, ale nie do końca wiesz w którym kościele. Sarah i Constantine nie są homoseksualni, są osobami biseksualnymi – gdzie Sarah jako postać typowo serialowa jedynie w części wzorowana na afaik heteroseksualnej Black Canary (to miano w Arrowverse nosiły już 3 postaci, gdzie tej najnowszej jest najbliżej do tej z komiksów, również pod względem orientacji) i była tak przedstawiona już w Arrow – a Constantine jest w ten sposób zgodny z komiksowym pierwowzorem, a przynajmniej najnowszą jego inkarnacją. Z kolei „kolo z prisonbrake” był w LoT homoseksualistą, ale… tylko w jednej swojej wersji, w crossoverze pomiędzy kilkoma serialami – była to jego wersja z Earth X. To tak w gwoli ścisłości.

   PS Legends of Tomorrow wcale nie „promuje LGBT” – a dużo więcej do powiedzenia na ten temat (i uchodźców, których uosabiają tam kosmici) ma Supergirl; tam homoseksualny związek siostry głównej bohaterki został wystawiony na próbę, gdy pojawił się pomysł adopcji przez tę parę dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...