Nie obejrzałeś jeszcze wszystkiego na Showmaksie? Masz tylko kilka dni, aby założyć konto i nadrobić zaległości

News/Seriale 12.12.2018
Nie obejrzałeś jeszcze wszystkiego na Showmaksie? Masz tylko kilka dni, aby założyć konto i nadrobić zaległości

Nie obejrzałeś jeszcze wszystkiego na Showmaksie? Masz tylko kilka dni, aby założyć konto i nadrobić zaległości

Showmax znika z Polski już na dobre. W związku z tym nasuwa się szereg pytań, które muszą zadawać sobie dotychczasowi subskrybenci. Śpieszymy z odpowiedziami.

Taki rozwój wydarzeń z pewnością jest pewnym zaskoczeniem, choć z drugiej strony można się było spodziewać, że do tego dojdzie. Niemniej zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym, a oświadczenie ze strony Showmax Polska nie daje odpowiedzi na pytania, które w naturalny sposób się nasuwają.

Do kiedy będziemy mogli zapisywać się do Showmaksa?

O komentarz poprosiliśmy Magdalenę Marzec, PR managerkę platformy w naszym kraju. Dowiedzieliśmy się, że od 17 grudnia 2018 zostanie wyłączona możliwość zapisania się do Showmaksa. Jeżeli zatem chcecie nadrobić wciąż obecne tam tytuły, to radzimy się pośpieszyć.

Dotychczasowi subskrybenci posiadają różne okresy rozliczeniowe. Zatem, jeżeli ktoś będzie chciał korzystać z serwisu streamingowego do samego końca, czyli do 31 stycznia 2019 roku, to może się okazać, że pojawią się komplikacje. Mam tu na myśli sytuację, w której opłata za kolejny miesiąc użytkowania zostałaby pobrana np. pod koniec stycznia. Co wtedy? Magdalena Marzec przyznaje, że każdy taki przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie.

Sprawa została też skomentowana przez rzecznika Play, Marcina Gruszkę. Pamiętajmy, że sieć oferowała swoim klientom darmowe korzystanie z serwisu w ramach abonamentu:

Showmax miał dobre wyniki w Polsce, a mimo to znika z naszego kraju.

W wydanym oświadczeniu można było przeczytać o popularności serwisu. Jednak ta informacja kłóci się z faktem wycofania platformy z Polski. Powodem było ugięcie się pod naporem konkurencji w postaci Netfliksa i HBO GO? W tej sprawie wypowiedziała się dla nas Magdalena Marzec:

Showmax osiągnął bardzo dobre wyniki w Polsce. Decyzja o zamknięciu nie wynika zupełnie z rywalizacji z innymi graczami. To strategiczna decyzja związana z właścicielem Showmax, Naspers, firmy, która zdecydowała o wejściu biznesu telewizyjnego, którego częścią jest Showmax, na giełdę w Johannesburgu. Dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa.

Co z dostępnością oryginalnych produkcji serwisu po jego zamknięciu?

Istnieje realna obawa, że dotychczasowe odcinki „Rojsta”, krótkie metraże Patryka Vegi, Wojtka Smarzowskiego czy Bartosza M. Kowalskiego, a także cała reszta oryginalnych filmów i seriali Showmaksa, po prostu znikną z sieci. Może jednak zadbano o ich drugie życie w innych serwisach? To jeszcze, jak przyznała Magdalena Marzec, kwestia otwarta. Nie wiadomo jeszcze, jaki los czeka ów produkcje, które przecież miały swoich fanów.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...