Zima nie jest jedyną rzeczą, która nadchodzi. George R.R. Martin wrócił do pracy nad „Wichrami zimy”

News/Książki 11.12.2018
Zima nie jest jedyną rzeczą, która nadchodzi. George R.R. Martin wrócił do pracy nad „Wichrami zimy”

Zima nie jest jedyną rzeczą, która nadchodzi. George R.R. Martin wrócił do pracy nad „Wichrami zimy”

George R.R. Martin wrócił do pracy nad szóstą odsłoną „Pieśni Lodu i Ognia”, powieścią „Wichry zimy”. Autor nie podaje niestety wielu konkretów.

George R.R. Martin najwyraźniej lubi regularnie przypominać o sobie swoim fanom. Nawet wtedy, gdy jeszcze daleko mu do bycia gotowym na premierę kolejnej książki.

Wiem, że czekacie na „Wichry zimy” i dam wam je… Cieszę się, że byliście ze mną także przy pisaniu książki „Ogień i krew”. Wasza cierpliwość i niesłabnące wsparcie znaczą dla mnie wiele – pisze autor.

„Ogień i krew” to opowieść o rodzie Targaryenów, której premiera miała miejsce 20 listopada tego roku. Książka jest początkiem nowej serii. Druga część ukaże się na rynku 28 stycznia.

Jak napisał autor, powrócił on właśnie ze swojej samotnej twierdzy i znów jest w Westeros. Pisarz nie podał konkretnej daty premiery zakończenia „Pieśni Lodu i Ognia”.

Zapewnił jednak, że kres ten nastąpi, choć raczej nieprędko.

Zmagam się z [napisaniem] jej od kilku lat. Wichry zimy to nie tyle powieść, a tuzin powieści, każda z innym protagonistą, innymi bohaterami pomocniczymi, antagonistami, sprzymierzeńcami, kochankami. Wszystko to nachodzi na siebie w bardzo skomplikowany sposób. Jest to więc bardzo, bardzo duże wyzwanie. W przeciwieństwie do „Wichrów zimy”, „Ogień i krew” była bardzo prosta. Nie, żeby była łatwa, zajęła mi w końcu lata, ale prostsza – tlumaczył niedawno autor.

Martin przypomniał także, że niebawem premierę będzie miał ostatni, sześcioodcinkowy sezon „Gry o tron”. Serial obejrzymy w marcu 2019 r. Wspomniał także o innym seriach, nad którymi właśnie trwają prace. Miedzy innymi o nienazwnaym jeszcze oficjalnie serialu „Długa noc”. Swój najnowszy wpis Martin zakończył enigmatycznym, znaczącym tyle co nic zdaniem:

Zima nie jest jedyną rzeczą, która nadchodzi.

Premiera ostatniego sezonu serialu Gra o tron zaplanowana jest na marzec 2019 r.

Dotychczasowe sezony oraz specjalne materiały znajdziecie na stronie HBO GO.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (2)

2 odpowiedzi na “Zima nie jest jedyną rzeczą, która nadchodzi. George R.R. Martin wrócił do pracy nad „Wichrami zimy””

  1. Ogień i kRew- sporo się zawiodłem. Jednak kolejna gra o tron? W sumie juz na to nie czekam. Jak się mówi, kuj żelazo póki gorące. teraz nowa książka ze świata GoT obchodzi mnie tyle co zeszłoroczny śnieg w wigilię (którego nie było :D)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...