„Roma” nie tylko na Netfliksie. Sprawdź, w których kinach obejrzysz film Alfonso Cuaróna

News/Film 14.12.2018
„Roma” nie tylko na Netfliksie. Sprawdź, w których kinach obejrzysz film Alfonso Cuaróna

„Roma” nie tylko na Netfliksie. Sprawdź, w których kinach obejrzysz film Alfonso Cuaróna

Dziś premiera najnowszego dzieła Alfonso Cuaróna. Film „Roma” obejrzycie na Netfliksie, a także w wybranych kinach w całej Polsce.

Film „Roma” to najnowszy obraz Alfonso Cuaróna, odpowiedzialnego za takie światowe arcydzieła, jak „Grawitacja”, czy „I twoją matkę też”. Główną bohaterką produkcji jest Cleo (Yalitza Aparicio). Młoda służąca pracuje w Mexico City, w dzielnicy Roma, która w większości jest zamieszkiwana przez klasę średnią. Akcja obrazu osadzona jest w realiach lat 70. ubiegłego wieku, wraz ze wszystkimi problemami i napięciami politycznymi tego czasu. Jest to bardzo osobisty film reżysera, stanowi  swego rodzaju hołd i ukłon w kierunku kobiety, która wychowała Cuaróna. Więcej o samym filmie możecie przeczytać w naszej recenzji.

Jednak „Roma” jest produkcją wyjątkową także z innego powodu. Symbolizuje ona początek nowego rozdziału dla serwisów VOD. Film bowiem powstał pod pieczą Netfliksa, co oznacza, że jego główna dystrybucja ma się odbyć za pomocą platformy internetowej. Obraz będzie można także obejrzeć w wybranych kinach. Jest to chyba pierwsza produkcja związana z serwisem VOD, którą wymienia się jednym tchem w gronie głównych pretendentów do najbardziej prestiżowych nagród filmowych, a więc Oscarów i Złotych Globów.

Gdzie oglądać film „Roma”?

Twórcy i dystrybutorzy produkcji, odpowiadając na zainteresowanie wykraczające poza ramy użytkowników Netfliksa, zdecydowali się na absolutnie wyjątkowy krok. Film „Roma” będzie bowiem dostępny także w wybranych kinach. W Polsce będziecie mogli go zobaczyć m.in. w Białymstoku, Elblągu, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Zamościu. Łącznie w 38 kinach znajdujących się w 26 miastach w całej Polsce. Pełną listę placówek znajdziecie na oficjalnej stronie produkcji.

Dzieło Alfonso Cuaróna możecie zobaczyć już dzisiaj na platformie Netflix.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...