Jakub Żulczyk zapowiada Czarne Słońce. Wiemy, kiedy zadebiutuje kolejna powieść pisarza

News/Książki 06.12.2018
Jakub Żulczyk zapowiada Czarne Słońce. Wiemy, kiedy zadebiutuje kolejna powieść pisarza

Jakub Żulczyk zapowiada Czarne Słońce. Wiemy, kiedy zadebiutuje kolejna powieść pisarza

Czarne Słońce to tytuł nowej powieści Jakuba Żulczyka. Autor zapowiedział, że premiera nowego wydawnictwa planowana jest na jesień 2019 roku.

Pod koniec października premierę miał serial HBO pt. Ślepnąc od świateł, oparty na powieści Jakuba Żulczyka pod tym samym tytułem. Pisarz razem z Krzysztofem Skoniecznym przygotował scenariusz odcinkowej produkcji. Tym razem autor zapowiada powrót do pracy pisarskiej.

Czarne Słońce to tytuł najnowszej książki Jakuba Żulczyka, tegorocznego laureata Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Jak poinformował na swoim facebookowym profilu autor, powinna ukazać się ona jesienią 2019 roku. Będzie to ósma powieść w dorobku pisarza, następca wydanego w 2017 roku Wzgórza psów. Żulczyk nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących swojego nowego dzieła. Sądząc po tytule, możemy spodziewać się nawiązań do ezoteryki i oklutyzmu. A może to tylko zmyłka i chodzi o coś zupełnie innego?

Jakub Żulczyk pracował już wcześniej na planie innego serialu.

Razem z Magdą Powalisz stworzył scenariusz do Belfra produkcji Canal+. Zwłaszcza pierwszy sezon okazał się sporym sukcesem. Jednak nie tak dużym, jak Ślepnąc od świateł w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Serial HBO opowiada o siedmiu dniach z życia Kuby (w tej roli debiutujący Kamil Nożyński), warszawskiego dilera.

Ślepnąc od świateł znajdziecie na HBO GO.

Zdjęcie: www.facebook.com/jakub.zulczyk

Teksty, które musisz przeczytać:

Żulczyk zgrillowany za… kiełbasę z grilla. Pisarz odpowiada: „miewam wyrzuty sumienia z tego powodu”

Czy popularny pisarz może sobie w dzisiejszych czasach pozwolić na pozornie niewinną rozrywkę, jaką jest grill w gronie bliskich mu osób? Otóż okazuje się, że nie do końca: „Kto w dzisiejszych czasach jeszcze je mięso… tragedia. Dostępu do informacji o hodowli nie ma?” — czytamy w jednym z komentarzy pod zdjęciem Jakuba Żulczyka na Instagramie.

Artykuł/Trendy 05.06.2020

Dołącz do dyskusji (1)

4 odpowiedzi na “Jakub Żulczyk zapowiada Czarne Słońce. Wiemy, kiedy zadebiutuje kolejna powieść pisarza”

  1. Sorry, ale naprawdę nie wiem co ludzi zachwyca w ślepnąc od światel. Zatrudnienie amatora do głównej roli to jakaś pomyłka, scenariusz bez pazura i głębszego sensu. No, ale czemu ja się dziwię skoro w nawet na kino pana vegi do kina idą miliony i wychodza zachwyceni bo posłuchali trochę durnych tekstow z ust aktorskich miernot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...