Amerykańscy bogowie ruszą na wojnę. Znamy datę premiery drugiego sezonu

News/Seriale 06.12.2018
Amerykańscy bogowie ruszą na wojnę. Znamy datę premiery drugiego sezonu

Amerykańscy bogowie ruszą na wojnę. Znamy datę premiery drugiego sezonu

Serial na podstawie książki Neila Gaimana, czyli Amerykańscy bogowie, powróci w kolejnej porcji odcinków. Stacja Starz podała oficjalną datę premiery.

Ricky Whittle raz jeszcze wejdzie w buty  głównej postaci, którą jest Cień, podobnie zresztą, jak Ian McShane jako tajemniczy Pan Wednesday. Duet ruszy na pełną wojnę pomiędzy starymi a nowymi bogami. Sezon będzie liczyć osiem odcinków.

Premiera pierwszej serii miała miejsce w maju 2017 roku. Dosyć długo przyszło nam czekać na nowe odcinki, a to ze względu na szereg zawirowań wokół produkcji. Z Amerykańskich bogów zrezygnowali dotychczasowi showrunnerzy, czyli Bryan Fuller i Michael Green. Na ich miejsce wskoczył Jesse Alexander, który ma na koncie m.in. Star Trek: Discovery, Hannibala, oba seriale autorstwa Bryana Fullera oraz Agentkę o stu twarzach. To właśnie on wraz z Neilem Gaimanem, autorem literackiego pierwowzoru, będzie trzymał pieczę nad 2. sezonem, a ten powróci w przyszłym roku.

Amerykańscy bogowie zadebiutują 10 marca 2019 r.

amerykańscy bogowie 2 sezon

Wyżej wspomniane zmiany to nie wszystkie, z którymi muszą liczyć się widzowie. W drugim sezonie nie zobaczymy Gillian Anderson, która wcielała się w boginię Media, naśladującą m.in. Davida Bowiego, Lucille Ball czy Marilyn Monroe.

Podobny los podzieliła Kristin Chenoweth, która grała w serialu boginię imieniem Wielkanoc. Aktorka za powód swojego odejścia podała opuszczenie produkcji przez Fullera. W rozmowie z TVLine wyznała, że po prostu nie czułaby się fair wobec niego, gdyby zgodziła się na dalszy występ w serialu.

Przypominamy, że pierwszy sezon opowiadał historię mężczyzny imieniem Cień, który wychodzi z więzienia i wplątuje się w toczoną przez tytułowych bogów rozgrywkę, której stawką są losy świata.

Dotychczasowe odcinki Amerykańskich bogów można oglądać w serwisie Amazon Prime Video.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...