HBO rusza z kampanią Gry o tron na poważnie. Wczoraj dostaliśmy dwie nowe serie dla fanów serialu, jedną poświęconą bohaterom, a drugą rodom, a dziś wita nas pierwsza zapowiedź 8. sezonu. Nie ma się co dłużej oczekiwać – winter is coming.

8. sezon Gry o tron to wielkie medialne wydarzenie. Od 2011 roku serial niezmiennie bawi rzeszę fanów fantasy, prozy George’a R.R. Martina i wszystkich tych, którzy uwielbiają pałacowe intrygi oraz rozgrywki z pola bitwy. Ostatnia seria ma nam dać odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań – kto zasiądzie na Żelaznym Tronie?

Pierwsza zapowiedź, która nie przedstawia nowych scen z serialu, dowodzi jednego: czeka nas prawdziwa wojna lodu i ognia.

Z Północy nadchodzi lód, czyli Inni, a z Południa ogień, kojarzący się przede wszystkim ze smokami Daenerys. Z różnych przecieków, których stacja starała się unikać jak – nomen omen – ognia, wiemy też, że możliwe, iż zarówno Winterfell jak i Królewska Przystań spłoną w finałowej serii. To oczywiście tylko przypuszczenia fanów próbujących analizować każde najdrobniejsze nawet informacje związane z nadchodzącą premierą, ale to, że czeka nas rzeź, jest niemal pewne.

Gra o tron 8 sezon – zapowiedź:

Premiera finałowego sezonu Gry o tron została zapowiedziana na kwiecień 2019 roku. Wciąż czekamy na ogłoszenie dokładnej daty pojawienia się otwierającego ostatnią serię odcinka.

Ale to nie wszystkie nowości, jakie w 2019 roku dostarczy nam HBO. Przed nami sporo ekscytujących premier. Równie mocno, jak na 8. sezon Gry o tron, czekam na 2. serię Wielkich kłamstewek i 3. odsłonę Detektywa. Big Little Lies jestem bardzo ciekawa nie tylko dlatego, że to najlepszy serial ubiegłego roku, ale także dlatego, że zmieniła się nieco ekipa tworząca produkcję (Jean-Marc Vallée zrezygnował z reżyserii nowej serii). Pierwotnie stacja twierdziła, że tytuł będzie limitowaną miniserią opartą o prozę Liane Moriarty. Co wyniknie z tej zmiany decyzji? Mam nadzieję, że coś równie dobrego i świeżego jak debiutancka seria, zwłaszcza, że do aktorek i aktorów dołączyła Meryl Streep, która zagra teściową Celeste.

Równie interesującą pozycją jest nadchodzący 3. sezon True Detective. Tym razem w roli głównej pojawi się Mahershala Ali. Akcja serialu rozgrywać się będzie w Stanach Zjednoczonych, w latach 80. Premiera została zaplanowana na 14 stycznia w Polsce. Produkcję obejrzymy w HBO i HBO GO.

Cóż, pozostaje więc z utęsknieniem czekać na 2019 rok. To będzie mocny serialowy czas.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

50 odpowiedzi na “2019 rok upłynie pod znakiem Gry o tron. Jest pierwsza zapowiedź finałowego sezonu!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...